Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece Evreninin Adalet Yükünü Sırtında Taşıyan Adam Filo Amirali Sakazuki

Akainu'yu nasıl bilirsiniz?

• Kullanılan toplam oy
    341
bence fuji kendine ters düşerse yapmaz aynı zamanda koby yapmaz smoker yapmaz fakat shanks yapar kaidouda yapar bence diğer amirallerin hepsi yapar (green bull bilemiyorum) bm yapar mı bilmem çünkü çok dengesiz luffyler zaten karşıt
Hocam Smoker, Koby, Fujitora kendisine verilen emirleri takır takır yerine getiren başarılı denizciler. Kendilerine göre düşünceleri olabilir ama Gorosei'den gelen bir emri reddetmek akıl işi değildir. Hele denizciler için mümkün değil böyle bir şey.

Hocam Smoker, Koby, Fujitora kendisine verilen emirleri takır takır yerine getiren başarılı denizciler. Kendilerine göre düşünceleri olabilir ama Gorosei'den gelen bir emri reddetmek akıl işi değildir. Hele denizciler için mümkün değil böyle bir şey.
hiç sanmıyorum bırakabilirler onur ve haysiyet diye bir şey duydunuz mu

Denizciler askerdir hocam :D Emir-komuta zinciri zannettiğinizi gibi bir şey değil. Garp'ın gözünün önünde Ace'i geberttiler Sengoku'ya "Beni sakın bırakma" dedi herif sırf emir-komuta zinciri bozulmasın ve ihanet etmesin diye :D
konumuz adalet kimin hükümetin kendi doğrularıyla ayarladığı düzeni koruduğu değil

konumuz adalet kimin hükümetin kendi doğrularıyla ayarladığı düzeni koruduğu değil
O zaman konu ideolojilere kadar gider. Ben burada bırakayım en iyisi. Mevcut düzenin ve dengenin korunması, hukukun işlenmesi adalettir ama kimileri korsanların iyi insanları korumak için kötüleri katletmesine de adalet diyebilir.

Adaletin vücut bulmuş hali, işini eksiksiz yapan bir adam. Kötü olduğuna inananların tamamen hater olduğunu düşünüyorum, Ohara konusu ise şimdilik muamma.
Marineford savaşında ortalık cehenneme döndüğünde savaştan kaçan soytarıları öldürmesi gayet yerinde bir karar. İnsanların hayatının sana bağlı olduğu kritik bir pozisyonda isen eğer arkanı dönüp kaçamazsın, kaçarsan da böyle imha edilirsin. Yediği ekmeğin hakkını vermeyen, savaşta gram faydası dokunmamış Coby soytarısını öldürmeye yeltenmesi de gayet normal bir durumdu bence. Adamın hayatta 2 şeyi garezi var, biri korsanlar diğeri de işini düzgün yapmayanlar. Kesinlikle saygıyı hak ediyor.

Sakazuki görev adamıdır. Şu anda ki One Piece dünyasında süregelen düzenin yıkılması lazım. Irkçılık ve kast sistemi var. Fakat bu sisteme karşı olan korsanlar aynı zamanda kötü insanlar oldukları için düzenin sağlanması adına Saka üzerine düşeni yapmaktadır. Madem o kadar güçlü ve emrinde bir ordu var neden kutsal ejderleri ve hükümeti yok edip; korsanların ve kutsal ejderlerin olmadığı bir dünya dizayn etmiyor diye düşünebilirsiniz. Bunun cevabı da en başta dediğim gibi görev adamı olması. Lider olmak farklı birşeydir. Ne demiş Reis ''Adalet için savaşmayan denizci, denizci olmaya layık değildir.''

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık