Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Rob Lucci vs. Crocodile

• Konbuyu başlatan Marco El Phoenix
  • Başlangıç tarihi

Lucci vs Crocodile

• Kullanılan toplam oy
    178
Biraz dövüşürler croco ezer, sonra lucci kanlar içinde kalınca croconun şansı olmadığını düşünüyorum. Ha olay çölde geçerse işler değişir.

Roronoa Zoro

Haki bilmeyen adam Crocodile'ı yenemez. Forumun algısı değişmeli, Lucci gerçekten süper güçlü bir adam zoan meyvesinin verdiği güç ortalama bir haki kullanıcısı kadar güçlü yapıyor onu, buna itiraz eden yoktur heralde. Lucci bir Pekoms la kapışacak seviyededir en azından. Croco'yu yenecek adamıda yenebilir ama haki bilmeden Croco'ya karşı şansı yok. Anca su zayıflığını bulabilirse kolay bir galibiyet alır öbür türlü kendisi kolay bir mağlubiyete uğrar. Öyle düz mantıkla su zayıflığını bulurda demeyin One piece evreninde su zayıflığını bulup Croco'yu yenmek bambaşka birşey Luffy bile şans eseri anlamıştı kıl payı. Ki bu luffy dediğimiz adam çok önemli savaş stratejilerine sahip. Lucci Luffy'nin g2 sini anlamıştı ama neden anladı sorgulayan yok. Daha önce gördüğü birisi olduğu için anladı. Dedi bu adam Galley la daki adamdan farklı değişmiş ve bu duman ne gibisinden, öyle sorguladı ve buldu. Ama Crocodile ile daha önce karşılaşmadı , daha önce karşılaşmadığı adamın zayıflığını bulmakta sadece Luffy'nin işidir başka karakterle alakası yok bunun bence. Yine Crocodile'ın zayıflığını bulabilir ama yapacakları ilk dövüşte sanmıyorum bunu ilk dövüşte kaybeder diyorum Croco win :good:

Roronoa Zoro

Haki bilmeyen adam Crocodile'ı yenemez. Forumun algısı değişmeli, Lucci gerçekten süper güçlü bir adam zoan meyvesinin verdiği güç ortalama bir haki kullanıcısı kadar güçlü yapıyor onu, buna itiraz eden yoktur heralde. Lucci bir Pekoms la kapışacak seviyededir en azından. Croco'yu yenecek adamıda yenebilir ama haki bilmeden Croco'ya karşı şansı yok. Anca su zayıflığını bulabilirse kolay bir galibiyet alır öbür türlü kendisi kolay bir mağlubiyete uğrar. Öyle düz mantıkla su zayıflığını bulurda demeyin One piece evreninde su zayıflığını bulup Croco'yu yenmek bambaşka birşey Luffy bile şans eseri anlamıştı kıl payı. Ki bu luffy dediğimiz adam çok önemli savaş stratejilerine sahip. Lucci Luffy'nin g2 sini anlamıştı ama neden anladı sorgulayan yok. Daha önce gördüğü birisi olduğu için anladı. Dedi bu adam Galley la daki adamdan farklı değişmiş ve bu duman ne gibisinden, öyle sorguladı ve buldu. Ama Crocodile ile daha önce karşılaşmadı , daha önce karşılaşmadığı adamın zayıflığını bulmakta sadece Luffy'nin işidir başka karakterle alakası yok bunun bence. Yine Crocodile'ın zayıflığını bulabilir ama yapacakları ilk dövüşte sanmıyorum bunu ilk dövüşte kaybeder diyorum Croco win :good:
Lucci : "Beni alır vsde" demiş . Konu kapansın abi çok güzel açıklamış :D
yinede o kan mevzusu kafamı kurcalıyor . Tekkai ile yapabilir mi acaba? :hoo:

Marco El Phoenix

Burada Smoker-san dan da bir yorum bekliyorum. O iyi bilir.

thosy

Luffy'ye birisi haki ile vurduğu zaman "Neden acıdı?" vb. tepkiler veriyor. Dövüş sırasında böle bir tepki vermediğine göre Lucci'de zırh hakisi yok. Su kullanarak vuracabileceğini anlasa bile gidip su bulup geri dönecek hali yok, bulsa bile en fazla 1-2 kere vurabilir, sonunda Crocodile suyu bir şekilde kurutur.

Lucci'nin kan kullanarak vurması lazım, Luffy'nin yaptığı gibi. Sorun Lucci'nin bunu farkedip farkedememesi. Herkes Luffy g2 kullandığında "Duman ne işe yarayacak?", "Blöf mü yapıyorsun?" derken Lucci olayı analiz edip Luffy'nin kan dolaşımı hızlandırdığını anlayabilen birisi. Adamda kafa var, muhtemelen bunu farkeder.

2 duruma ayırıcam;
1-Lucci, Crocodile'a vurmanın yolunu bulamaz
2-Lucci su/kan kullanmayı fark eder

1-Lucci, Crocodile'a vurmanın yolunu bulamaz

Bu durumda dövüşün berabere biteceğini düşünüyorum. Lucci vuramayacağı için zaten kazanma şansı yok, olay Crocodile'ın vurup vuramamasında. Ben vuramayacağını düşünüyorum. Bunun 2 sebebi var;

- Luffy g2 kullanmazken bile Crocodile'ın saldırılarından kaçabilirken g2 kullanırken bile Lucci'ye o kadar rahat vuramıyordu. Yanlış hatırlamıyorsam kullandıkları tekniğin adı "saru" idi, yere çok hızlı bir şekilde 10 kere tekme atıp hızlı bir şekilde haraket ediyorlardı. Luffy bunu sadece g2 geçtiğinde yapabiliyordu. Lucci saru kullandığı sürece uzaktan yapcağı hiç bir kum saldırısı Lucci'ye ulaşmayacaktır.
-Diğer sebep ise Lucci'nin uçabiliyor olması. Crocodile her yeri kuma bile çevirse Lucci yere basmadığı sürece o tekniği ona etkimeyecektir. Burda kullandığı tekniğin adı sanırım "geppo" idi. Muhtemelen bir şekilde havadaki parçacıkları tekmeleyip hareket ediyorlar, Lucci'yi sürekli havayı tekmeleyerek(yerinde seker gibi) havada durabildiğini gördük. Ayrıca havadayken de çok hızlı hareket ediyordu. Sanırım "saru" tekniğini havada da kullanabiliyor.

Eğer Crocodile bir şekilde Lucci'yi yakalamayazsa ki yakalayamayacağını düşünüyorum, dövüş berabere bitecektir. Lucci zaten ona vurmanın yolunu bulmazsa Crocodile'a yaklaşmayacaktır ya da vurmanın yolunu bulmak için yaklaşıp çok dikkatli davranacaktır.

2-Lucci su/kan kullanmayı fark eder

Lucci'nin Luffy gibi elini kanattığını varsayıyorum burada. Lucci, saldırmak için Crodile'a yaklaşacağından Crocodile'ın ona saldırma şansı da artacaktır ama Lucci de yakın dövüşte oldukça başarılı. Güçlü saldırıları var, özellikle "Sadece 6 stilde ustalaşan kişilerin kullanabildiği" diyerek bahsettiği(adını unuttuğum) saldırı Luffy'yi yamultmuştu. Normal saldırıları da oldukça güçlü. Ama Crocodile'ın zehir kullanacağını da göz önünde bulundurmak lazım.

Her şeyi hesaba katınca 100 dövüşünü 65'ini Lucci kazanır diye düşünüyorum.

Benim oyum Lucci'ye.

Not: Zehir olmasa en az 100'de 80 Lucci alır bence.

Roronoa Zoro

Luffy Croco'ya kan ile vurması gerektiğini yine stratejiyle anlamıyor gene baldan kaynaklanıyor. Bak burada Roger'ın verdiği ilhamlara :D Yoldan koşarken yere düşüyor ve ağır yaralar almamasına rağmen vücudundan kanlar fışkırıyor dövüş esnasında bile fışkırmayan kan ne oluyorsa birden beliriyor, Luffy'de o arada bir 10 dk dinleniyor sakince Crocodile'ın yanına gidip nasıl dövüşeceğini anlaması için. Yine öyle üstün zekayla çözülecek birşey değil, bu adam Gear 2 ve Gear Second tekniğini o Cp9 üyelerinden alan bu adam sadece şansının yardımlarıyla iki defa Crocodile'a nasıl vuracağını anlıyor.
http://www.turkcraft.com/One_Piece/202/16

http://www.turkcraft.com/One_Piece/202/17

Su dedin mi bizim dünyamızda Crocodile'In zayıflığı kolay bulunur, ama One piece evrenini gerçek dünya gibi düşünmemek daha doğru. Magmanın ateşi yaktığı bir evrendeyiz sonuçta. Oda o arc gösterdi bu adamın zayıflığını bulmak öyle stratejiye dayanan birşey değil herkes bulamaz diye. O evrende Meyve kitabına bakıp onun zayıflığı ayrıntısını okumadan Crocodile'a dokunmak imkansız.

Gelelim Lucci'nin üstün zekasına bu adam epey dahidir zekidir falan ama niye Luffy'e fiziksel olarak zarar veremeyeceğini bildiği halde Lastik adama yumruk tekme atmaya devam ediyor bu da çok komik açıkçası. En son baktı olmadı Rokugan kullandı foş etti o ayrı ama ondan önceki dövüş ne içindi? Crocodile'a bakalım birde dövüş içerisinde rakibe karşı yapılacak her türlü sinsiliği yaptı, zehir bile denedi Luffy'e gerçekten zarar verecek şeyler bunlar. Ama Lucci Luffy'nin avantajına olan herşeyi kullandı dövüş içerisinde. Luffy'nin g2 sini anlamasının ona hiçbir yararı olmadı, yararı olsa bende tamam bulur koyar tekmeyi derim ama görünenler öyle gözükmüyor.

Luccide haki olup olmaması bir kenara bıraktım hadi olsun , Crocodile bir shichibukai , ben hala anlamıyorum bu herif nasıl shichibukai oldu, WB ile atışmış adam ne hallere düştü , E.oda bu konuda nasıl bir mantık izledi anlamıyorum , Shichibukai olan şu an ki Buggy sahtekarı dışında Law olsun Kuma olsun Hancock olsun Lucci'den farkla üstün adamlar iken Sir Crocodile nasıl olurda bu kadar ezilebiliyor.
Resmen bug karakter.
Lucci'i koy marineforda gelsin Akainu'dan Jinbei'i kurtarsın Jozu'dan kurtulsun Mihawk ile çarpışsın !!

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık