Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Pitou vs Chrollo

hangisi kazanır ?

• Kullanılan toplam oy
    106
Bombayla Meruem ölüyor derken Meruem patlamaya dayanmasına rağmen atom bombasının radyasyonundan dolayı ölüyor.Kim olsa dayanamaz yani ne kadar güçlü olduğun anlam ifade etmez canlı yoğun radyasyondan bir süre sonra ölür.O karanlıkta zincirlenme olayı bana çok saçma gelmişti.O kadar tecrübeli,yetenekli güçlü adamsın 2 saniyede etraf karardı diye nasıl zincirleniyorsun aklım almıyor.Hemde dünkü bebe tarafından.Çok saçmaydı sanki hele o kadar güçlüyse.Bence değilmiş.Zeno,Netero,Silva bunların paket olacağını sanmam.
Yahu bomba derken tüm nitelikleriyle birlikte ele aldım zaten. Gerçi bombanın yıkıcı etkisi de küçümsenemez. Patlamadan sonra kötü durumdaydı. Muhafızları yetişip kendi özleriyle beslemese belki de ölecekti. Ki Kuroro o kadar güçlü olmasa, saydığın Zeno ve Silva aynı anda saldırma ihtiyacı duymazdı bu adama. Zeno kendini feda etmeyi bile göze almıştı Kuroro'yu indirmek için. Ayrıca Silva, yıllar önce Kuroro daha gençken onu indirmeyi başaramamış.

Orada Kuroro hazırlıksız yakalanarak bir hata yaptı ve bedelini ağır ödedi evet. Fakat Hisoka ile yaptığı dövüşe bakacak olursak, normal şartlarda başlayacak bir dövüşte bu tarz hatalar yapabilecek biri değil.

Yahu bomba derken tüm nitelikleriyle birlikte ele aldım zaten. Gerçi bombanın yıkıcı etkisi de küçümsenemez. Patlamadan sonra kötü durumdaydı. Muhafızları yetişip kendi özleriyle beslemese belki de ölecekti. Ki Kuroro o kadar güçlü olmasa, saydığın Zeno ve Silva aynı anda saldırma ihtiyacı duymazdı bu adama. Zeno kendini feda etmeyi bile göze almıştı Kuroro'yu indirmek için. Ayrıca Silva, yıllar önce Kuroro daha gençken onu indirmeyi başaramamış.

Orada Kuroro hazırlıksız yakalanarak bir hata yaptı ve bedelini ağır ödedi evet. Fakat Hisoka ile yaptığı dövüşe bakacak olursak, normal şartlarda başlayacak bir dövüşte bu tarz hatalar yapabilecek biri değil.
Evet gardiyanları unutmuşum ama neyse direk ölmedi yine de anlatmak istediğim radyasyon kısmıydı.Kuroro onun aksine güçle engelleyebilirdi bu durumu sonuçta bombanın patlamasını engelleyemezsin.Silva bilgisi mangada mı geçti ? O 2 vs 1 dövüşü ben kıstas almıyorum 2 tarafta ciddi değil tam güç dalan yok.Yetenek çalma taktiğiyle birebirde yenilecekti zaten.Ciddi Zeno vs Kuroro belirsizdi.Silva bilmiyorum ama Zeno en kötü tecrübeyle daha güçlü gibi gelmişti bana.

Bu Kuroro bu kadar fazla övülüyor hani ismine ve yeteneklerine bakınca da olabilir diyorum epey yetenekli ve potansiyelli.Ama güç ? İşte ondan pek emin olamıyorum.Çok abartılıyor sanki.Madem o kadar güçlüydü.Kurapika'nın yeni yola çıkmış haline nasıl paket oldu bu adam güçlerini kaybetti birde.Açıklayabilecek var mı ?
Kurapika biraz kendini yırttı örümcekler için mütehasıs oldu bildiğin zorla up aldı gözlerden. Yemin olayı var bir de, Chrollo o karanlıkta kasmamış olabilir, yetenek çalması için görmesi gerekiyor ama zincirden kurtulmamayı beklemiyordur. Hunter evreninin güzel yanı da yeteneklerin çeşitlilik göstermesi ama en güzeli bunun gerçekten işe yarar olması. Netero savaşçı olmayan ama kendine yardım edecek 2 avcıyla savaşa gitti. Kurapika olayı serinin başı içince biraz erkendi yine de, şimdi düşününce üstüne çok şey kattılar ama Gon ve kill örümcekler için velet kalıyordu. Hisoka'dan sonra Chrollo'nun değeri arttı. Sırf onun için örümceklere katılmış.

Chrollo çok iyi gücü olan bir adam yani yetenek ve bunu çalma üzerine kurduğu gücü ve bunu uygulaması çok iyi.
Fakat Pitou gerçekten fena bir karakterdi zorlanarak alır diye düşünüyorum. Fakat Chrollo da kazanabilir biraz şartlara bağlı bir vs gibi...

Chrollo alır demek için şartları baya zorlamak lazım.
önceden rakibin özellikkerini bilip hazırlık yapmalı, mekan belirlemeli, uygun güçler çalmalı, tuzaklar kurmalı vs vs
Ne kuvvet ne hız ne aura; zeka hariç (o da tahmin) hiçbir konuda üstünlüğü yok Chrollo'nun.
Aylar önceden hazırlanıp da tüm şartlar lehine olmadan kazanması mümkün görünmüyor ki hiçbir vsde böyle iltimas geçilmez kimseye. Temelde bu kadar hazırlık ve veriyle en güçsüz tip bile en güçlüyü yenebilme ihtimaline sahiptir ama sırf bu binde birlik ihtimal var diye güçsüz olanı öne çıkarmak bildiğin Keloğlancılık.

Gel gelelim bu karıncalar kafasız birer böcek değil. Pitou daha ilk günden neni çözüp kendi kendine yetenek geliştiren biri.
Seride karıncaları yenebilecek neredeyse kimse yok.

Evet gardiyanları unutmuşum ama neyse direk ölmedi yine de anlatmak istediğim radyasyon kısmıydı.Kuroro onun aksine güçle engelleyebilirdi bu durumu sonuçta bombanın patlamasını engelleyemezsin.Silva bilgisi mangada mı geçti ? O 2 vs 1 dövüşü ben kıstas almıyorum 2 tarafta ciddi değil tam güç dalan yok.Yetenek çalma taktiğiyle birebirde yenilecekti zaten.Ciddi Zeno vs Kuroro belirsizdi.Silva bilmiyorum ama Zeno en kötü tecrübeyle daha güçlü gibi gelmişti bana.
Kişiye göre değişir o aslında. Zinciri kırabilecek fiziksel yeterliliğe sahip olmayan biri nen yeteneği sayesinde bombanın menzilinden çıkabilir veya bir şekilde kurtulabilir. Hangi tekniği kime yaptığın önemli. Örneğin Kuroro'nun kitabında teleportation diye bir yetenek vardı. Nobunaga'yı dokunmadan ışınlamıştı. Tekniğin sınırları pek belli değil ciddi bir dövüşe girmediğinden göremedik.

Kontrol edeyim dedim animede de varmış Silva ile dövüştükleri bilgisi. Silva Kuroro'nun o güne göre fiziksel olarak geliştiğini falan söylüyor. Dövüşün ne kadar sürdüğü veya nasıl sonuçlandığı bilgisi falan yok gerçi.

Bence Kuroro Zeno ve Silva'dan eksiği olan bir karakter değil. O dövüşte ciddi olmayan taraf Kuroro aslında. Yeteneği çalmak için uğraştı bir süre. Karşısındaki rakibi ise onu ortadan kaldırmak için kendini feda etmeyi göze almıştı. Ha 1'e 1 dövüşseler, dövüş içerisinde Zeno tecrübesi ile bir fark yaratabilir belki orası doğru.

Kurapika biraz kendini yırttı örümcekler için mütehasıs oldu bildiğin zorla up aldı gözlerden. Yemin olayı var bir de, Chrollo o karanlıkta kasmamış olabilir, yetenek çalması için görmesi gerekiyor ama zincirden kurtulmamayı beklemiyordur. Hunter evreninin güzel yanı da yeteneklerin çeşitlilik göstermesi ama en güzeli bunun gerçekten işe yarar olması. Netero savaşçı olmayan ama kendine yardım edecek 2 avcıyla savaşa gitti. Kurapika olayı serinin başı içince biraz erkendi yine de, şimdi düşününce üstüne çok şey kattılar ama Gon ve kill örümcekler için velet kalıyordu. Hisoka'dan sonra Chrollo'nun değeri arttı. Sırf onun için örümceklere katılmış.
Bilemiyorum adam çok güçlüyse bana baya zorlama geldi bunlar işin bahanesi gibi geliyor.Yada o derece güçlü değilmiş işte öyle olursa taşlar yerine oturuyor.O kadar kolaysa madem Kurapika ışıkları kapatıp herkesi kitlesin seride bu mudur yani :/ İstediği güçlü adam üstüne yemin yapsın. Bu arada Chrollo kaybettiği güçlerini nasıl geri aldı ?

Kurapika'nın zincirleri Hunter x Hunter'ın kairosekisi resmen. :D Fiziksel güçle çıkabilirsen çıkıyorsun. Yoksa geçmiş olsun. :oleyo:

Chrollo alır demek için şartları baya zorlamak lazım.
önceden rakibin özellikkerini bilip hazırlık yapmalı, mekan belirlemeli, uygun güçler çalmalı, tuzaklar kurmalı vs vs
Ne kuvvet ne hız ne aura; zeka hariç (o da tahmin) hiçbir konuda üstünlüğü yok Chrollo'nun.
Aylar önceden hazırlanıp da tüm şartlar lehine olmadan kazanması mümkün görünmüyor ki hiçbir vsde böyle iltimas geçilmez kimseye. Temelde bu kadar hazırlık ve veriyle en güçsüz tip bile en güçlüyü yenebilme ihtimaline sahiptir ama sırf bu binde birlik ihtimal var diye güçsüz olanı öne çıkarmak bildiğin Keloğlancılık.

Gel gelelim bu karıncalar kafasız birer böcek değil. Pitou daha ilk günden neni çözüp kendi kendine yetenek geliştiren biri.
Seride karıncaları yenebilecek neredeyse kimse yok.
yav he he

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık