Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Bu yılın ilk Platini Gta Vice City'ye nasip oldu.

The Definitive Edition sürümünün 3 oyunu da felaket şekilde çıkmıştı zaten duymayan kalmamıştır.
Konsol sürümleri habire çöküyordu ve Pc'de oyun bir ton sıkıntılar yaşadığı için iade hakkı bile tanınmıştı.
Bu kadar sorunlu çıkış yapan bir oyuna göre güncellemelerden sonra çökme sıkıntılarını düzeltmişler diyebilirim.
Oyun sadece 1 kere çöktü o da arabanın içinde öylece oturuyorken.

Vice City'yi ilk oynadığımda orta okula gidiyordum sanırım. En son da yaklaşık 10 sene önce falan PsP'de oynamıştım diye hatırlıyorum.
Günümüzün büyük haritalarına o kadar alışmışız ki harita bana baya küçük geldi. Psp’de oynadığım zamanlarda bana harita gayet büyük geliyordu.
Bir yere bakarken haritanın yarısı kadraja sığıyor.

Bu yenilenen Gta üçlemesi bir nevi bir cilalama olarak görülebilir yani kaliteli bir mobil oyunu oynuyormuş gibi hissettirdi.
Bir çimenler ve ağaçlar iyi duruyor o da onları tamamen yeniledikleri için diye düşünüyorum.

Birçok kişi Remake bekliyordu ama oyunu oynayınca bunun pek mümkün olmadığını fark ettim. 3 oyuna Remake yapmak 3 yeni oyun yapıyormuş gibi bir uğraş isterdi.
Bunun sebebi oyundaki ilişkiler ve olaylar çok hızlı ve detaya inmeden gelişip yaşanıyor.
Üstelik Görevler de aşırı kısa. Birisini öldürüyorsunuz görev bitiyor, araba çalıyoruz görev bitiyor.
Yani bir remake yapılsa hikayenin ve görevlerin bu halde yayınlanması mümkün değil dolayısıyla hepsini baştan derinlemesine tekrar yapmak baya zahmetli olur.

Oyunu %100 yapınca oyun sizinle hafif bir dalga geçiyor ve karaktere şöyle bir Tişört veriyor.
Ana hikaye aşırı kısa sürüyor birkaç saatte bitirirsiniz ama %100 için oyunda ne varsa son levela getirip tamamlamanız gerekiyor.
Yani anlayacağınız hayatımda bir oyunda hiç bu kadar Taksicilik, İtfaiyecilik ve Polislik vb. yapmamıştım.
Tabi Platin için %100 yapmanız yetmiyor. Karakteri Godfather seviyesine de getirmeniz gerekiyor.

Oyunun oynarken acayip Scarface havası aldım hele Diaz'ın bir görevinde bildiğin Scarface'den alıp yapıştırmışlar gibiydi.

Bu yenilenen sürümde keşke kombat sistemini biraz değiştirselermiş iyi olurmuş. Aşırı geri kalmış bir sisteme sahip ve ve ara sıra sıkıntılar yaşatıyordu.
Psp deki sürümde bir arabayı hız limitinde sürerken ekran sallanırdı ve araba titrerdi ama o özellik bu sürümde yoktu.
Açıkçası buna üzüldüm çünkü arabayı hızlı sürdüğünüzü hissediyordunuz ve sürüşe ekstra bir hissiyat katıyordu.

Son olarak oyundaki uçak büyüklüğünde köpekbalıkları.
olm güzel duruyormuş lan ben bunu oyniyim

Forspoken çıkıyor yarın. Tam ps plus’lık bi oyuna benziyordu. Yarın incelemelerde 60-70 civarı bi puan alır diye bekliyorum. Pc’de daha düşük olur.

Büyü sistemi alışınca fena değildi demoda. Ama onun dışında ps3 oyununa benziyordu. Pc gereksinimlerine bakarsak adamlar optimizasyon özürlüsü herhalde.
Critic puanları beklediğim gibi. Ama oyuncu skorları metacritic’te 3.9 şuan ve daha da inecek gibi.

Bi çöp diyalog, rezalet trailer ve gereksiz demoyla geldikleri hale bak. Oyun çıkmadan herkes nefret etsin diye ellerinden geleni yaptılar.

Neyse ben büyü sistemini sevmiştim. Beklediğimden de çabuk düşer artık fiyatı veya ps plus’a gelir.

Demodan denediğim kadarıyla oynamaya değer ama fiyatı hak etmiyor. Ps plus’tan oynayıp 2 saate sildiğim veya denemek bile istemediğim onlarca AAA oyundan daha iyiydi.
Cutscene’leri geç, ayarlardan karakteri sustur al sana mis gibi büyü oyunu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 4, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık