Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Live-Action TV Serisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kabul edilemez bir bahane! nazik ayakları yüzündemiş, ulan sandalet stun work dediği şey için yaratılmış bi ekipman be! parmakların açıkta dengene yardımcı şekilde açılmış durumda enine kemeri destekler, orta kemer de keza parmaklarından destek aldığı için en güçlü şeklini alır. enine kemeri daha çok kullanacağın için soleus kasına yükleneceksin ve bu kası kullanınca daha az yorulursun. bu kas uzun yürüyüşler gerçekleştirmek için evrilmiştir. gerçekten ayıp, oyunculuk bitmiş nazik götlüler... lan bari yeşil ayakkabı giysin de green screende düzeltin be püh

napıcaksınız abi daha, usopp un burnu koşarken düşebilir diye onu da normal burunla mı oynattınız? sanji tek gözle göremez diye emo kahkülünü mü keseceksiniz? lan seride ağzında kılıçla stun yapacak zoro var sşgksşgkfl o zor değil miydi yazıklar olsun ya
İçli içli giydirmişsin tutamayıp bende giydireceğim şimdi :ehe:

Animedeki her şeyi birebir yapmaya çalışırlarsa başarısız bir yapım olacağını düşünüyordum, öyle olacak gibi. Sandalet bile bu kadar sıkıntı yaratmış.

nami için aslında şey denebilir, ilk tasarımı eli baltalı bacağı mı kolu mu ne protezdi, hani orda orijinal tasarıma uyduk derler de sonra naminin memintolar tombikto oluyor onu napacaklar bilemiyorum
Olsun ordada taş gibiydi.

Böyle bir Nami olsa daha güzel olurdu en azından güçlü kadın karakter görürdük ve Korsanlar Kralı tayfasına yakışırdı.

@twei hocamın gır gır yaptığını düşünüyorum ama sosyal medyada ciddi bir sandalet tepkisi olduğundan Emily Rudd bu açıklamayı yapma ihtiyacı duymuş sanırım. Bana göre bu durum iyiye işaret değil. Zaten manga okuyanlar hatta kötü animesini kaliteli bulanlar illaki bir şeylerden memnun kalmayacaktı/k ancak sadece bir afiş üzerinden bu kadar tepki olması tuhaf. Bu kitle sebebiyle imkansıza yakın olan gerçekleşip iyi bir iş ortaya çıksa bile ikinci sezon gelmez muhtemelen.

Bu arada sandalet için bir bahane de ben uydurayım. Luffy'i canlandıracak çocuğun doğal hali tam bir Luffy olsa da aksiyon yönünü kıvıramayacağı için parkur sporcusu bir dublörü var. Belki ayakları bariz çok farklıdır : P

Ben Zoro'nun ağzında kılıçla dövüşmemesi taraftarıyım. Çünkü bunu güzel yansıtmak Luffy'nin lastik meyvesini güzel yansıtmak kadar zor bence. Ancak bildiğim kadarıyla dizide bu olacak. Ve bu tepkileri görünce eğer olmazsa yine benzer tepkiler olacağını düşnüyorum. Usopp'un burnu da sadece herkesin dikkatini çekecek derecede uzun bir burun olması ve yalan/pinokyo göndermesi olduğunun anlaşılması yeterli bence.

Gel gelelim Nami'ye yani Emily Rudd'a. Henüz hiç bir oyuncu kadrosu açıklanmamışken Nami'yi Emily Rudd'un oynaması yönünde çok yoğun bir talep vardı. Bazı resimleri Nami'yi andırıyordu, One Piece'e hakimdi vs. bu yüzden neden Emily Rudd dememek gerek bence.

Çünkü muhtemelen bir kaç adaydan en çok talep göreni seçtiler. Ancak şunu da söylemek isterim ki daha sonra Emily Rudd'un oyunculuk performansını görmek için Fear Street izlediğimde hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. Çünkü oyunculuğunu hiç beğenmedim. Umarım yönetmenlerin eliyle iyi bir iş çıkartılmıştır. Matt Owens kendisinin de en çok beklediği sahnenin "Help me!" sahnesi olduğunu söyledi. Yani naminin luffy'den yardım istediği sahne. Umarım bu sahnenin hakkını vermişlerdir.

Zoro'yucanlandıran eleman bu

Aksiyon sahneleri açısından değil ama tip açısından diğer adaylardan yarı Çinli Lewis Tan daha uygun olurdu bence. Kendisi de rolü kabul etmeye açıktı.

Ancak dediğim gibi Zoro'yu canlandıran oyuncu (Mackenyu) aksiyon sahneleri açısından muhtemelen en iyi adaylardan biriydi zaten. Ayrıca diğer adaylara göre çok daha popüler. Hatta oyunculardan en yüksek ücreti o alıyordur diye düşünüyorum.

Posterde başta Sanji (Taz Skylar) olmak üzere hepsi olduğundan kalıplı çıkmış. Hepsinin yer aldığı poster genel olarak da çok iyi durmuyor. Luffy ve Usopp ise gayet iyi gözüküyordu bence.

Oyunculardan Luffy ve Nami'yi canlandıranların dublörü var. Mackenyu'nun zaten ihtiyacı olmaz dediğim gibi.

Sanji'yi canlandıran ise hiç dublör kullanmamak için çok istekliymiş sanırım. Kullanıldı mı bilmiyorum. Ancak gerçekten taktir etmek gerek bu arkadaşı. Çünkü dağcılık ile ilgilendiğinden iyi bir fiziğe sahip olsa da tekme özürlüydü. Aşçılık yönünden zaten sorun yoktu çünkü gerçek bir aşçıydı. Ve bu adamın sırf Sanji rolü için nereden nereye geldiğine bakın:

Bu arada bu farklılığa üzülen olur mu bilmiyorum ama şükür ki Sanji orijinalde olduğu kadar sapık olmayacakmış. Daha çok çapkın erkek olarak takılacakmış. Ve tayfa içi aşk meşk olayı olmayacakmış. Yani netflix yüzünden bir Nami-Luffy vs. görmek zorunda kalmayacağız.

Usopp'u canlandıracak elaman ise bence en iyisi. Hem kişilik hem tip olarak cuk oturmuş.

Son olarak, Netflix hesabının duyurusu çok iyi etkileşim almış.

Ekibin şimdiye kadar iyi iş çıkardığını düşünüyorum. Sosyal medyada da diziyi bekleyen belirli bir kitle var dizinin başarılı olması için güzel bir ortam oluşmuş durumda (ufak meselelerle cıngar çıkaracak kitle hariç). Ancak tüm bunlara rağmen One Piece'in uyarlanabilirliği ortada. Yani pek umutlanmamak lazım.

@justahuman ben rp yapıyorum ya (sandalet ve ayak konusunda verdiğim bilgiler doğru olsa da) :d çünkü bu vasat kitlenin takılacağı yerler kasacağı duyarlar belli... diziyi animeye uydurarak değil de adam gibi yönetmenlerle çekimlere girişirseler her oyuncu oynar ve bu kadar para boşa gitmez ki katlayarak devam ederler iş güzelleştikçe. amazonun güç yüzükleri gibi yarım yamalak bomboş bi senaryo ve kötü işçilikle giderseler zaten 3-4 arc göremeyiz iptali yer gibi :T

dublör kullandıklarını biliyorum ama luffynin (ve doğal olarak sanjinin) en atletik kişi(ler) olması lazım, dublör kullanılması çok ekstrem sahnelerde uygun olur zaten. fakat dünyada milyon tane oyuncu var ya bi de bu çocuk brezilyalı falan olup aksiyonu düblorüne yaptırıyorsa bu ne saçma bi iştir dsflgkdfg (şahsen tipini sevemedim elemanın) emily i zaten hiç sevmedim, güdük kalmış :S yüzünde hat olmayan bi zoro var, ortamda bi ton karizmatik japon varken :S bilmiyorum benim ağzımın tadına uymuyor. neyse karakterlerinin hakkını versinler yeter ya beklentimi öldürüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık