Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hayır firmalarda değiştirebiliyor diye biliyorum. Her oyun dediğin gibi olsa diğer şirketler AAA oyun çıkardığında 700den çıkmaz.CD projektin buna uyup 250 yapması bile mucize diyorum
Fiyatlandırmayı firma yapıyor zaten, Steam doları belli bir değere sabitleyerek sunuyor oyunu. Yani bu "büyük indirim"i uygulamamak için geçerli bir bahane değil.

Oyunda iyi ve kötü karakterler yerine gri tonda yapmaları ve hikayenin klişe olmaması mı buna sebep oldu yoksa oyunda sjw sahneleri görmeyi sevmediğin için mi geri kalan onca unsur çöpe gidiyor? Hikayeyi beğenmezsin okeyde şu oyunun kombatı, mekanikleri, sinematografisi, aksiyonu, grafikleri vs onlarca şeyi de mi beğenmedin :D Piyasada şu seviyede oyun bir elin parmağını geçmez.
Oyun için yaptıkları yalan dolan reklamlardan sonra elimize geçen oyun zaten faciayı özetliyor. Tlou gibi senaryosuyla insanların gönlünde taht kurmuş bir oyun için tabiki hikayeye bakacağım. Sjw tayfaya göz kırpacağım diye güzelim hikayeyi ve karakterleri mahvetmişler. İlk oyun resmen bir film gibi hatırlanırken ikinci oyun sadece oynanışı ile iyi hatırlanabilir. Üzücü bir durum.

Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. @Historia'yı kıskanmaya devam et.:ehe:
@Historia zaten kıskanıyoruz da konu o değil.

Bahsettiğimiz oyun genel anlamda hikaye oyunu öyle sırf aksiyon oyununa hikayesi dandik demişiz gibi yapmayın. 9 aylık kadına parkur yaptıran tipler için de gelip burada ama gerçekçi yapmışlar olayına girmeyin lütfen saçma oluyor.

Gerçekliği o kadar önemsiyor olsalardı yaptıkları iş biraz gerçekçi olurdu, yaptıkları oyunda teleport bile var :oleyo2:

Günümüzde TLOU 2'nin teknik başarısına sahip oyun sayısı çok çok az. Kendi türünün en başarılı örneklerinden birisi. Sırf hikaye tercihlerini beğenmediniz diye o oyun kötü olmuyor.
İlk oyununun sevilme sebebi hikayesi olan bir oyun hikaye yönünden batırmışsa gayette kötü denilebilir o oyuna.Kimse ilk oyunu mekaniği yüzünden sevmedi 2.oyunu da mekaniği yüzünden beklemedi.Hikayeli oyunların asıl olayı mekaniği değil hikayesidir.

Oyunda iyi ve kötü karakterler yerine gri tonda yapmaları ve hikayenin klişe olmaması mı buna sebep oldu yoksa oyunda sjw sahneleri görmeyi sevmediğin için mi geri kalan onca unsur çöpe gidiyor? Hikayeyi beğenmezsin okeyde şu oyunun kombatı, mekanikleri, sinematografisi, aksiyonu, grafikleri vs onlarca şeyi de mi beğenmedin :D Piyasada şu seviyede oyun bir elin parmağını geçmez.
Oynanışı bol bol kullanabileceğimiz, farklı yöntemler deneyebileceğimiz bi kum havuzu verseler oynanışıyla güzel bi oyun olabilirdi tlou2. Ama oyunun yapısı gereği hikayenin, karakterlerin ve diyalogun güzel olması lazım.

Devil may cry ve doom eternal’ı örnek al. Bu oyunlara istediğin kadar güzel ara sahne ver. Oyunun güzel olup olmaması aksiyonun kalitesine bağlı. 2-3 saatlik aksiyondan sonra 2-3 dk’lık ara sahne izlediğimiz oyunlar çünkü bunlar. Tlou2 böyle değil.

tlou 2 oynayacağıma dishonored oynamayı tercih ederim mesela. Çünkü dishonored’ın hikaye çöp olsa da aksiyon ve gizlilikte ayrı bi ligde.

Arkadaşlar hazır yaz indirimleri başlamışken HOI4 veya EU4 almayı düşünüyorum. Görülen o ki iki oyun da DLCler olmadan pek tavsiye edilmiyor. Bu oyunları oynayan, deneyimleyen ve tavsiye verebilecek birisi varsa çok memnun olurum. Açıkçası şu durumda ikisinin de fiyatı uygun iki oyunu da alabilirim fakat DLClerin eksikliği her iki oyun için de bu kadar hayati birer problem teşkil ediyorlar mı bilmiyorum.

Ps plus extra yükseltmesi 178 günlüğüne 78 liraydı aldım. Sonraki yıl hemen yeniler miyim bilmiyorum.

ghost of tsushima’nın dlc’si ve ps5 yükseltmesi(directors cut), miles morales, returnal, demons souls remake. Bunlar bende yoktu. 78 liraya da değer diye düşündüm.

bunlar haricinde birkaç tane oynayacağım oyun daha seçtim. Bu aralar zaten doom eternal’ın dlc ve master levellerini ultra nightmare’da bitirmekle uğraşıyordum. Uzun bi süre oyalar beni bunlar.

Ragnarok ve forbidden west’i extra’ya ne zaman koyarlar merak ediyorum. Ghost of tsushima çıkalı 2 yıl olmamış dlc’siyle beraber vermişler.

Arkadaşlar hazır yaz indirimleri başlamışken HOI4 veya EU4 almayı düşünüyorum. Görülen o ki iki oyun da DLCler olmadan pek tavsiye edilmiyor. Bu oyunları oynayan, deneyimleyen ve tavsiye verebilecek birisi varsa çok memnun olurum. Açıkçası şu durumda ikisinin de fiyatı uygun iki oyunu da alabilirim fakat DLClerin eksikliği her iki oyun için de bu kadar hayati birer problem teşkil ediyorlar mı bilmiyorum.
Hoı4 dlcsiz oynanabiliyor yine. Ki modlar sayesinde bir çok dlc gereksiz dahi kalabilir. Ama eu4 dlc olmadan hiç bir cacık yapamıyorsun. Ordudan tut bina dikmeye kadar dlcsiz bir zulüm.

Zaten oyunların bu kadar ucuz olma sebepleri de dlc satmak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık