Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Pica vs Sasaki

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    111
Pica Yc3 etmez. Uçan altılıdaki herkesi yener Whowhodan bir emin değilim. Diğerlerinin şansı yok.

Jack filan nasıl yener diyenler için Kek adasında aşçı başı büyük bir pastayı rahat kesebiliyordu. Tabi pastanın boyutu ile Pica arasında ciddi fark var ve o adamda boş adam değildi. Jack illaki güçlü saldırı çıkartır.

Tabi Zoro'nun Asura olmadan hali ile yaptığı en güçlü saldırı kadar devasa saldırı yapacak Uçan Altılıda yok. O yüzden yenilmeye mahkumlar. WhoWho hızıyla bu açığı kapatabilir tek.

Öncelikle, Katakuri normal şartlarda G4 yumruklarını gözlem ile savuşturulabiliyor. Üstelik yanıltıcı bir panel atmışsın. Katakuri burada Kong Gun'dan daha güçlü olan başka saldırılar da yiyor. Ama Katakuri'nin savuşturamamış olması ve tek bir saldırı değil, birkaç saldırı yemesi bile şu rezillikle kıyaslanamaz:
Bir de sonda vay be iyi gezmişim diye kendi kendine konuştuğundan ben artık hiç ciddiye alamıyorum. :d
G4 yiyen hiçbir komutan (Cracker, Katakuri) bu duruma düşmedi.
@Millennium Wizard sana da aynı cevabı verebilirim.
Komutanlar bir Gamma yesinler ondan sonra bakarız düştükleri hale.

Dof'un gücünü bir yere bırakıyorum, Wano'da olsa ağırlığı King'i de geçerdi, Queen'i de.
2 yıl öncesi ile 2 yıl sonrasını karıştırma, bu konuda fark var.

2 yıl öncesi dönemin şartları ile 2 yıl sonrasının durumu bir değil. Orada olan karakterler belli noktalarda haki faktörü bile oturmadan işlenen karakterler.
MF de tümen komutanlarının çoğu bile kullanmıyor belli yerlerde gösterilmiyor. Kendin de örneği vermişsin Belamy fakat o 2 yıl öncesi çizilen döneme ait bir olay. 2 yıl sonrası sıradan denilebilecek kişiler bile haki kullanıyor sadece ''haki seviyesi'' olayı dahil olmuş durumda seriye. O yüzden net olarak her şeyiyle işlenmiş olan 2 yıl sonrası karakterini aynı dönem içinde çok farklı seviyede gelmesi pek olası değil.

Pica denilen karakter serinin ilk döneminde bu tarz işlense olabilir ama anlattığın olay serinin 2. döneminde işlenen bir durum.

Komutanlar bir Gamma yesinler ondan sonra bakarız düştükleri hale.
Gamma dediğin saldırı bile boş çıktı yav, yok organları yok ediyor vb. dediler o kadar bir de. Yonkou'ya kullandı bunu Law gördük nasıl yok ettiğini Momo'nun ısırığı kadar tepki vermedi Kaido buna.

Op tartışırken insanların yaşadığı en büyük yanılgı karakterlerin olduğu yerde kaladığına inanmaları. Yani Pica Dressrosa'da neyse bir sonraki karşılaşmamızda da o seviyede olacak. Yok öyle bir şey, geçmişte işlenen her karakter güncele geldiğinde daha güçlü bir şekilde karşımıza çıkar. Mesela Bellamy, haki vs. yoktu hemen hemen 200m ödülle haki kullanabiliyor olarak karşımıza çıktı. Bunun gibi çok örnek var. Tabii bu konuda beni yanıltan karakterler de var. Mesela Marco, Mf performansı Wano performansından çok daha iyidi. Adam bildiğin iki komutan karşısında çürüdü gitti! Yine de çok daha farklı yeteneklerini görme fırsatımız oldu.

Neyse, sonuç olarak karkaterler genel itibarıyla perde arkasında güçlenmeye devam eder. Pica'da bir şekilde üzerine koyacaktır, pervanenin şansı yok.
Bence çok yanlış yorumlama yapıyorsun. Bir kere Bellamy örneği yanlış o hem çaylak hem de 2 yıl önceki karakterlerden. Evet dediğin ilk yorum 2 yıl önce gözüken karakterler için doğrudur serinin dinamikleri çok değiştiğinden çok daha çeşitli yeteneklerle karşımıza çıkacak yeniden gözüken karakterler ama senin dediğin tarzda güçlenmiş bir karakter örneği var mı ? 2 yıl önce gözükmüş veya çaylak olup güçlenmiş karakterler dışında önce ve sonra görmelerimizde güçlenme yaşayan tipler ?

Op tartışırken insanların yaşadığı en büyük yanılgı karakterlerin olduğu yerde kaladığına inanmaları. Yani Pica Dressrosa'da neyse bir sonraki karşılaşmamızda da o seviyede olacak. Yok öyle bir şey, geçmişte işlenen her karakter güncele geldiğinde daha güçlü bir şekilde karşımıza çıkar. Mesela Bellamy, haki vs. yoktu hemen hemen 200m ödülle haki kullanabiliyor olarak karşımıza çıktı. Bunun gibi çok örnek var. Tabii bu konuda beni yanıltan karakterler de var. Mesela Marco, Mf performansı Wano performansından çok daha iyidi. Adam bildiğin iki komutan karşısında çürüdü gitti! Yine de çok daha farklı yeteneklerini görme fırsatımız oldu.

Neyse, sonuç olarak karkaterler genel itibarıyla perde arkasında güçlenmeye devam eder. Pica'da bir şekilde üzerine koyacaktır, pervanenin şansı yok.
Pica'yı tekrar görmeyeceğiz. Ayrıca bahsettiğin güç değişimleri zaman atlamasından kaynaklı. Hachi'yi tekrar gördüğümüzde daha güçlü değildi mesela. Veya CC'ı.

Dofi bir daha gözüktüğünde sağ kollar ile denk çizilir. Croco nasıl MF de itibarı iade edildi. Dofi de son savaşta gözükürse itibarı geri iade edilir. Hatta h.haki kullanırken bile görebiliriz bahanede hazır Gamma knife yedim. MF wbnin durumuna düştüm der oldu bitti.
Amirallere bile h.haki çıkar muhtemelen Dofi de retcon yer her türlü.

Sanji suitle Pageone ile dövüşürken normal hali Queen ile dôvüşür gibi anlık dövüşler her zaman oluyor ama bunları ciddiye almaya gerek yok. Genel itibariyle karakterin yeteneği neler üzerinden gitmek daha önemli.

Dofi h.haki uyanış vs çoğu komutanın sahip olmadığı özelliğe sahip. Bu adamı Yc3 kere yenik düşürmez zaten Jozunun tepesine çıkmasından değeri belli.
Picada aynı şekilde b.hakisi kötü değil meyveside iyi. Çoğu uçan altılıda haki bile görmedik.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık