Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

Tolkien çok mevzuda kazık attı.Hobbitte sanki Orklar insan,elf veya cüceler gibiydi ama Lotr serisinde iradesiz ve ne emredilirse yapılan adamlar olarak karşımıza çıktılar.Azog,bolg gibi karakterler vardı orklarda ama üçlemede ben hatílamıyorum böyle birini.Belki Gothmog kitapta varsa o var işte.Başka hatırlamıyorum.Ulari ile hallediyordu işlerini.Goblin krallığı var mesela.
Hobbit zamanında Sauron henüz güç kazanmamış, orklar da Angmar'ın emrindeydi. Yanlış hatırlamıyorsam kitapta Azog karakterinin sadece adı geçiyor, kendisini görmüyoruz hiç. ben

Hobbit zamanında Sauron henüz güç kazanmamış, orklar da Angmar'ın emrindeydi. Yanlış hatırlamıyorsam kitapta Azog karakterinin sadece adı geçiyor, kendisini görmüyoruz hiç. ben
Azogun oğlu Bolg var zaten.Angmar ise çok önce idi yanlış hatırlamıyorsam.Ulari için uzun yıllardır uyudukları,hobbit zamanında ise uyandıkları söyleniyor.Gerçi hobbit zamanı derken belli bir süre öncesinde tabi.Gizliden gizlide iş yürütmüşler.Aralarından birilerinin sivrilmesinden ziyade Goblin krallıgı benim ilgimi çekiyor.Ek olarak Gollum hobitte "genç orkları" avladığını söylemişti.Bu da şimdi aklıma geldi.

''Ayrıca kazık atma'' dedin ya tam neyi kastettiğini anlamadım, koyulaştırmıştım gerçi. :)
Üçlemenin sonunda Gandalf yanında Hobbitler ile birlikte Shire'a dönerken yarı yolda onlardan ayrılır. Tom Bombadil'in yanına gideceğini ve onunla uzun uzun konuşması gerektiğini söyler. Biz ne konuştuklarını asla bilemeyeceğiz. Atılan kazık bu işte.

Azogun oğlu Bolg var zaten.Angmar ise çok önce idi yanlış hatırlamıyorsam.Ulari için uzun yıllardır uyudukları,hobbit zamanında ise uyandıkları söyleniyor.Gerçi hobbit zamanı derken belli bir süre öncesinde tabi.Gizliden gizlide iş yürütmüşler.Aralarından birilerinin sivrilmesinden ziyade Goblin krallıgı benim ilgimi çekiyor.Ek olarak Gollum hobitte "genç orkları" avladığını söylemişti.Bu da şimdi aklıma geldi.
Angmar dediğim Witch King işte. Nazgûl Efendisi olan. Bolg, Beorn öldürmüştü sanırım Beş Ordular Savaşı sırasında.

Angmar dediğim Witch King işte. Nazgûl Efendisi olan. Bolg, Beorn öldürmüştü sanırım Beş Ordular Savaşı sırasında.
Doğrudur.Angmar Arnor krallığını yıktıktan sonra görünmüyor diye aklımda kaldı.Nazguller olmadan bile Kuzeyde orklar krallımlar,oluşumlar kurabilmiş Hobbitte.Daha sonra ise hem üçlemede hem silmarillionda bize iradesiz ve ne emridilirse yapan şeyler olarak gösterildi.Orkların ardındaki gizeme de tıpkı senin Bombadil konuşmasının açıklanmaması gibi kazık olarak bakıyorum ben.

Bombadil, Arda'nın ruhu olabilir mi? Kimi yerlerde ise Tolkein'ı temsil ettiğini okumuştum.

Ayrıca sizce Faramir neden filmde kitaptaki halinden epey farklı gösterildi?
Aragorn'u daha çok öne çıkarmak için. Bu uğurda Imrahil gibi adamlar da filmde yer bulamamıştır. Ama yine Jackson palantirin karşısında Aragorn'u ecis bücüş yapar şaka gibi.

Üçlemenin sonunda Gandalf yanında Hobbitler ile birlikte Shire'a dönerken yarı yolda onlardan ayrılır. Tom Bombadil'in yanına gideceğini ve onunla uzun uzun konuşması gerektiğini söyler. Biz ne konuştuklarını asla bilemeyeceğiz. Atılan kazık bu işte.
Rindlerin akşamı. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık