Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] One Piece'i Özel Yapan Ne?

Selam,

Yıllardır forumda One Piece'i her yönüyle tartışıyoruz, görünüşe göre hepimiz bu seriye ciddi bir duygusal yatırım yapmışız ki yeni gelişmelere olumlu ya da olumsuz kuvvetli tepkiler veriyoruz. KorsanFan ve Türk topluluğunun ötesinde düşündüğümüzde de Dünya genelinde bizim gibi ciddi bir kitle var. Peki bunu sağlayan, yani One Piece'i özel yapan özellikleri sizce neler? Ben geçenlerde bu soruya cevap arayarak bir yazı yazmaya koyuldum, bu süreçte de bir yandan buradaki insanların da cevaplarını merak eder oldum. Benim cevabımı video ve yazı halinde buralardan görebilirsiniz:

İzlediğiniz/okuduğunuz takdirde görebileceğiniz üzere One Piece'deki dünya inşasının serinin iskeletinde bulunan tür ve temalara ne kadar iyi hizmet ettiği üzerinden gittim. Dünyanın bu denli işlevsel kullanlması bana kalırsa One Piece'i en özel yapan yanlarından. Sizin fikirlerinizi de okumak isterim.

Örnek ile eskide kaldı ama şöyle sahnelerin varlığı...

Çoktandır bozdu ama samimiyet varmış eski bölümlerde, yani karakterleri hakikaten seviyorsun, bağlıyorlar seni. Naruto, Bleach gibi eserlerde aynı ekolden, uzun uzun yavaş yavaş ilerlerdiler ama kendilerine bağladılar. Şimdi çok daha kaliteli eserler çıkıyor, eskide kalite adına hiçbir şey yok ama samimiyet var. Zamanla da alakalı tabi.., zaman değişti.

Zaman atlaması öncesindeki bölümler. Ne vardı o bölümlerde ?
  • Samimiyet
  • Arkadaşlık
  • Gerçekten bir maceraya atılmışlık hissiyatı
  • Merak
  • Karakter derinliği
Şimdiki bölümlerde bunların çoğu öldü. Özellikle arkadaşlık hissiyatı can çekişiyor ve hatta bitti. Sen bu kadar samimi bir grubu 300-400 bölüm bir araya getirmeme hakkına sahip değilsin eyy Oda! Sen kimsin yaa ? Aç köpek! Puu sana.

Zaman atlaması öncesindeki bölümler. Ne vardı o bölümlerde ?
  • Samimiyet
  • Arkadaşlık
  • Gerçekten bir maceraya atılmışlık hissiyatı
  • Merak
  • Karakter derinliği
Şimdiki bölümlerde bunların çoğu öldü. Özellikle arkadaşlık hissiyatı can çekişiyor ve hatta bitti. Sen bu kadar samimi bir grubu 300-400 bölüm bir araya getirmeme hakkına sahip değilsin eyy Oda! Sen kimsin yaa ? Aç köpek! Puu sana.
şerefsiz oda ya editörleride afedersiniz odanın g*tünü yalamakla meşgul galiba

Kesinlikle detaylar derim detaylar beni bu seriye bağlıyor birde bazı karakterler çok fazla sempatik onların hatrına bile izlemeye devam edebiliyorsun

Önceden hikaye odaklı izler ve okurdum bu seriyi. Şimdi ise belki forumun da etkisiyle karakter odaklı takip ediyorum. Luffy, Sanji bir şeyler yaparsa bölüm iyidir benim için. Yoksa ara varmış gibi geliyor. 957 gibi forumdaki herkesin coştuğu bölümler istisna.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık