Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sony genellikle millete “hadi lan çıksın artık” dedirten, 1-2 yıl bekleten oyunlar duyuruyor. Biri çıkmadan diğeri duyuruluyor. Hem last of us hem ghost of tsushima çıktı sayılır artık. Baya sağlam bi exclusive haberi bekliyorum ben.
Resident Evil 8 tanıtılacak oyunlar arasındaymış.

Sony genellikle millete “hadi lan çıksın artık” dedirten, 1-2 yıl bekleten oyunlar duyuruyor. Biri çıkmadan diğeri duyuruluyor. Hem last of us hem ghost of tsushima çıktı sayılır artık. Baya sağlam bi exclusive haberi bekliyorum ben.
Bi Harry Potter görseydik iyiydi. :gamyon:

Arkadaşlar hz ve fps'le ilgili birşey sormak istiyorum. Hz'niz ne ise gerçek fps'iniz odur deniyor. Yani ben 200 fps'de alsam 60 hz monitör de saniye başına 60 kare'den fazla göremem. Ama ben lol falan oynarken fps'im 100'den 60'a falan düşünce ciddi anlamda o farkı ve akıcılığın gidişini nasıl hissedebiliyorum? 60 hz laptop'tan bahsediyorum.

Arkadaşlar hz ve fps'le ilgili birşey sormak istiyorum. Hz'niz ne ise gerçek fps'iniz odur deniyor. Yani ben 200 fps'de alsam 60 hz monitör de saniye başına 60 kare'den fazla göremem. Ama ben lol falan oynarken fps'im 100'den 60'a falan düşünce ciddi anlamda o farkı ve akıcılığın gidişini nasıl hissedebiliyorum? 60 hz laptop'tan bahsediyorum.
Farkını hissedersin, kabaca daha akıcı olur diyeyim.

Akıcılık değişir bro 60 hz monitor de sabit 60 fps alıyorsan bir sıkıntı yaşamazsın. Sabit 100 falan alıyorsan da çok bir şey değişmez.

Akıcılık değişir bro 60 hz monitor de sabit 60 fps alıyorsan bir sıkıntı yaşamazsın. Sabit 100 falan alıyorsan da çok bir şey değişmez.
Pc almayı düşünüyorum monitör için karar veremedim işte. 60 hz laptopta oynadım oyunumu uzun yıllar. Şimdi masaüstü pc için alcağım monitör için karar veremiyorum bunca zamandır fps hz falan ne bilmiyordum karar veremedim.

Fps ekran kartının saniyede verebildiği görüntü sayısıdır. Hz ekranın saniyede verebildiği görüntü sayısıdır. Yani sende bu ikisinden hangisi en düşükse senin göreceğin o olur.

Şöyle bir gif yardımcı olur.

Birde ms vardır. Lol oynıyacağım dediğin için bu da önemli. MS ekran kartından monitöre görselin geçiş hızıdır. Bu ne kadar düşükse o kadar iyi. İyi monitörlerde bu 1 ms yada 0.5 ms olur. 1 ideal aslında. 6-7 ye kadar gittiği oluyor. Hatta tv ye bağlarsan 10 falan görürsün muhtemelen.

Yani özele fps ve hz'n ne kadar yüksek, ms'n ne kadar düşünse o kadar akıcı görürsün. Smooth dediğimiz olay.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık