Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Parasından ötürü alamadığım ve hayvan gibi merak ettiğim Sekiro'yu burada aylarca övdünüz. Uzaktan ekmek bandım. Sekiro üstüne çıkıp kırbacı vurdunuz, balo salonunu terk etmekten başka bir şey yapamadım çünkü göz yaşlarımın gazına gelip gönlümü yapacak bir hayırsever yoktu. Bunun yüzünden günün birinde nasıl olsa Sekiro'yu alırım diye sürekli oyundan uzak durdum kısa kısa videolar haricinde hiç izlemedim oyun içi videolarını. Bugün kafama esti ve bir bakayım dedim. Gençler kurban olayım bana, o aslında öyle değil deyin birazdan yazacağım şey için.

Combatının önünde tapınma ayinleri gerçekleştirdiğiniz bu oyunun büyük kısmı elimizdeki kılıçla rakibin silahına deflect, parry (artık ne boksa oyun içinde) atmak mı lan? Lan hadi o iki kılıcın çarpışmasından çıkan ince sese ilk bir kaç saat yükseldiniz elinizde peçeteyle oynadınız oyunu ki ben de öyle olurdum tamamen katılıyorum bu konuda sizlere ama şu mevzunun ederi 50 saatlik oyunda en fazla 5-6 saattir anasını satayım. Bütün oyun bu çekilir mi... İnşallah böyle değildir.

Bloodborne senin Allah'ına kurban olayım itin köpeğim olayım ben, başka bir şey demiyorum. Sen iyi ki varsın bebeğim.
Biraz ayarsız olsalar da o oyunu öyle iyi yapan şey ninja eşyaları. Tabi o tapanların %95’i senin dediğin tarzda bitirdi oyunu orası ayrı :D

Saldırıdan deflect’e deflect’ten saldırıya, zıplarken saldırılar, skill’le havaya zıplayıp havada ninja eşyası atmak falan çok akıcı gerçekleşiyor.
Akıcı yani oyun. Başka oyunlarda da o ninja eşyaları gibi itemler, saldırılar, deflect yapma falan var. Ama sekiro’da aralarında geçiş çok akıcı.

Çok çok rezalet bi mana/kurşun sistemi var. Onu koyanın Allah belasını versin oyunun potansiyelini yerle bir etmiş. Çoğu insanın kullanmayıp oyun sonuna kadar bu eşyaları saklama sebebi de o zaten. Bu oyunun kusuru o.
_______

Daha önce buraya bi ghost of tsushima’dan combat attım belki hatırlarsın. “Assassin’s creed’de de havadan atlayıp öldürme, double assassination, kunai, sis bombası var. Ama böyle güzel birleşebilirler mi?” demiştim. Bu oyun da öyle. Çok mekaniği yok, olan şeyleri çok kaliteli ve akıcı yapmışlar.

Bloodborne ve nioh bence daha iyi. Ama sekiro’nun kalitesi de ayrı.

Biraz ayarsız olsalar da o oyunu öyle iyi yapan şey ninja eşyaları. Tabi o tapanların %95’i senin dediğin tarzda bitirdi oyunu orası ayrı :D

Saldırıdan deflect’e deflect’ten saldırıya, zıplarken saldırılar, skill’le havaya zıplayıp havada ninja eşyası atmak falan çok akıcı gerçekleşiyor.
Akıcı yani oyun. Başka oyunlarda da o ninja eşyaları gibi itemler, saldırılar, deflect yapma falan var. Ama sekiro’da aralarında geçiş çok akıcı.

Çok çok rezalet bi mana/kurşun sistemi var. Onu koyanın Allah belasını versin oyunun potansiyelini yerle bir etmiş. Çoğu insanın kullanmayıp oyun sonuna kadar bu eşyaları saklama sebebi de o zaten. Bu oyunun kusuru o.
_______

Daha önce buraya bi ghost of tsushima’dan combat attım belki hatırlarsın. “Assassin’s creed’de de havadan atlayıp öldürme, double assassination, kunai, sis bombası var. Ama böyle güzel birleşebilirler mi?” demiştim. Bu oyun da öyle. Çok mekaniği yok, olan şeyleri çok kaliteli ve akıcı yapmışlar.

Bloodborne ve nioh bence daha iyi. Ama sekiro’nun kalitesi de ayrı.
Biliyorsun bu işleri Starrk, umudumu yeşerttin tekrardan.

Tekte almıştım bunu. Bu veledi zina oyundaki en kolay parrylenen bosslardan biri, herhalde millet böyle bir şeyin olabileceğine inanmadığı için denememiş hiç. Şu videodakine benzer şeyleri Ludwig ve Laurance'da yaşamıştım ama.
Ludwig'in namını duydum. Souls türü oyunlardaki en zor beş bosstan biri olarak görüyor çoğu kişi.

Ben bunu görünce Bloodborne oynamaktan vazgeçtim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık