Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu elder ring’i görünce bi ben üzüldüm galiba. Güzel görünüyor ama Dark souls’a aşırı benzemiyor mu? Sekiro ve bloodborne’a daha fazla benzer diye umuyordum.
Benim hoşuma gitti ama Dark Soul'a benzemiyor bire bir Dark Soul. Biraz daha janjanlı o kadar.
Elden Ring’i Bandai Namco üstleniyor. Dark Souls serisini de Bandai Namco üstlenmişti.
Sekiro ve Bloodborne ayrı dünyalar çünkü biri Activision’a diğeri de Sony’ye ait.

Elden Ring’i Dark Souls’a benzemesi kaçınılmazdı ve farklı bir şey yapmaya da çalışmadılar çünkü evren aynı.
Miyazaki Elden Ring ile Dark Souls serisini büyütmek ve evrimleştirmek istediklerini belirtti, hatta oyunun tarihinde ve mitolojisinde görev yapan J. J. Martin Elden Ring’i anlatırken Dark Souls 4 kavramını kullandı. Dark Souls 4 olacak demedi ama o evrende geçeceğini bir nevi onaylamış oldu. Yani Elden Ring Dark Souls serisinin devamı olduğundan çok farklı bir oyun yapamazlardı Elden Ring için.

Elden Ring’i Bandai Namco üstleniyor. Dark Souls serisini de Bandai Namco üstlenmişti.
Sekiro ve Bloodborne ayrı dünyalar çünkü biri Activision’a diğeri de Sony’ye ait.

Elden Ring’i Dark Souls’a benzemesi kaçınılmazdı ve farklı bir şey yapmaya da çalışmadılar çünkü evren aynı.
Miyazaki Elden Ring ile Dark Souls serisini büyütmek ve evrimleştirmek istediklerini belirtti, hatta oyunun tarihinde ve mitolojisinde görev yapan J. J. Martin Elden Ring’i anlatırken Dark Souls 4 kavramını kullandı. Dark Souls 4 olacak demedi ama o evrende geçeceğini bir nevi onaylamış oldu. Yani Elden Ring Dark Souls serisinin devamı olduğundan çok farklı bir oyun yapamazlardı Elden Ring için.
Ben oynanışı kastetmiştim. Evren aynı diye geliştirmemeleri şart değil. O kadar “aynı” diye dalga geçilen son 3 ac oyununda bile daha çok fark var.

sekiro’dan alınabilecek o kadar şey arasından bi zıplama tuşu almışlar.

Ben oynanışı kastetmiştim. Evren aynı diye geliştirmemeleri şart değil. O kadar “aynı” diye dalga geçilen son 3 ac oyununda bile daha çok fark var.

sekiro’dan alınabilecek o kadar şey arasından bi zıplama tuşu almışlar.
Açık dünya bile olması seri için çok büyük bir değişiklik çünkü hem şirketin ilk açık dünyası hem açık dünya olması oynanışa etki ediyor. Hani tek bir zıplama tuşu bile bütün oyunun düşmanlarına ve dünyasına etki ediyor

Dövüş animasyonlarından bahsediyorsan da bu hiçbir zaman aşırı değişmez. Bunun değişmesi için başka bir şirketin başta olması gerekir mesela aynı Activision ve Sony deki gibi. Souls oyunları kendi içinde farklı oyunlar.
Bandai Namco Dark Souls serisiyle kendi Souls mekaniğini oturttu ve gidip de Fromsoftware’e değiştirin diyeceğini düşünmüyorum. Ha dövüşü yeni büyülerle ve ekipmanlarla farklı kılarlar ve bunu da yaptılar açıkçası oyunda en çok hoşuma giden şeylerden birisi yeni büyülerdi.

Bu arada Elden Ring aynı kalmalı gibi bir şeyi kesinlikle savunmuyorum hatta ilk gameplay çıkar çıkmaz ilk eleştirenlerdendim. 2022 de çıkacak bir oyun için gidip milattan önce 2013-2014’de kullanılan texture kaplaması kullanıyorsun.
Hadi onu geçtim bu ne
Hani bu mekanikler de yeni ama utanmasa dünya ağacına çıkacak. Yerde hantal hantal dövüşürken birden böyle yükseğe zıplayıp uçmak bana hoş gelmedi açıkçası. Dahası varda henüz bir şey demek için erken. Oyun çıkınca detaylı yazılır.

Geçen gün internette gezinirken yıllar yıllar yıllar önce 13-4 yaşlarında oynadığım erepublik oyununa denk geldim. Oradan geze geze benzer mantıkla işleyen eDominations diye bir oyuna başladım. Erepteki o çetin ve zevkli günler yok elbette. Ama öylesine giriyor, birkaç tık yapıyorum. Birkaç tık yapayım diyen olursa diye link bırakıyorum.

Tabi umarım davet linki yasak değildir. Yasaksa, söyleyin kaldırayım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık