Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Portgas D. Ace vs. Sabo

Kim Alır?

• Ace

Kullanılan: 38 29.7%
  • Sabo

Kullanılan: 81 63.3%
  • Berabere kalır

Kullanılan: 9 7.0%

• Kullanılan toplam oy
    128
Ace'in katili Akainu değil miydi ?

"Ben aslında diyebileceğimiz demek istedim." diyorsan eğer Karasakal ile teke tek dövüşmüştür Ace ve Burgess'in yardımı dahi olmamıştır. Karasakal sen bir şey yapamazsın demiştir. Neden ? Güçsüzlüğünden mi fiziksel olarak? Hayır. Ace Logia türü birisiydi ve Burgess dalsa vuramazdı dahi. Haki üzerine bir yeteneği yoktu açıkçası. Ben burada yorum yapıp kimseyi aşağılama gayesi güdmüyorum. Ama eğer sizlerin böyle bir amacı varsa benim bu forumdan alabileceğim hiçbir şey yok demektir.

Ha dersin bana madem kimseyi aşağılama derdin yok bana niye böyle bir cevap verdin. Hakettin benim ahlakî açımdan. Bu senin ahlak anlayışın açısından önemsiz görünebilir ama bu evren sadece sen ve senin gibilerin doluştuğu bir yer değil maalesef. Neyse bu tarz yorumları gördükçe çileden çıkıyorum zaten. Yakında da gideceğim için benim gibi bir aptalın da yorumlarını okumak zorunda da kalmazsınız. İyi günler forum ahalisi.
Öncelikle çok ciddiye almışsın, duygusallaşmana gerek yoktu.

Sonra, Sabo'yu hiç sevmedim ve Ace ben de daha güçlü izlenimi oluşturuyor. Şöyle ki Ace seride iki kişiye kaybetti, biri onu ölüme götürdü, diğeri öldürdü. Biri bu gün yonkou, diğeri filo amirali.

Akainu ile eşit şartlarda savasmadığı çok ortada, canını da kardeşini kurtarmak için feda etti. Orada Luffy olmasa her şey çok daha farklı olabilirdi, en azından ölmezdi diye düşünüyorum ama sonuç ortada, bi Akainu olmadığı için kaybetti.

Karasakal hezimeti ise gerçek bir mağlubiyettir, eşit şartlarda dövüştüğünü düşünüyorum. Karasakal'ın ise ne kadar güçlü olduğunu anlatmamıza gerek yok. Kaçak dövüşüp, fırsatçılık yapsa da gerektiğinde büyük işlerin altından kalkabilecek kadar gücü var. Bunu yonkou Shanks'ın Beyazsakal'ı Teach'e karşı, gözündeki çiziğe vurgu yaparak, uyarmasından da anlayabiliriz.

Ace kaybettiyse bu iki adama kaybetti. Bu mağlubiyetler onu Sabo'dan zayıf yapmaz, kaldı ki aynı şartlarda, iki yıl fazlası olan Sabo bu iki adamla dövüşse kaybetmezdi diyemeyiz.

Sonuç olarak bu iki kardeş güç olgusunun çok farklı gösterildiği dönemlerde (Zaman atlaması öncesi ve sonrası) karşımıza çıkmış olsa dahi aralarında bariz bir güç farkı olmadığı ortada.

Evet, hem karakter olarak hem de güç olarak bana göre Ace önde. Tabi ki sana göre her anlamda Sabo güçlü olabilir, benim için problem yok!

Logia tabanlı dovüşen adam haki gösterse ne olur göstermese ne olur.Sabo ateşi haki ile mi soğutacak ? Geçiniz o işleri.Roger ın oğlu ile Sabo bir mi ? Soy bu kadar önemli iken hala niye bu eşit gelişme muhabbeti var anlamıyorum.Sabonun 2 3 yılda geldiği seviyeye Ace,Luffy 4 5 ayda gelir.

Ace tokatlar.Saboda eski günleri aklına getirip zamaninda bende iyiymişim ki Kk ile eşit dovüşüyormuşum der.

Sabo aceyi alır mangal ateşi diye kullanır. İşi bitincede üzerine işeyip söndürür.
Bence meyveli Sabo ile gura gurasız Karasakal vs si açılsa daha iyi olurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık