Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fps ekran kartının saniyede verebildiği görüntü sayısıdır. Hz ekranın saniyede verebildiği görüntü sayısıdır. Yani sende bu ikisinden hangisi en düşükse senin göreceğin o olur.

Şöyle bir gif yardımcı olur.

Birde ms vardır. Lol oynıyacağım dediğin için bu da önemli. MS ekran kartından monitöre görselin geçiş hızıdır. Bu ne kadar düşükse o kadar iyi. İyi monitörlerde bu 1 ms yada 0.5 ms olur. 1 ideal aslında. 6-7 ye kadar gittiği oluyor. Hatta tv ye bağlarsan 10 falan görürsün muhtemelen.

Yani özele fps ve hz'n ne kadar yüksek, ms'n ne kadar düşünse o kadar akıcı görürsün. Smooth dediğimiz olay.
Anladım. lol için sence kaç hz monitör almalıyım 1000 tlnin biraz altında ekran kartları düşünüyorum.

Fps ekran kartının saniyede verebildiği görüntü sayısıdır. Hz ekranın saniyede verebildiği görüntü sayısıdır. Yani sende bu ikisinden hangisi en düşükse senin göreceğin o olur.

Şöyle bir gif yardımcı olur.

Birde ms vardır. Lol oynıyacağım dediğin için bu da önemli. MS ekran kartından monitöre görselin geçiş hızıdır. Bu ne kadar düşükse o kadar iyi. İyi monitörlerde bu 1 ms yada 0.5 ms olur. 1 ideal aslında. 6-7 ye kadar gittiği oluyor. Hatta tv ye bağlarsan 10 falan görürsün muhtemelen.

Yani özele fps ve hz'n ne kadar yüksek, ms'n ne kadar düşünse o kadar akıcı görürsün. Smooth dediğimiz olay.
Adam hiç üşenmemiş. @Bavs gördü mü bilmiyorum, ben direkt video attım. :D

Gördüm tabi. İngilizcem videoyu anlamaya çok müsait değil ama video sonundan ve yorumlardan çıkardım birşeyler eyvallah :sapkali:
:sapkali:Bu arada o kadar izlemedim yorumuna açıklık getireyim. Birkaç defa izlemiştim bu adamları işi biliyorlar o yüzden gönderdim, sorduğun sorunun cevabını daha 1 dakika olmadan veriyor zaten video'nun geri kalanı ise ayrıntılar.

@Monkey D. Dragon

Meraklısına işte, kızma adama. .d

Aynısını ben yaşadım herkes 144 hz al demişti. Bende alıyorken iyisini alayım dedim 144 hz aldım farkediyormuş gerçekten. Sadece lol oynayacaksın düşündürebilir ama ben vatandan pivot 144 hz ekran aldım 1600 TL ye bir düşün derim
Pc almayı düşünüyorum monitör için karar veremedim işte. 60 hz laptopta oynadım oyunumu uzun yıllar. Şimdi masaüstü pc için alcağım monitör için karar veremiyorum bunca zamandır fps hz falan ne bilmiyordum karar veremedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık