Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Ben bayağı beğendim ya Allenim. Harry Potter sever olarak yıllarca beklediğim oyun çıktı diyebilirim.
Şunu da açıkça belirteyim ben bu oyuna tamamen duygusal bakıyorum.
Yani bu oyuna teknik açıdan veya objektif bakmıyorum.
Duygusal baktığım için oyundaki en basit ve sıradan şey bile hoşuma gidiyor.

Mesela örnek verecek olursam.
Açık dünya oyunlarında genellikle etrafta onlarca veya yüzlerce toplamalık bilgi içeren not tarzında şeyler bulunur.
Ve bunları toplarken başta oyuncunun ilgisini çeker ama belirli bir noktada sonra bunları toplamak ve okumak oyuncuya ek iş veya yük gibi gelir ve artık o notları okumadan cebe atıyorsun.

Mesela Hogwarts Legacy'de sadece okulun içerisinde 150'den fazla o bilgi içeren notlardan var ve inan işimi gücümü bırakıp o notların peşine düştüm çünkü aşırı ilgimi çekiyor.
Yarısından fazlasını toparladım bile ve ne zaman yakında o notlardan olduğunu görsem her şeyi bırakıp onun peşine düşmeye çalışıyorum.
Tamamen duygusal baktığım oyun sayısı azdır dolayısıyla başka bir oyunda kolay kolay hissetmediğimi bu oyunda hissettiğim için bu durum ayrı bir hoşuma gidiyor.
Yani serinin hayranı olan birisinin oyunu beğeneceğini düşünüyorum açıkçası.
Beğenmene sevindim. İyi oyunlar dilerim :)

Yine bildirim gelmemiş :artiz: Weak point yaratmak önemli yani ha ? Kombat mantığı güzel biraz daha dot gücü ve efekt eklense tam olacak ''bence''. Alev fırlatıyor ama gıdıklıyor gibi geldi o ateşin gücünü vermesi lazım büyücü oyunu nasıl olsa. Npc ler 1 tık kötü geldi daha canlı çizim yapabilirlermiş. Güzel oyun.
O konuda haklısın ya. Alevin ani hasarı yüksek de dot pek yok. Ateşe zayıf olanlara karşı kullanınca biraz görüyorsun etkisini. Örümcek yerde yanarak kıvranıyor, canları baya eriyor falan. Ama diğer düşmanlarda alev etkisi pek yok. Onu crucio’ya saklamak için ateşi ani hasar yapmışlar galiba.

Weak point konusu kurbağalarda, en büyük örümceklerde ve trollerde önemli. Diğerlerini istediğin gibi döversin.

Havaya kaldırdığın düşmanlar ekstra hasar alıyor. O saydıklarıma flipendo, levioso, accio ve descendo büyülerini istediğin zaman atıp havaya uçuramadığın için öyle zayıf an yaratma mekanikleriyle dengelemeye çalışmışlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 14)

• Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
    Tasarım Korsanfan V.6.0
    Yukarı Çık