Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Rob Lucci vs. Crocodile

• Konbuyu başlatan Marco El Phoenix
  • Başlangıç tarihi

Lucci vs Crocodile

• Kullanılan toplam oy
    179
lucci cok zeki biri dövüş tecrübeside cok fazla olan birisi luffy ile dövüşünde gördük,lucci gibi biri o tecrübeyle su ve kanla kumu katılaştıralbilcegini anlar ve parcalar
Lucci'nin dövüş tecrübesi nereden geliyor acaba çok merak ettim.Water 7 de yıllarca gemi yaparak mı?Yada bir ülkenin askerlerini yardıma gittiğini söyleyip öldürerek mi?Lucci suikast takımı üyesi öyle ahım şahım bir dövüş tecrübesi yok.Olsa bile yeni dünya görmüş bir Crocodile kadar yoktur.

luffy cp9'un en ezigi olan adamla bile g2 olmadan kapışamaz o haliyle crocodile'ı yenince ezilmesi normal degilmi marineford'da atar yapmış umrumda degil kime zarar verebilmiş kime dokunabilmişte ben bu adam saglamdır diyeyim
Eğer herif o kadar ezik olsa kimse kaale almazdı , Dof bile iş teklif ediyor kendi safına çekmeye çalışıyorsa bu adamda atardan başka şeylerde var demektir.
ID'da 6.kata hapsediliyor Luffy yakalansa 5.kata atacaklar, WG adam yerine koyuyor tehlike olarak görüyor.

E.oda tipik karakter harcatma senaryosunu uguladı ,30 milyon berilik çaylağın Shichibukai alması yeni dünyadaki diğer korsanlara hakarettir.Her başvuran Shichibukai olmalı.

thosy

Luffy Croco'ya kan ile vurması gerektiğini yine stratejiyle anlamıyor gene baldan kaynaklanıyor. Bak burada Roger'ın verdiği ilhamlara :D Yoldan koşarken yere düşüyor ve ağır yaralar almamasına rağmen vücudundan kanlar fışkırıyor dövüş esnasında bile fışkırmayan kan ne oluyorsa birden beliriyor, Luffy'de o arada bir 10 dk dinleniyor sakince Crocodile'ın yanına gidip nasıl dövüşeceğini anlaması için. Yine öyle üstün zekayla çözülecek birşey değil, bu adam Gear 2 ve Gear Second tekniğini o Cp9 üyelerinden alan bu adam sadece şansının yardımlarıyla iki defa Crocodile'a nasıl vuracağını anlıyor.
http://www.turkcraft.com/One_Piece/202/16

http://www.turkcraft.com/One_Piece/202/17

Su dedin mi bizim dünyamızda Crocodile'In zayıflığı kolay bulunur, ama One piece evrenini gerçek dünya gibi düşünmemek daha doğru. Magmanın ateşi yaktığı bir evrendeyiz sonuçta. Oda o arc gösterdi bu adamın zayıflığını bulmak öyle stratejiye dayanan birşey değil herkes bulamaz diye. O evrende Meyve kitabına bakıp onun zayıflığı ayrıntısını okumadan Crocodile'a dokunmak imkansız.

Gelelim Lucci'nin üstün zekasına bu adam epey dahidir zekidir falan ama niye Luffy'e fiziksel olarak zarar veremeyeceğini bildiği halde Lastik adama yumruk tekme atmaya devam ediyor bu da çok komik açıkçası. En son baktı olmadı Rokugan kullandı foş etti o ayrı ama ondan önceki dövüş ne içindi? Crocodile'a bakalım birde dövüş içerisinde rakibe karşı yapılacak her türlü sinsiliği yaptı, zehir bile denedi Luffy'e gerçekten zarar verecek şeyler bunlar. Ama Lucci Luffy'nin avantajına olan herşeyi kullandı dövüş içerisinde. Luffy'nin g2 sini anlamasının ona hiçbir yararı olmadı, yararı olsa bende tamam bulur koyar tekmeyi derim ama görünenler öyle gözükmüyor.
Luffy zaten Crocodile'ı tamamen Oda sensei torpiliyle yendi. Luffy zaten 10 kere vursa işlemese 11. ye gene aynı saldırıyı yapsa şaşırmayacağımız bir karakter. Bir yerden sonra akıllanıyor ama çocuktan farkı yok. Enel dövüşünde 1-2 düşünüp bir şeyler yapmıştı ama öyle kafasını kullanıp dövüşen birisi değil. Crocodile bile "Hep aynı şeyleri yapıyorsun hala akıllanmadın mı?" diyordu Luffy'ye.

Lucci dövüşürken düşünen birisi. Crocodile'ın kum olduğunu anlayınca aynı saldırıları tekrar yapacağına önce düşünecektir. "Bu adam kum logiası, buna vuramıyorum, tekniklerim işe yaramıyor. Vurabilmemim bir yolu var mı?" diye düşünecektir. Eğer bir yol bulamazsa yakınsa denize atmayı dener yoksa savaşı bırakır.

Lucci vuramayacaksa zaten dövüştürmek için konu açmanın mantığı yok, rakip Caribu bile olsa yenemeyecek sonuçta. O yüzden oy kullanırken bir şekilde kan/su olayını farkedebilmiş şeklinde düşündüm.

İyi gözlem yapsa bile farketmesinin kolay olmadığını düşünüyorum ben de. Ama Nami, Punk Hazard arc-ta kar kıza iklim aygıtındaki "heat ball" ile saldırmayı düşünebildi mesela. Lucci de belki su olayını düşünebilir.

Ayrıca Crocodile büyük savaşta Dof'u ve Mihawk'ı durdurabildi ama nasıl bir dövüş geçti aralarında göremedik. O nedenle gücünü Alabasta arc-taki yeteneklerine göre değerlendirebiliyoruz sadece. Dof ve Mihawk neden haki kullanıp yenmedi, kullandı da Crocodile savunabildi mi bunları göremedik. Yeni dünyada tekrar karşımıza çıkarsa yeteneklerini daha iyi görebiliriz belki.

Croco çok olay bir karakter. Bir kere şunu aklınızdan çıkarmayı öneriyorum, Croco'nun zayıflığı zeka ile çözülecek iş değil olay sadece şansa bakar. Croco Luffy iki defa öldürmüş bir abimizdir yani Luffy'i genel tabloda yenmiştir. Croco'nun yapacağı şey haki kasmak bu saatten sonra meyve kullanımı zaten tamam bence. kısaca Luffy daha bebeken Crocoyu yendi onun için bir hiçtir muhabbeti olmamalı:)
Ha şuan Luffy Dof'u aldıktan sonra Crocoyu sallamaz bile orası tabii ayrı:cool:

adam bir bakışta g2 çözdü bu adamda şimdi dövüş tecrübesi yokmu,son arclara bak onlarca gemi gidiyor yeni dünya'ya crocodile'da bunlar gibi işte yeni dünya'ya gitmiş dayagını yemiş geri gelmiş
bir diger konu crocodile'da dövüş tecrübesi olsa bir gemi ile dünyayı ele gecirebilecegini sanmazdı bundamı dövüş tecrübesi var şimdi
Eğer Lucci dediğin kadar akıllı olsaydı saçma bir antik silah için water 7 de yıllarını harcamazdı.Ben sana Lucci'nin tecrübesini soruyorum zekasını değil.Lucci Luffy dışında güçlü kime dövüşmüşte tecrübesi var diyorsun.

Bak Crocodile Doflamingo,Mihawk,Jozu gibi adamlarla aşık atıyor.Lucci kimle dövüşmüş?

thosy

Eğer Lucci dediğin kadar akıllı olsaydı saçma bir antik silah için water 7 de yıllarını harcamazdı.Ben sana Lucci'nin tecrübesini soruyorum zekasını değil.Lucci Luffy dışında güçlü kime dövüşmüşte tecrübesi var diyorsun.

Bak Crocodile Doflamingo,Mihawk,Jozu gibi adamlarla aşık atıyor.Lucci kimle dövüşmüş?
http://www.mangareader.net/103-2529-3/one-piece/chapter-422.html

Adam 13 yaşındayken cp9'un gizli ajanı olmuş. Luffy denize açıldığında 17 yaşındaydı. Lucci son 5 yılda marangozluk bile yapsa Luffy'den çok daha fazla deneyimlidir. Luffy kaç yıl geçirdi denizde? Zaman atlamasını çıkar, 1-2 yıl zaman kalıyor. Büyük adamlarla savaştı, çok şey yaşadı ama Lucci nerden baksan 10-15 yıldır cp9'da. 5 yılı düşsen gene Luffy'den çok daha tecrübelidir.

Zaten Lucci'yi överek anlatan adamın kendisi yardımcı amiral. Nasıl tecrübesiz olabilir ki bu adam?

Water 7'a da kendi istediği için gitmedi zaten, görev için gitti. Görev de adaları yok edebilecek güçte bir silahın planlarını ele geçirmek. Böyle bir plana Coby'yi filan yollayacak halleri yok herhalde. Güvenilir, yetenekli birini gönderecekler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık