Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece'e Başlayayım mı Diyen Kişiye Ne Dersiniz?

One Piece'ye başlanır mı?

• Kullanılan toplam oy
    306
Karşıdaki kişinin ruh haline göre cevap veririm buna ben. Şimdi önce şeyi kabul etmek lazım. Güncele gelince çok kanser ediyor, akmıyor ve güç dengeleri zortluyor. Animedeki animasyonlar ve filler sahneler leş. Dressrosa sonrasını yarım yamalak izledim. Mangada bugün gördüğümüz son bölümün rezilliğine değinmeyim bile. Her şeye rağmen iyi ki başlamışım one piece'e. Bana öneren volkan isimli arkadaşım hala yaşıyorsa ve bu forumdaysa iyi ki vardın 99 doğumlu volkan kardeşim. her neyse.

İyi ki başlamışım one piece'e çünkü ne zaman hayatım yolunda gitmese, yalnızlığın içine düşsem one piece'e sarıyorum. Özellikle timeskip öncesine. Çünkü her yalnız hissettiğimde o maceranın, tayfanın bir parçası olmak o kadar güzel ki. O duyguları tekrar tekrar yaşamak. Shanksın kolu kaptırdığı zaman tüylerim diken diken olur hala. Arlong parkta gaza gelirim. Chopper görününce sesinden yürüme efektine çok tatlı bulur gülümserim, neşem yerine gelir. Enies lobbyde robini kurtarmaya kendim gitmiş gibi heyecanlanırım. Serideki flashbacklerin çoğu süper zaten.

Kendini yalnız ve mutsuz hisseden birine başla derim. Arlong parka kadar izle, hala beğenmezsen boş ver derim.

edit: bide serideki müzikler çok hoşuma gidiyor yav. to the grandline, the fight continues, gold and oden vesaire.

Zamanında Emre isimli başlattığım bir arkadaş vardı benim Shaiya denen online oyundan sene 2014 civarı olacak.

İletişimde değiliz artık ama kulaklarımı iyi çınlatıyor olmalı ona eminim :oleyo2:

Tavsiye etmem.

Çünkü çevremde bu seriye tahammül edip de, 1000 küsür bölüm okuyacak adam yok. 20'li yaşlarından sonra bu seriye başlayıp da tahammül edebilen adam, benim gözümde bordo berelidir, peygamber sabrı vardır, her zorluğun üstesinden gelir o adam.
Böyle düşünme sebebim ise çevremde yaptığım gözlem.

Ben 10 yıldır okuyorum bu seriyi. Forumdaki bir çok kişi de eski okuyucu gibi duruyor. Zamanında çok arkadaşımı başlatmaya çalıştım ama adamlar dayanamadı. O zamanlar seri yine yavaştı ama en azında gelecek vaat ediyordu. E bu gelinen nokta da niye tavsiye edeyim. Okunmazsa bir şey kaybedilecek bir seri değil OP.

Her zaman söylerim,
Seri ilerde coşacak diye diye bağımlı oldu insanlar.
Şu serinin tek güzel yanı, muhabbeti çok güzel oluyor. Oda bir b.k çizmediği için, okuyucu olarak her şeyi biz hayal ediyoruz. Onun dışında boş.
Çevreme Oda'nın leş kurgusunu, silüetlerini, off panellerini, dandik dövüşlerini, birbirinin kopyası arclarını okutturacak kadar zalim değilim. Dkdkd

Şahsen 24 yaşındayım ve çevremdeki insanlara One Piece asla öneremem. Bu tarz uzun serilere 18 yaşından önce başlamak lazım. Ergenlik motivasyonuyla 1044 bölüm okursunuz fakat şu saatten sonra mümkün değil. Özellikle yeni çıkan animelerin eski animelere kıyasla çok daha kaliteli olduğunu hesaba katarsak mümkün değil tavsiye etmem One Piece'i.

Biz vaktinde düştük bu çukura, isteyen kendi rızasıyla atlar.

3-4 sene sonra başla derim. Güncel bölüm çilesi çekmesin garibim. Çoğu bölüm de hayal kırıklığına uğramamızın sebebi 1 ya da 2 hafta o bölümü beklemiş olmaktan kaynaklanıyor. Art arda izlendiğinde bazı şeyler rahatsız etmiyor. Seriyi mangadan takip eden ve fazla boş vakti olan bir insan günde 30 bölüm okuyabilir heralde. 2 ay dolmadan tüm seriyi bitirebilir.

Anime, Manga kültürüne ısındırma çalışmasında başarılı olduğum kişilere önermeye devam ediyorum/edicem.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık