Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Cyberpunktan sonra oyun oynayamadım, o kadar çok beğenmiştim.
Phantom Liberty ise bir o kadar iyi.
Oyunun Pc'ye buglı çıkması sonucu linç furyası başladı sonra tonla iyileştirme düzeltme yapıldı üstüne son 10 yılda çıkan çoğu oyunu tek başına ezecek oyun tadında dlc geldi ama o linç tayfa bitmedi.Oyun ilk çıktığı gün xbox da birkaç ufak bug harici sorunsuz oynadım sonrasında defalarca farklı buildlerle bitirdim oynarken en keyif aldığım oyunlardandır.Sebepsiz yere öldürülen bir bu bir de Dying Light 2 son yıllarda oynadığım en iyi oyunlar bunlardan daha keyif aldığım tek oyun Elden Ring oldu.

Oyunun Pc'ye buglı çıkması sonucu linç furyası başladı sonra tonla iyileştirme düzeltme yapıldı üstüne son 10 yılda çıkan çoğu oyunu tek başına ezecek oyun tadında dlc geldi ama o linç tayfa bitmedi.Oyun ilk çıktığı gün xbox da birkaç ufak bug harici sorunsuz oynadım sonrasında defalarca farklı buildlerle bitirdim oynarken en keyif aldığım oyunlardandır.Sebepsiz yere öldürülen bir bu bir de Dying Light 2 son yıllarda oynadığım en iyi oyunlar bunlardan daha keyif aldığım tek oyun Elden Ring oldu.
Sebepsiz yere gömüldü dediğin oyunun düzeltme patchlerinin uzunluğu meme konusu olmuştu.

Sebepsiz yere gömüldü dediğin oyunun düzeltme patchlerinin uzunluğu meme konusu olmuştu.
Oyunu Series x'de çıktıktan 2 gün sonra oynadım %100 e yakın bitirdim tüm yan görevlerde dahil yaptım toplamda 2 ya da 3 kere bug denk geldi ve bana yaşadığım en iyi açık dünya oyun deneyimlerinden birisini sundu.Tekrar oynama isteği duyduğum ve defalarca oynadığım Witcher,GTA 5,Rdr 2,Elden Ring kategorisindedir. Milletin taptığı God of war bile bir kere bitirince bir daha dönülüp bakılmıyor. Bu gibi oyunların her noktasında ayrı ayrıntı ayrı macera sunuluyor.O yüzden derin ve uzun bir oynanış deneyimi sunuyor.Pc'ye tamamlanmadan çıktığı için yaşananlardan dolayı eleştirilmesini anlarım firmanın büyük hatası var ama oyun taş gibi oyun işte yapacak birşey yok.

Sadece pc'de bug'lı değildi. Bas baya bozuk ve yarım çıktı. Son 10 yıldaki en büyük oyun dolandırıcılıklarını sırala diye sorulsa cevabım bu olurdu:

1-Cyberpunk
2-No man's sky
3-Dying light 2

Bug ve performans konusunda tertemiz çıksalar bile oyun çıkmadan gösterdikleriyle sattıkları oyunun alakası yok.

Cyberpunk ilk çıktığı gün 10 milyondan fazla sattı. Oyun güzel diye değil yaptıkları sahte trailer videoları sayesinde oldu bu. Yaptıkları ürünün bozuk olduğunu bildikleri için incelemecilere kendi oynanış videolarını göstermeyi de yasaklamıştılar.

Dl2'de de oldu aynısı. Henüz yapılmamış bi oyuna sahte trailer hazırladılar. Üç oyunun da ortak noktası bu. Söyledikleri ve gösterdikleri çoğu şey yoktu oyunlarda.

Ikisini de baya oynadım ben. Kafamda sıra yok ama cyberpunk'ı en sevdiğim 20 oyuna koyarım belki son haliyle. Ancak aldıkları eleştirileri fazlasıyla hakettiler.

Özellikle DL2 ilk oyunda iyi yaptıkları şeyleri 2'de batırmış. Bunu kimse beklememiştir. Cyberpunk en azından cdpr için yeni bişeydi.
Cyberpunk'a baksan tamamen ticari amaçla güncellenen bi oyun. İnsanları dolandırdılar, çabuk affedildiler. 2 büyük update yapıldı biri animeyle diğeri dlc'yle çıktı. Oyunu tekrar tekrar iyi fiyattan satmalarına yaradı. Şimdi kurtardıkları isimle witcher 4'ü şişire şişire reklamlayıp satacaklar.

Oyunu Series x'de çıktıktan 2 gün sonra oynadım %100 e yakın bitirdim tüm yan görevlerde dahil yaptım toplamda 2 ya da 3 kere bug denk geldi ve bana yaşadığım en iyi açık dünya oyun deneyimlerinden birisini sundu.Tekrar oynama isteği duyduğum ve defalarca oynadığım Witcher,GTA 5,Rdr 2,Elden Ring kategorisindedir. Milletin taptığı God of war bile bir kere bitirince bir daha dönülüp bakılmıyor. Bu gibi oyunların her noktasında ayrı ayrıntı ayrı macera sunuluyor.O yüzden derin ve uzun bir oynanış deneyimi sunuyor.Pc'ye tamamlanmadan çıktığı için yaşananlardan dolayı eleştirilmesini anlarım firmanın büyük hatası var ama oyun taş gibi oyun işte yapacak birşey yok.
Bir sefer bitirdikten sonra dönüp yüzüne bakasım bile gelmemişti ne yalan söyleyeyim.. Buglar, hatalardan görevler falan ilerlemiyordu. Oyunun dünyası da baya tırttı. Mekanikler, loot çöplüğü vs eleştirilecek zirilyon tane şeyi vardı oyunun. Son dlc ile baya toplamış diyorlar da cıks, uğraşmam muhtemelen.
O dönemde bile onlarca gb güncelleme almadan bir şeye benzememişti oyun. Firma bitmemiş oyun çıkarmıştı, bunun adı dolandırıcılıktır. Hisse ve oyuncu kaybıyla da cezalandırıldı zaten. Kişisel deneyimin fazlasıyla olumlu geçmiş olabilir fakat aksi şekilde onbinlerce insan parasını verip hizmet alamadı. Bu duruma da gayet doğal tepki gösterdiler.

Sebepsiz yere mi ? Oyunu 7 sene geliştirdiler ona rağmen verdikleri sözleri tutmaktan uzak bir yıkıntı çıkardılar. İade yapmayan PlayStation bile iade seçeneği açmak zorunda kaldı. Oyunu 4 yıl daha geliştirdiler tabiri caizse adam etmek için uğraştılar oyunun başına daha akıl sahibi birini atadılar yalan yok oyunu biraz iyileştirdiler ama 11 yıl boyunca geliştirilen bu oyun hâlâ bize söz verilen oyun değil git tekrardan bir YouTube kanallarına bak oyun çıkmadan önce ne sözler verilmiş ne hype yaratılmış ondan sonra boşa linçlendiğini söylüyorsan yine söyle.
Oyunu son 3 senedir o kadar abartılı şekilde övdüler ki bedavaya çıkarmaları gereken DLCyi 30 dolara sattılar. Benzer hata yapan no mans sky ise 20 küsür DLCyi bedavaya çıkarttı
Dying light konusunda katılıyorum sana ama o da çok sorunluydu RPG gibi reklam yaptılar

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık