Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Portgas D. Ace vs. Donquixote Doflamingo

Hangisi Alır?

• Ace alır

Kullanılan: 85 41.5%
  • Doffy alır

Kullanılan: 110 53.7%
  • Yenişemezler.

Kullanılan: 10 4.9%

• Kullanılan toplam oy
    205
Yazdığın yerde de g3 e denk yumruk atan ve meyvesiz ezik dediğin g3 u durduran kim var? Örnek ver diyorum sadece, veremiyorsan görmezden gelip geçebilirsin.
Yanlış okumuşsun işte. Neyse insanlık hali. Tekrar baştan yazayım.

1- ezik dediğim saldırı gear 3 değil red hawk.

2- komutanların meyvesiz yumruklarına denk olur demedim. komutanların normal yumruklarına anca denk oluyor dedim (denk bile değil gerçi). Gear 3'ün aksine hız kaybetmeden vurdukları saldırılardan bahsediyorum.
"Hell memories nerdeyse gear 3 kadar vurdu. Hiken bi hell memories etmeyecekse mera merayı çöpe atın" yazdım oraya. Ace gider meyvesini kullanmadan gear 3 kadar vurur demedim.

Jozu elmas yumruğuyla, ace hikenle, marco amiral uçurduğu tekmesiyle cracker'in kuklasını parçalayamayacaksa (gear 3'ün yapamadığı) Cracker'le nasıl aynı rütbedeler? Ace her askere entei mi atacak? Marco'nun tekme dışında nesi var? Jozu'nun elmas yumruğundan başka nesi var?

Bu karakterlerin yumruk ve tekmeleri besbelli gear 3'ten yüksek seviyede işte. İlla teker teker gear 3'le çarpışmaları mı lazım? Marco crackeri nasıl yenecek diye düşünmedin mi hiç? Tekmesi gear 3'ten güçlü değilse ne yapacak gagalayacak mı o askerleri?
Komutanları geçtim sanji bile hell memories'le nerdeyse gear 3 seviyesinde vurdu. Önceki mesajımda da açıkladım hell memories'i. Marco, jozu, ace mi yapamayacak?

Fujitora kılıcını çektiğinde meyve kullanmamasına rağmen luffy gear 3 kullanmak zorunda kaldı. Meyveyi geçtim buso bile yok. Alıntıladığın mesajda da yazdım bunu. Bu yüzden dedim tekrar bak diye. İlla mangadan sayfayı görmem lazım diyorsan buyur:
http://www.mangareader.net/one-piece/799/4

Fuji buso üstüne meyve kullandığı zaman bu komutanlar fujitorayla nasıl çarpışacak peki? Komutan ve amiraller yakın güçte değil mi?

Sabo mera mera kullanırken meyve kullanan fujitorayla çarpışabiliyordu. Kılıcın buso'dan dolayı siyah olduğunu da görebilirsin:
http://www.mangareader.net/one-piece/751/8

Ace aradaki haki farkını meyve ustalığıyla kapatsa fujitorayla BELKİ çarpışabilirdi tıpkı sabo gibi. Gear 3'ün yapamadığı bişey.

Doflamingo'yu gear 3'ten kurtaran şey tekniğin yavaşlığıydı. Yavaşlamadan g3'ten güçlü vurabilen adamlara karşı şansı yok. En azından uyanışsızken.

Düşüncelerim net bu konu da. Zaten bunlar ortada olan şeyler. Muazzam bir güç sergiledi de öyle mi dahil oldu bu adam tayfaya,hayır. Evet, inanılmaz bir potansiyeli olabilir ama tümen olmadan önce dediğim gibi çok büyük şovları falan yok. Diğer tümenler ve yonko komutanlarına karşı da tecrübe eksiği çok fazla. Bariz şekilde potansiyeline,D. olmasına ve Roger'ın oğlu olmasına borçlu Wb'nin babalığını.

Kısa kesecek olursam 2.tümen denip abartılacak bir hareketi ne o pozisyona gelmeden önce var ne de sonra. İlerde tabi ki çok ayrı seviyelere gelebilirdi ancak kaybettik kendilerini.
Bak bunları söylemek için adamın iki karelik geçmişinden fazlasını bilmek lazım artı WB, Ace'yi kurtardıktan sonra ikimiz de biliyoruz ki, başa geçecek kişi Ace olacaktı haliyle belli bir gücünün olduğunu herkes kabul ediyor olmalı.

WB'nin doğrudan ilerisi için yetiştirdiğim kişi dediği Ace, daha sonra ölürken konuşuyor ve o iradeyi taşıyacak olanlardan bahsederken Ace'nin iradesi de taşınacak diyor. Yani beklenilen iradeye sahip olduğunu da söylemiş oluyor.

Elbette senin net olan fikirlerine saygı duyuyorum ama bu konuda haklı olduğunu düşünmüyorum bence Ace'nin ikinci komutan olmasında güç olarak bi sakınca yoktu. Teach'in meyvesiz halini de muhtemelen yenerdi.

@Jenque

Ace'in komutan olmasını sadece wb değil herkes istedi. Tek başına omzunda maymun olan komutan ve tayfasına diz çöktürüp wb korsanlarına katılmaya ikna ettiğinde ikinci tümen komutanı oldu.

Law'ın shabondy adasındaki haliyle şimdiki hali arasındaki fark ne kadarsa ace'in jimbeyle savaşan haliyle son hali arasındaki fark da en az o kadardır. Potansiyelinin çok yüksek olmasını hesaba katarsak law'a kıyasla daha çok gelişmiş de olabilir.

Smoker bile ace karşısında şansının olmadığının farkında. İstese kendisi alev ağının içinden geçip luffy ve ace'i kovalayabilirdi. O ağ sadece sıradan askerleri durdurdu.

Ace kalpsiz seri katil değil. İşini yapan marineleri durduk yere öldürmek yerine yollarını kapatıp gitti adam. Zoro'nun da 5-10 sıradan marineyi öldürmek yerine kaçmayı tercih ettiği olmuştu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık