Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] One Piece'i Özel Yapan Ne?

Videonun izlenmeleri çok iyi seyrediyor. Dün de @Capori YouTube topluluğunda paylaşmış sağ olsun.

Bugün One Piece takipçisi olmayan bir arkadaşım videoyu izlerken niçin adalarda durmak zorunda olduklarını, erzak depolayıp denizden yardırmadıklarını sordu. Bu ve bunun gibi birkaç detayı hem yazıyı çok uzatmaması hem de seriyi takip etmeyen biri için akışı fazla karmaşıklaştırmaması için sonradan çıkarmıştım, şimdi aklıma gelenler oldukça buraya ekleyebilirim. Sorunun cevabı tabii hepimizin bildiği gibi Log Pose. Grand Line'da standart pusulalar işe yaramadığı için Log Pose'un adaların manyetik alanına göre kilitlenmesi sayesinde yolculuk edilebiliyor, varış noktasından ulaştıktan sonra yeni bir adaya kilitlenebilmesi için de orada bir süre vakit geçirmek gerekiyor. Bu da One Piece dünyasının hikaye için son derece işlevsel olan münhasır özelliklerinden.

Mangaka tarafından insanların merak duygusunun tabiri caizse "sömürülmesi".

One Piece'i arkadaşlıkları, macerası, samimiyeti cartı curtu için takip eden illaki vardır. Lakin takip eden kitlenin ciddi bir bölümü "Kayıp Yüzyıl nedir? D.'nin iradesi nedir? One Piece ne? Imu kim? Dragon nasıl güçlü? Uranus ne? Pluton nasıl görünüyor? Mihawk neden yalnız takılıyor? Geçmişte tayfası var mıydı?" gibi soruların cevabını bulmak için takip ediyor koca seriyi. Mangaka ise bu gerçeği bildiği için gizem üstüne gizem katıyor. Utanmasa Shanks'ı silüet şeklinde çizecek herif.

Önceden hikaye odaklı izler ve okurdum bu seriyi. Şimdi ise belki forumun da etkisiyle karakter odaklı takip ediyorum. Luffy, Sanji bir şeyler yaparsa bölüm iyidir benim için. Yoksa ara varmış gibi geliyor. 957 gibi forumdaki herkesin coştuğu bölümler istisna.
Aslında forumdaki tartışmaları bıraksak her türlü zevk alırız.

Anime tekrardan izlenir aslında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık