Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

Şimdi hatırladım sahneyi faramirde de aynı şekilde bir etki olmuştu ama kısa süreliğine abisi gibi hırslı değilmiş demek ki. Güzel detaylar yakalıyorsun eyvallah tekrardan :sapkali:
Ne çektin be Faramir, Peter Jackson'dan. :( Kitaptaki Faramir'le filmdeki birbiriyle alakasızdir. Faramir candır, canandır, yoldaştır.

Ne çektin be Faramir, Peter Jackson'dan. :( Kitaptaki Faramir'le filmdeki birbiriyle alakasızdir. Faramir candır, canandır, yoldaştır.
Faramir yüzükten etkilenmedi yani. Peter jackson güzel hoş bence ama bazı önemli ayrıntıları değiştirmese güzel olur :D ama yüzüğün etki etmediği birileri var mı ? frodo bile dağa gelince yüzük yanlız benim diye kafayı yedi. Benim bildiğim yüzükten tek etkilenmeyecek kişi Tom Bombadil.

Faramir yüzükten etkilenmedi yani. Peter jackson güzel hoş bence ama bazı önemli ayrıntıları değiştirmese güzel olur :D ama yüzüğün etki etmediği birileri var mı ? frodo bile dağa gelince yüzük yanlız benim diye kafayı yedi. Benim bildiğim yüzükten tek etkilenmeyecek kişi Tom Bombadil.
Galadriel gibi bir Noldor prensesi bile korkuyor o güçten.Bombadil mevzusunun altında ise başka bir şey vardı muhtemelen.Ne olduğu belli değil Bombadilin.

Şimdi hatırladım sahneyi faramirde de aynı şekilde bir etki olmuştu ama kısa süreliğine abisi gibi hırslı değilmiş demek ki. Güzel detaylar yakalıyorsun eyvallah tekrardan :sapkali:
O kısım da değiştirilmiş. Kitapta Faramir yüzükten etkilenmeyen tek kişiydi. Yolda görsem bile almazdım diyor.

Bu durum bile yüzüğün gücünü gösteriyor zaten. Yüzük taşımaya uygun olmayan birisinin onu ellediğinde etkilenmemesi imkansız gibi bir şey. Hatta filmde bir sahne vardı: Aragorn-yüzüğün gücünün farkında ve irade olarak güçlü birisi olarak düşünülebilir- o bile etkileniyordu az kalsın.
Evet. Gandalf bana yaklaştırma diye uyarıyor Frodo'yu.

Tom Bombadil'in umrunda değil yüzük. Çok kadim bir varlık, entlerden bile eski diyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. Alsa kaybeder diyorlardı divanda. Sam yüzüğü kitapta takıyor ve başkasının telkini olmadan yüzükten vazgeçebilen tek kişi. Faramir yolda görsem almam, tarzi bir sey diyordu. Bilge, onurlu ve duygulu bir yiğittir kendisi.

Boromir zaten daha yüzüğü görmeden etkisi altına girmişti.Şu rüya mevzusu vardı yanlış hatırlamıyorsam.Divana da yüzüğü Gondora getirmeye gelmişti.
Isildur'un felaketi ile ilgili rüyalar görüyor Faramir. Boromir gerçeği öğrenmek için Ayrikvadi'ye gidiyor. Kaderin cilvesi yüzük de orda diye hatırlıyorum ben.

Yüzük istese de Bombadil'e etki edemez. Çünkü yüzüğün ona verebileceği bir şey yok. Adamın her şeyi var. Divanda Gandalf, yüzüğü ona verseler bir süre sonra ne olduğunu unutur, kaldırıp atar diyor.

Tom Bombadil'in umrunda değil yüzük. Çok kadim bir varlık, entlerden bile eski diyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. Alsa kaybeder diyorlardı divanda. Sam yüzüğü kitapta takıyor ve başkasının telkini olmadan yüzükten vazgeçebilen tek kişi. Faramir yolda görsem almam, tarzi bir sey diyordu. Bilge, onurlu ve duygulu bir yiğittir kendisi.
Bombadil için Elfler Iarwain Ben-adar, yani babası olmayan derler. Orta Dünya'ya düşen ilk yağmur damlasını görmüş. Hiç kimse yokken, o varmış.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık