Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Hacı, bu Hellblade 2'yi neden oynanış yüzünden eleştiriyorlar; anlayamıyorum. Adamlar taa en başından beri oynanış yönünde iddiaları olmamıştı ki hiç. En son sinematik ve hikaye yönünden iddiaları vardı. Ki başardılar da. Ancak gidip de oynanış yok demek ve bu yönden hunharca eleştirmek de ne bileyim. Anlaması zor geliyor. Yine ezbere eleştiri ile karşı karşıyayız gibi.
Oyunda furuş hissi yok diye mi eleştirmişler 🤔 :hhh: :hhh:

Oyunda furuş hissi yok diye mi eleştirmişler 🤔 :hhh: :hhh:
Oyunlar boşuna tür tür olarak ayrılmadı sonuçta. Millet ısrarla bir God Of War bekledi Hellblade'den. Ki Yapımcılar da, "agam oyunda sinematik, hikaye ve atmosfer deneyimine odaklandık. Oyun bu dediler." Enis Kirazoğlu ve Dost Kayaoğlu ısrarla oyundan oynanış da oynanış diye tutturdular. Hacı oyun bu. Bunun tercih olduğu bariz belliydi. Globalde nedir bilmem ama adamların başından beri ana amaçları hikaye deneyimiydi. Çok tercih meselesiyle alakalı oyun.

Hacı, bu Hellblade 2'yi neden oynanış yüzünden eleştiriyorlar; anlayamıyorum. Adamlar taa en başından beri oynanış yönünde iddiaları olmamıştı ki hiç. En son sinematik ve hikaye yönünden iddiaları vardı. Ki başardılar da. Ancak gidip de oynanış yok demek ve bu yönden hunharca eleştirmek de ne bileyim. Anlaması zor geliyor. Yine ezbere eleştiri ile karşı karşıyayız gibi.
Oynamadım bu seriyi de az çok tahmin ettiğim gibiyse tepki çekmesi doğal. Grafiği dayayıp sinematik izletmeli mevzular başka bir kategori olarak değerlendirilirmeli.

Gece 1.5 saat falan oynadım.Şuana kadar oynadığım yeni nesil denilebilecek tek oyun.Görüntü kalitesi ortam hele o sesler kulaklıkla oynayınca arada sanki birisi yandan kulağına fısıldamış gibi irkiliyorsun.Vuruş konusu da tatmin edici.Eleştirenlerin oyunu 2 dakika bile oynamadığına laf olsun diye karaladıklarına eminim ama ispat edemem.Bu oyun game pass e gelmese 70 dolardan satışa çıksa 95 puandan aşağı almazdı.

İlk oyunun seslerini nasıl yaptıklarını izlemiştim. Şu seriden furuş hissi beklemek için bir teneke keteyi çaysız gömmüş olmak lazım.
Kendi deneyimi yerine internetteki içerik üreticilerinin sözlerini ön koşul olarak kabul edenler yüzünden aptallık, vasatlık salgın gibi yayılıyor artık. Bunlar için gerçeğin, hakikatin ne olduğunun önemi yok. Birbirlerinin kopyası, vasat yorumlar dolu ortalık.

O vuruş hissi yok diyenlerin çoğu, oyunu deneyimlememiştir bile. İzlediği abisinden duyduğu sözleri söylüyor, teslimiyet altına bırakmışlar kendilerini.

Olay vuruş hissiyatı muhabbetinden ziyade aksiyon tarafında oynanışın aşırı sığ kalması. Ayrıca vuruş hissi gayet iyi ilk oyunda oyunda ama oynanış çok bayıyor. Düşman çeşitliliği az, karakterin yapabildikleri çok sınırlı. Hikaye sunumu, görselliği, atmosferi sesleri daha çok ön planda ama oynanış o kadar kötü ki sıkıyor seni bir yerden sonra. Oyun hiç aksiyona seni sokmasa anlarım ama aksiyona girdiğin anlarda gayet boldu ilk oyunda. Baya boss dövüşleri bile var. Oyun sana bunu vaat ediyorsa bunu da değerlendirmeye almak gerekiyor. İlk oyunda bu bir eksiydi ve cidden sıkıyordu insanı bir yerden sonra. Kısa oyun süresiyle aşırı baymadan bitiyordu oyun neyse ki.

Oynanış ilk oyunda eksik yönleriydi ve ikinci oyunda bunun iyi olmasını beklemek, geliştirilmesini beklemek gayet normal. Daha oynayamadım, oynadıktan sonra da yorum yapacağım ama oynanışta bir gram ilerleme kaydetmedilerse bu yönden eleştirileri gayet normal buluyorum ben.

Olay vuruş hissiyatı muhabbetinden ziyade aksiyon tarafında oynanışın aşırı sığ kalması. Ayrıca vuruş hissi gayet iyi ilk oyunda oyunda ama oynanış çok bayıyor. Düşman çeşitliliği az, karakterin yapabildikleri çok sınırlı. Hikaye sunumu, görselliği, atmosferi sesleri daha çok ön planda ama oynanış o kadar kötü ki sıkıyor seni bir yerden sonra. Oyun hiç aksiyona seni sokmasa anlarım ama aksiyona girdiğin anlarda gayet boldu ilk oyunda. Baya boss dövüşleri bile var. Oyun sana bunu vaat ediyorsa bunu da değerlendirmeye almak gerekiyor. İlk oyunda bu bir eksiydi ve cidden sıkıyordu insanı bir yerden sonra. Kısa oyun süresiyle aşırı baymadan bitiyordu oyun neyse ki.

Oynanış ilk oyunda eksik yönleriydi ve ikinci oyunda bunun iyi olmasını beklemek, geliştirilmesini beklemek gayet normal. Daha oynayamadım, oynadıktan sonra da yorum yapacağım ama oynanışta bir gram ilerleme kaydetmedilerse bu yönden eleştirileri gayet normal buluyorum ben.
Bakmak lazım. Oyun dediğin oynamaktan çok izleme hissiyatı oluşturmamalı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık