Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro, Monkey D. Luffy’nin Rakiplerine Karşı!

Hangilerini alırdı?

• Buggy The Clown

Kullanılan: 170 60.1%
  • Kuro

Kullanılan: 240 84.8%
  • Don Krieg

Kullanılan: 221 78.1%
  • Arlong

Kullanılan: 194 68.6%
  • Crocodile

Kullanılan: 44 15.5%
  • Enel

Kullanılan: 21 7.4%
  • Rob Lucci

Kullanılan: 62 21.9%
  • Hody Jones

Kullanılan: 265 93.6%
  • Ceasar Clown

Kullanılan: 230 81.3%
  • Doflamingo

Kullanılan: 56 19.8%
  • Charlotte Katakuri

Kullanılan: 32 11.3%
  • Kaido

Kullanılan: 1 0.4%
  • Kizaru

Kullanılan: 1 0.4%
  • Hiçbiri

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    283
Şu yatıp bayılma mevzuları geçince aklıma Zoro'nun ilk zamanları geldi hey gidi reyiz derken çerlo düşündüğüm sayfaları attı :D Aynı Luffy gibi uyuyunca geçer kafasındaydı bu da. Şeyi hatırlayamadım ama, Zoro Mihawk'tan derin bi kesik alıyordu ya, onun düzelmesi için kaç arc geçiyordu? Arlong parkta perişan haldeydi en son Luffy bunu fırlattıktan sonra bi daha aksiyona girmemişti. Sonraki arcları hatırlayamadım Zoro hemencecik düzelmiş miydi?

Zoro King'i aldığında Dressrosa şartlarındaki Dofi'yi nasıl alacağını da anlarsınız.
Doflamingo'yu zorlanarak alabileceğini düşünüyorum ben de. Ama huyudur hayatının dayağını yeyip alacaktır bence.

Bu argümanlara da hastayım. Seri çizilmeden önce düşünülen şeyler nasıl argüman olabilir ki? Kim bilir neler değişti o zamandan bu yana. (Senin için demiyorum, ciddi bir argüman olarak sunmadığın belli) Schilerin son dakika düşünülmesi de bunun gibi hem de yanlış bilgi. Son dakika düşünülüp tasarlanmadılar, son dakikada Shabondy'de tanıtmaya karar verildi.

Neyse, East Blue'daki ikinci boss. Baş belası olması bir kasabayı esir almasından ibaret. Meyvesi kullanışlı doğrudur. Belki daha da güçlenebilirdi ama ne bir amacı var ne cesareti. Korkağın önde gideni. Sadece biraz şark kurnazlığı var o kadar.
İrade, amaç, hedefler ne kadar önemli her dövüşte görüyoruz. Zoro sadece iradesiyle ezer Buggy gibi birini. Karşılaştırmaya lüzum yok aslında da, KF burası napalım.
Shichibukaiden mi supernovalardan mı bahsettin burda anlamadım?

Argüman değil o zaten, sadece naifçe gönderme yapan bir espri. Tartışırken kendinizi toparlayın biraz.

East Blue'da kasaba esir tutmak baş belası olmak demek zaten. En tehlikelisi Arlong bile savunmasız köylülerden haraç alıyordu. Buggy de o denizin en yüksek ödüllü üç korsanından biriydi. Doğrudan Buggy>Zoro demiyorum iyi dikkat edersen. En etkin ve varlığını oluşturan silahını saldırı amaçlı kullanamayan bir Zoro ile meyvesi çok ciddi bir savunma veren Buggy'yi karşılaştırıyoruz. Bu durum üzerine karşılaştırma yapabileceğim somut veriler varken irade, amaç falan biraz duygusallık kalıyor. Etkisi var bunların, ama olmayan bir güç de vermez. İradesiyle ezer belki, ki ezdi sayılır da, ama kılıcın kabzasıyla ezemez.

Zoro'nun Buggy'ye saldırıp başarısız olduğu ve ciddi yara almışlığı da var. Her ne kadar rakibini tanımamasından kaynaklansa da. Bu sahneden sonra kasabayı ikiye bölen topu doğrudan yemesine rağmen hiçbir şey olmamış gibi ayağa da kalkıyor adam. Keza Luffy'nin onu başka adaya kadar uçuran saldırısından da aynı şekilde yara almadan çıkabiliyor. Cidden Zoro'nun kılıç kabzasıyla ve yumrukla bu adamı indiremeyeceğini söylemek lüzumsuz ve tartışmaya kapalı mı?

Ben de tam buraları düşünüyordum hee :D Yine de Zoro'ya artistliğini yaptırıyor, kafesi taşıtıyor falan. Ha küçük bi fail vardı bu sahnede, Zoro kafesi kesemiyordu, çok kalın olduğu için. Ama önemli değil, kurgu için olduğunu biliyoruz sonuçta, hater değiliz :D

Luffyden tüm acıyı çıkardı dimi kuma? Luffy de bayıldı yattı kaldı öyle. Bunu bir bakıma luffynin tek yediği bir saldırı gibi düşünün. Adamın biri gelmiş luffye bir tane koymuş (ki koyanlar var) luffy de mal gibi yatmış yerde (ki yatmışlığı var). Na işte kuma geliyor o boyutta tüm hpyi götüren saldırıyı çıkarıyor, ölü halde ayakta duramayan, zombi mi lan bu denen Zoroya 1 defada veriyor. Ki Zoronun hp'si orada %20 falandır. Luffye tek atan saldırı Zoro'nun %20'sini sıfırlayamıyor :D

Luffy her zaman ki gibi yendikten sonra kendini salıyor çünkü ortada tehdit olacak unsur bırakmıyor. Kuma nın orada olduğunu bilseydi eminim uyumazdı ve tayfasını korumak için canı pahasına savaşırdı. Luffy G2+G3 kullanarak vücudunu kat be kat zorlayan bir karakter çok fazla efor sarfediyor. Zoro Thriller Barc Arc da Luffy kadar yorulmadı acılarını alıp ayakta kalması gayet normal. Kumanın orada olduğunu bilse o haliyle kalkıp tekrardan savaşmaya yeltenirdi.
Sabondyde neden CANI PAHASINA savaşmadı?

Kuş kafesine değinilmiş.
Zoro dofun kuş kafasini kesemedi demişler. Adam kesmeyi denedi de bizim mi haberimiz yok? Amiral bile kesmeyi denemedi. Sadece itip durdurmayı denediler. O kuş kafesi Zoroyu kesemedi ayrıca :D

Ek olarak kuş kafesi ile dövüşün ne alakası var? Dof'u indirmesi yeter :D Kim gider kuş kafesi ile uğraşır. Luffy de gitse o kuş kafesini itse durduramaz. Kaç yüztane insan itti de anca bir an durdu. Ama Luffy dofu g4 ile pek ala ezdi. Madem kuş kafesi bu kadar dertti, Luffy gitsin kuş kafesini kırsaydı? Neden kırmadı? Çünkü dof olduğu sürece pek ala yenisi yapılabilir. Doğal olarak kuş kafesini kırmanın kesmenin de mantığı yoktur. Dofu indirmek mantıklıdır. E kimse de luffynin dövüşüne karışmadığı için kafesi durdurmayı denediler. Şu sonuca varamıyor bazılar.

Son düzenleme:
Luffyden tüm acıyı çıkardı dimi kuma? Luffy de bayıldı yattı kaldı öyle. Bunu bir bakıma luffynin tek yediği bir saldırı gibi düşünün. Adamın biri gelmiş luffye bir tane koymuş (ki koyanlar var) luffy de mal gibi yatmış yerde (ki yatmışlığı var). Na işte kuma geliyor o boyutta tüm hpyi götüren saldırıyı çıkarıyor, ölü halde ayakta duramayan, zombi mi lan bu denen Zoroya 1 defada veriyor. Ki Zoronun hp'si orada %20 falandır. Luffye tek atan saldırı Zoro'nun %20'sini sıfırlayamıyor :D
Evet o yüzden o acıdan milim kadarı Zoro'yu eşek gibi anırtıyor.:D

Evet o yüzden o acıdan milim kadarı Zoro'yu eşek gibi anırtıyor.:D
Suya ayağını ilk soktuğun zaman soğuk gelir tüylerin diken diken olur ya onun gibi birşeydi o yahu.Alışınca vız geldi Zoro için.Biraz da sırtımı ovalasana Kuma moduna bile girmiş olabilir. :D Rahat geçti yani kan aktı sadece adam hala dimdik duruyor zayıflık belirtisi göstermiyordu.

Ölü halde olduğu için anırması normaldir. Tamamını aldığında ayakta mıydı? Ayaktaydı. Ya Luffy?
Sen şimdi her şeye kendi acılarını bahane edecen onu anladık. O kocaman balon Zoro'nun %20'si etmiyor. Ama o koca balonun %1'i kadar bile olmayan baloncuk Zoro'ya çığlık attırıyor. Çok mantıklı konuşuyon dostum bu konu beni aşar. Ben kaçayım.

@Millennium Wizard

Gel gel kambersiz düğün olmaz.:D

Bu durumda Zoro Luffy'den 5 kat daha güçlü diyebilir miyiz ? Bence tereddütsüz deriz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık