Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] One Piece Gerçek Teorisi

Söz konusu E Oda ise bunu da beklerim .
Oda :One piece içimizde ,
Biz korsan okuyup para vermeyenler : baba 15 yılımızı verdik ,
Oda :İçinde hepsi içinde

One Piece'in parasal bir yönü olmalı Oz büyüsü tadında bir yola girmeyi düşünmüyorum demişti Oda. Yani sanmam.

Ama şu olabilir, zamanında at fava bekleye attığım aklıma gelen bir teori vardı.

Mevzu şu ki aslında One Piece evreni similasyondur. İmu'nun yaptığı şey birnevi Madara'nın planının başarılı olmuş halidir. Özgürlük zart zurt teması da buna dayalıdır. Evrende çok fazla absürt olay ve çelişki var. Sebep basit. Evren gerçek değil.

Teori videosunu yazının altına ekledim. İsteyen izlesin. Aklınızdaki sorulara cevsp verecektir. Ben kaba taslak anlattım.
Roger neden güldü?
Ray neden aceyi kurtarmaya gitmedi?
Roger neden ben ölmeyeceğim dedi?
Luffy neden lastik?
One piecenin adı neden piece?
Vs
Serinin birçok yerinde gülümseme vurgusu var. Muhtemelen Joy Boy'da vefat ederken aynı şekilde gitti. Shanks'ın partileme merakı falan hep Op gizemli finaliyle alakalı. :)

Ortada bilinen tek gerçek; Roger one piecei gördü. Bu komik bir hikaye dedi ve güldü. Zira one piece mangası komik. Oden de gördü ve 20 yıl sonra olacakları biliyordu. Demek ki önümüzde yazılı ve geleceği anlatan hatta rayın deyimiyle tüm tarihi bilmelerini sağlayan birşey var. E bunların hepsi one piece mangası. Roger neye güldü? Roger bize güldü. 20 yıldır elimizde one piece var, her gün okuyoruz, sonra da diyoruz ki one piece ne? E manga işte. Roger da bunu anlamamıza güldü. Üzerinde bile one piece yazıyor 😂 one piece mangasında one piecei görünce nasıl anlicaz one piece olduğunu?
Tamam diyelim ki Roger son adaya gitti. Bir kitabe gördü. Bu kitabenin üzerinde bütün tarih geçmişten geleceğe yazıyor. Buna manga mi diyeceğiz ? Keza bunun farklı bir sürü sebebi olmuş olabilir. Örnek veriyorum. TOKİ her 20 yıla ışınlanıp yaşanan büyük olayları görüp. Taşı günümüzden 1000 yıl sonra yazıp oraya bırakmış olabilir. Biz de geçmişten bu yazıtları okuyor olabiliriz. (Salladım şu an bir mantık aramaya gerek yok) buna da manga diyecek miyiz ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık