Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Rob Lucci vs. Nekomamushi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    114
  • Anket kapatılmış .
Benim genel düşüncem...
2 sene önceki Lucci haki öğrenince Pedro-Tamago seviyesi karakterlerin üzerine çıkar hatta 2 sene önce bile o seviyeye yakındır. Bunun üzerine uyanışta açarsa Sulong Pedro'dan daha güçlü hale gelir.
Sulong Pedro'dan daha güçlü bir karakterin Neko'yu yenme ihtimali var diye düşünüyorum.
Eğer Lucci kendini aşarsa, gelişimini gücünü görürsek tatmin olursam bende Lucci kazanır derim. Lakin gördüklerimiz kadarıyla Lucci bir tek Luffy ile karşılaştı ondada yenildi. Şöyle gelişti böyle haki öğrendi diyerek varsayımlarla yener demek doğru gelmiyor bana.

Eğer Lucci kendini aşarsa, gelişimini gücünü görürsek tatmin olursam bende Lucci kazanır derim. Lakin gördüklerimiz kadarıyla Lucci bir tek Luffy ile karşılaştı ondada yenildi. Şöyle gelişti böyle haki öğrendi diyerek varsayımlarla yener demek doğru gelmiyor bana.
En kötü haki öğrenmiştir üzerinden değerlendiriyoruz zaten. Yoksa Lucci vs Pedro açardık. Cp0'da belli bir rütbe elde ettiğini düşünürsekte gelişim göstermiş.

En kötü haki öğrenmiştir üzerinden değerlendiriyoruz zaten. Yoksa Lucci vs Pedro açardık. Cp0'da belli bir rütbe elde ettiğini düşünürsekte gelişim göstermiş.
Spandam da CP-0 üyesi dostum. Hatta zamanında Lucci'nin patronuydu. Rütbe ve aranıyor ödülü her zaman gücü yansıtmıyor. Burgess'in 1.komutan olması, Garp'ın amirallik teklifini reddetmesi vb.

Spandam da CP-0 üyesi dostum. Hatta zamanında Lucci'nin patronuydu. Rütbe ve aranıyor ödülü her zaman gücü yansıtmıyor. Burgess'in 1.komutan olması, Garp'ın amirallik teklifini reddetmesi vb.
Lucci gibi bir karakter Cp9 dağılıp yakalanmaya çalışırken Cp0'a girmesi sadece güç ile gerçekleşir. Herneyse 2-3 aya zaten netleşir gece gece tartımaya gerek yok.

Karasakal Devrimcilerin bölgeyi talan ettikten sonra Cipher Pol gemiş ve onlarla savaştıktan sonra bölgeyi terketmişler ya da kaçmışlar diyelim. Şimdi o haberin olduğu bölümü okuyordum. Orada ne yaşandı bilemeyiz ama bir savaş olmuştur ve bence Rob Lucci'de oradaydı çünkü bir Cp0 kaldı Cipher Pol oluşumu olarak ve en güçlü olarak lanse edildi. Koskoca Yonkou ile çarpışmaya giren bir oluşumun adamları Neko seviyesinden çok daha üstünde olmalı. Ve Lucci Dressrosa'dan beri gözümüze sokuluyor. Cp0'da sağlam güçlü adamlar varsa Lucci'de onlardan biri olmalı.

Karasakal Devrimcilerin bölgeyi talan ettikten sonra Cipher Pol gemiş ve onlarla savaştıktan sonra bölgeyi terketmişler ya da kaçmışlar diyelim. Şimdi o haberin olduğu bölümü okuyordum. Orada ne yaşandı bilemeyiz ama bir savaş olmuştur ve bence Rob Lucci'de oradaydı çünkü bir Cp0 kaldı Cipher Pol oluşumu olarak ve en güçlü olarak lanse edildi. Koskoca Yonkou ile çarpışmaya giren bir oluşumun adamları Neko seviyesinden çok daha üstünde olmalı. Ve Lucci Dressrosa'dan beri gözümüze sokuluyor. Cp0'da sağlam güçlü adamlar varsa Lucci'de onlardan biri olmalı.
Savaş gerçekten oldu mu? Olduysa ne kadar sürdü ve şiddeti neydi? Çok şiddetli bir savaş olduysa neden iki taraf içinde bir kayıp söz konusu olmadı? İki tarafta devrimciler için gelmiş aradıklarını bulamayınca ayrılmışlar.

Kaldı ki Teach ile karşılaştılar diye CP0 ı düklerden güçlü görmek doğru değil. CP0 Teach'e selam verirken bu adamlarda beşik sallamadı nihayetinde. Dünyanın en güçlüsünün bölgesine girdiler ve biri (inu) o canavarın komutanını yendi.

Kurduğun denkleme göre klasman olarak Neko daha üstün olmalı.

Savaş gerçekten oldu mu? Olduysa ne kadar sürdü ve şiddeti neydi? Çok şiddetli bir savaş olduysa neden iki taraf içinde bir kayıp söz konusu olmadı? İki tarafta devrimciler için gelmiş aradıklarını bulamayınca ayrılmışlar.

Kaldı ki Teach ile karşılaştılar diye CP0 ı düklerden güçlü görmek doğru değil. CP0 Teach'e selam verirken bu adamlarda beşik sallamadı nihayetinde. Dünyanın en güçlüsünün bölgesine girdiler ve biri (inu) o canavarın komutanını yendi.

Kurduğun denkleme göre klasman olarak Neko daha üstün olmalı.
Kurduğum denklemde mantık olarak zaten daha üstün çıkıyor. Teach dediğin adam yonkou olmuş ve özel bir tayfası var. Karşılarında ayrıyetten bir yonkou'da var. Eğer Baltigo'da Teach ve tayfasıyla karşılaştıysalar ve Neko'dan güçsüz adamlarla doluysa Cipher Pol, Karasakal onları ezip geçer ve Cp0 diye bir oluşumda kalmazdı. Zaten Kaku ve Stussy'e geç. Onlar maksimum uçan altılı seviyesindedir belki ki daha düşük bile olabilir. Kaldı maskeli 3 herif ve Lucci. Yüksek ihtimal ön planda olan maskeli ve Lucci gördüklerimiz arasında en güçlüleri olacaktır. Bunlarda bir zahmet yc3 üstü olsun. Eğer değillerse tüküreyim bunlara bel bağlayan öyle soylulara.

Cipher Pol direk soylulara bağlı ve belli ki bu adamların gücüne güveniyorlar baya. 2 yıl sonrasında bile hala Cipher Pol karşımıza çıkıyorsa ve Lucci yenilmesine rağmen böyle ön plandaysa bu adamların boş çıkacağını sanmıyorum ki ben daha görmediğimiz üyelerinin de olduğunu düşünüyorum.

Bence Lucci yc2 ayarında dönecektir ve Cp0 içinde de bu güçte bir iki adam daha olduğunu düşünüyorum. Güçlü adamlar olmalı ki altını iyi doldurmuş olsun Oda.

Lucci sağlam kayaya rastlamamış ki dayak yesin. Luffy ile karşılaşıyor bir ondan sopayı yiyor. Luffy yenene kadar şöhreti çöpleri öldürüp kanasusamış biri olmaktan öte değil adamın. De ki bana Luffy ile karşılaşmadan önce şu savaş lordunu yendi bunu yendi de derim ki eyvallah ama o da yok.

Karşılıklı dövüşte dayaklar illa ki yenecek, önemli olan sonuç. Luffy zarar aldı mı? Evet. Yendiği daha adam Luffy korsan bile değilken sahalarda mıydı? Evet. Demek ki Nekonun sonradan çıkan bir karakter olması önem teşkil etmiyor. Luffy tek bildiği gear tekniğini ilk defa o arcmı kullandı? Evet. Lucci birden fazla teknik biliyor muydu? Biliyordu ve hatta bunlarda ustaydı. Sonuç? Yenildi.

Velhasıl kelam, teknik bakımdan üstün,
Luffyden önce sahalar da, genede kar etmiyor.

Hayatının dayağını yemesi yani şuana kadar Luffy'i en çok zorlayan karakter olduğu için bunu argüman sunmak saçma. Aynı mantıkla düşünürsek Zoro'yu da Daz Bones kadar kimse zorlamadı. Daz Bones Lucciden güçlümü diyelim şimdi?

Teach örneği vermişsin. Benim anlamadığım Luffy e maksimum zarar verdi diyerek potansiyelini yükselten sen taze Luffyden dayak yediğini argüman kabul etmeyen gene sen. Teach olayının benzerlik açısından bunla alakası bile yok. Biri sonuçlanan bir dövüş biri geçerken selam verme. Alakasız örnek.
Baştan sona ofsayt :/

Lucci gibi bir karakterin Belamı seviyesi hakiyle falan geri döneceğini düşünüyorsun sanırım. Neyse Lucci Yk2'den aşağı dönmeyecek diyorum. Dönerse de dönmezse de görüşürüz nasılsa :gamyon::cool:

Croco zaten seri başından beri güçsüz bir karakterdi. Ancak hakisi olmayanları falan dövüyordu ama hakisiz Luffy bile bunu tokatladı. Şimdi dersin Croco WB'ye meydan okudu zamanında. Zamanında WB'ye meydan okuması onun güçlü olduğunu göstermez. Mesela Ace'nin 100 kere WB'ye dalması onun güçlü birisi olduğunu göstermez, Croco gibi kibirli olduğunu gösterir. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış ama Croco çiziği yiyip oturdu. MF'de yaşlı WB'yi görünce de geçmişin acısını çıkarmaya falan çalıştı da onu bile beceremedi :D.

Ancak Lucci öyle mi ? Adam haddini biliyor ve güçlü olmak için durmadan çalışıyor. Puro içip millete ahkâm kesmiyor :oleyo2:.

Bu arada WB'nin prime zamanı 37 yaşlarında falandı. Croco'nun zamanı geçti bitti unut onu. Daz Bones'a sorsun en iyi tatil adaları neresi, oraya gitsin. Yeni Dünya'yı eğlenceli buluyormuşmuş. İzlemesi eğlenceli tabi.

Trans olmasıyla ilgili teoriler bulunan bir karakteri de ne bileyim... Her neyse, Yeni Dünya'da fazla takılmasın yoksa kaderi belli.

@Millennium Wizard yıllardır biz bu kadar yazmamıştık, o son resim beni bile kahretti xd

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık