Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece Evrenindeki En Güçlü Karakter

One Piece'de size göre gelmiş geçmiş en güçlü karakter(Zirvedeki Halleri)

• Kullanılan toplam oy
    312
Daha çok dövüşecek sebepleri olması ile alakalı diyelim.

Luffy bir çok defa senle neden dövüşeyim bir sebebim yok felan demiştir mesela. Yani korsanlar arasında mücadele olması kadar doğal bir şey yok. Yine bu Korsanlara karşı oluşan Denizciler ile birlikte rekabetin kızışması kadar da ?

Diğer taraftan Roger bir amaç vermiş bir çağ başlatmış. Sen aynı hedefe giden yüzlerce, binlerce Korsan arasından sıyrılıp Korsanlar Kralı olacaksın.

Diğer taraftan Ryuuma'nın ise sadece gezip dolaştığını biliyoruz. Herkes ile dövüşecek kadar sebebi olmuş mudur ? Diğer taraftan o zamanda ki insanları dövüşmeye itecek bu kadar büyük amaçlar var mıdır ?

Yani Roger'ın olayı daha çok şampiyonlar ligi gibi.:D Hatta başlattığı çağ da Korsanlık mücadelesini daha da körükledi. Ki WB'ye denk olabilecek 3 tane daha Korsan çıkageldi.:D

Diğer taraftan Ryuuma'nın o kadar güçlenebilmesi için de en azından kendi kadar güçlü birileri olmalı ki bu rekabetten dolayı daha da güçlensin. Kimse doğuştan o kadar güçlü olamaz. Olayın bu gibi bir çok farklı yönü var.:S Ryuuma olayı bu kadar bilinmezken onun en güçlü olması için sunduğunuz sebep yeterli değil bence. Ben olayın burasındayım.:D
Üstadım zaten ben böyle demiyorum ama Ryuuma aynı Zoro ve Luffy karışımı bunu sende biliyorsun. One piece'den bile önce oluşturduğu bir karakteri es geçmez. Zaten adamı 2 kişiye bölmüş onlardan biri K.K olacak diğeri DEİKU. Ben tamamen duygusal yaklaşıyorum. Ryuuma'dan daha farklı çizseydi Luffy ve Zoro'yu o zaman böyle düşünmezdim.

Ayrıca bir adam dünyayı gezecek ve kral lakabını alacak ve kendini arayacak. Bu adamı bilen kimseler bunla dövüşmeyecek öyle bir dünya yok. Roger hadi çağ açmış ve güçlü adamlar piyasaya çıkmış. Peki Roger nasıl bu kadar güçlü olmuş, onu kim güçlü yapmış. Garp nasıl aşmış bir insan olmuş. Roger'ın güçlü olmaması gerekiyor, ondan sonraki gelenlerin güçlü olması lazım. Eskiden insanlar huzurlu yaşıyordu güçlü insanlar yoktu senin iddaan. O devirden tek isim gelmiş diyorsun, başka adam mı yoktu diyorsun, demek ki öyle efsane olmuş ki 2. isim duyulmamış.

Ryuuma gibi Wano'dan 3-5 isim daha efsane diye anılsa ve tapılsa Wano'nun abartması derdim ama tek bir adama tapıyorlar.

Dönemin en iyi kılıç ustası olun, biri sizi yendiğinde olay biter.

Dönemin en güçlü adamı olun, biri sizi yendiğinde olay biter.

Dönemin korsanlar kralı olun, bu o dönemdeki korsanlardan üstün olduğunuzu gösterebilir ama kanıtlamaz. Çünkü korsanlar kralı tek başına elde edebileceğin bir ünvan değildir.

Ancak Ryuma tek başına Kral olarak anılmış. Üstelik sadece bir dönem için değil, yüzlerce yıllık bir süreç için. Serideki yeri tartışılmaz en güçlüler arasındadır bu adamın. Böyle isimlerin yanında amiraller hikaye kalıyor :( Ama yine de saçma sapan isimler yok ankette. Tebrik ettim konuyu açan arkadaşı. Belli bir standardı ve kaliteyi yakalamış :good:
Dönemin korsanları kralı ne yaaa asdadadas :D

Rogerdır :) Ona denk yahut yakın güçte olabilecek yeni çağdaki tek kişi de BB'dir.Akainu gibi iki yumruğa yamulanların haddine değil bence.Diyen varmış o yüzden diyorum :)
Sanane bilader düşüncemden. Benim düşüncem zoruna gidiyosa ya laf istiyosun ya da başka bişi. Söyle de istediğini vereyim.

Üstadım zaten ben böyle demiyorum ama Ryuuma aynı Zoro ve Luffy karışımı bunu sende biliyorsun. One piece'den bile önce oluşturduğu bir karakteri es geçmez. Zaten adamı 2 kişiye bölmüş onlardan biri K.K olacak diğeri DEİKU. Ben tamamen duygusal yaklaşıyorum. Ryuuma'dan daha farklı çizseydi Luffy ve Zoro'yu o zaman böyle düşünmezdim.

Ayrıca bir adam dünyayı gezecek ve kral lakabını alacak ve kendini arayacak. Bu adamı bilen kimseler bunla dövüşmeyecek öyle bir dünya yok. Roger hadi çağ açmış ve güçlü adamlar piyasaya çıkmış. Peki Roger nasıl bu kadar güçlü olmuş, onu kim güçlü yapmış. Garp nasıl aşmış bir insan olmuş. Roger'ın güçlü olmaması gerekiyor, ondan sonraki gelenlerin güçlü olması lazım. Eskiden insanlar huzurlu yaşıyordu güçlü insanlar yoktu senin iddaan. O devirden tek isim gelmiş diyorsun, başka adam mı yoktu diyorsun, demek ki öyle efsane olmuş ki 2. isim duyulmamış.

Ryuuma gibi Wano'dan 3-5 isim daha efsane diye anılsa ve tapılsa Wano'nun abartması derdim ama tek bir adama tapıyorlar.
O adam bile kendini bilmiyorken başkaları nasıl onu arayıp bulsun ? :S Bak olayları karıştırıyorsun. Ryuuma zamanında korsanlık var mı yok mu bilmiyoruz. Ama Roger zamanında korsanlık var. Ve Korsanların birbiri ile mücadele etmek için fazla bir sebebe ihtiyaç yoktur. Çünkü doğal olarak aralarında rakiplik söz konusu. Diğer taraftan Denizciler gibi bir kurum da var. Roger'ın da çaylaklığı olmuştur. O da Luffy gibi diğer novalar gibi mücadele ede ede daha da güçlenmiştir. Ve görüyoruz ki rakiplerinden birinde de zaten Dünyayı yıkabilecek bir meyve var.

Roger'dan sonra ise başlattığı çağ ile Korsan sayısında baya bir artış olmuş. Çünkü adam Korsan olmak için bile bir amaç vermiş herkese.( One Piece) Roger'ın başlattığı çağda ki rekabet daha fazla. Ve görüyoruz ki WB'ye denk güçte başka Korsanlar çıkmış. En kötü çaylaklar ( Supernovalar ) bu çağda gelmiş. Ve bu en kötü çaylaklar Roger'ın dönemini aşacaklar. Hiç yoktan görüyoruz ki Teach gibi tarihte iki meyve yiyen biri ilk defa ortaya çıkıyor.

Bu arada bir kişinin anılmasında gücünün yanında yaptığı şeyin de önemi var. Mesela Luffy Roger'ı aşacak. Korsanlar Kralının başaramadığını başarıp daha farklı bir şekilde anılır olacak. ( Bu Luffy'i güç olarak Roger'ın çok çok ötesinde olduğu anlamına gelmiyecek.) Olaylar benzer bence.

Bir şey demiyorum zaten. Duygusal olarak öyle hissediyorsundur diyorsundur. Orası ayrı. Zaten ona bir şey diyemem. Sadece bana sunduğun Kral ünvanı devrinin ikinci kılıç ustasına tek atması gibi veriler yeterli değil. Ondan bahsediyorum.

Roger derdim ama adam hakkında bir bilgi yok yani .. Nasıl güçlü neyi var meyvesi mi hakileri mi ne yapmış ne etmiş bu adam. Aynı şekilde Shanks da o yüzden en azından gördüğüm ya da bilgi sahibi olduğum için WB dedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık