Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece Evrenindeki En Güçlü Karakter

One Piece'de size göre gelmiş geçmiş en güçlü karakter(Zirvedeki Halleri)

• Kullanılan toplam oy
    312
Hakinin sonradan icat edildiğini fikrine nerden kapıldın bilmiyorum. Önceden yaşayan insanlarda ruh yok muydu ? Ruh gücü denen şey yok muydu ? Sonrada mı çıktı bu ? Roger falan mı keşfetti, nedir ?

Brook'un gölgesindeki Ryuma bile Zoro'nun güçlü olduğunu söyleyerek kenb. haki kullanabildiğini gösteriyor bize. Yeşil saçlarına bakarak mı karar veriyor yoksa güçlü olduğuna ? :)

Kısacası, ruhla ilgili bir gücün (haki) Dünya'nın en güçlü savaşçı ruhuna sahip bir adamda olmadığı sorunsalı ? :hoo:

Aynı şekilde seride zaman çizelgesi ilerledikçe güç seviyesinin arttığı fikrine nerden kapıldın ? Bu mantıkla 25 yıl önceki güç seviyeleri aynı olmayacağından Roger'dan güçlü bir çok isim olmalı şu anda. Tüm yonkoular Roger'ı paketler, hatta Kaido zorlanmadan alır diyelim olur mu ? Ama 25 yıl önceki güç seviyeleri ile Wb bir amiralin haşatını çıkarabiliyor. Hem de yarı ölüyken. Nasıl bir mantıksa artık :bilmem:

Ryuma önceden altyapısı oluşturulmuş bir karakter sadece. Op'taki gibi haki, douriki mi gösterseydi Monster'da ? Magmalar, ışıklar, buzlar havada mı uçuşsaydı ? Ne bekliyorsun yani anlamadım. Enteresan :)

Ejderhayı teklemesi pek önemli değil benim için. Fakat Zoro da tekledi kardeşim mantığı yanlış. Çünkü Zoro'nun ejderhayı teklemesi gücünden çok Ryuma'yla olan bağlantısına bir gönderme niteliği taşıyor.
Bol keseden sallamak çok kolay. Eskiler yenileri geçer bu çoğu olguda böyledir lakin sen işin kolayına kaçıp 25 yıl önce yaşayanlar 25 yıl sonraki nesilden güçsüzdür ehehhe dersen olmaz. Yada böyle bir mantık kurulamaz diyemezsin. 25 yıl zaten cok kısa bir zamanı ele alıyor. Benim kastettiğim zaman aralığı 100 yılı aşkın bir süre, insanoğlu tecrübe kazanarak büyür öncekileri aşa aşa ilerler,teknik, güç, irade. Bunlarin hepsi gelişen veya arttırılabilen şeyler.

Dünyanın en güçlü savaşçı ruhuna sahip olduğu nerede geçiyor?

Zoroyu görünce ondan güçlü diye bahsetmesi K.haki ye sahip olduğunu göstermez.

Ayrica hakinin sonradan icat edildiğini söylemedim. Ryuuma da hakinin H sinin bile olmadığını söyledim. Eldeki verilere bakarsak eğer bunu anlayabiliriz. Zorlama şeylere gerek yok.

Ha sen örnek olarak %90 lık veriye sahip birisiyle %10 luk veriye sahip birisini kararlaştırırken %10luk adamı en güçlü varsayiyorum diyorsan, sana kolay gelsin.

Hala amirallerin gucunu kucumseyen insanlar goruyorum.Korsan mangasi okuyoruz diye her korsani boyle amirallerden ustun gostermeye calisanlar var ozellikle.Neymis bak bu adam amiral seviyesi yok su adam amirale denk.Denk falan degil arkadasim bunu anlamak zor degil yav.
Neymis yari olu wb akainuyu pert etmis.Arkadan gelip depremi kafaya gecirmese biraz zor pert eder.Mf de ilk karsilasmada ne yapabildi Akainuya Wb ?Aokiji ye ne yapabildi ? Kizaru resmen alay ediyordu Wb ile ama Amiraller gucsuz Marcoya bile amiral aldiran kisiler gordu bu forum.Keza doflamingo.Amiral yonkou denktir.Yonkoularin avantaji tayfasi olmasi.

Hala amirallerin gucunu kucumseyen insanlar goruyorum.Korsan mangasi okuyoruz diye her korsani boyle amirallerden ustun gostermeye calisanlar var ozellikle.Neymis bak bu adam amiral seviyesi yok su adam amirale denk.Denk falan degil arkadasim bunu anlamak zor degil yav.
Neymis yari olu wb akainuyu pert etmis.Arkadan gelip depremi kafaya gecirmese biraz zor pert eder.Mf de ilk karsilasmada ne yapabildi Akainuya Wb ?Aokiji ye ne yapabildi ? Kizaru resmen alay ediyordu Wb ile ama Amiraller gucsuz Marcoya bile amiral aldiran kisiler gordu bu forum.Keza doflamingo.Amiral yonkou denktir.Yonkoularin avantaji tayfasi olmasi.
Arkadan gelmek nedir ya onu anlamadim. Eğer koskoca amiral arkadan WB nin geldiğini farketmiyorsa Akainuyu gömmek için daha fazla sebep var demektir.

karolla

Bence ryuuma daha güçlü rogerdan.

Seri sonunda ise:

Ryuuma 110
Roger 100

Zoro 120
Luffy 130

olur. Hem zoro hem luffy roger ve ryumayı aşacaktır.

Odanın kalemini ele alırsak kral Ryuma'dır
Şahsi fikrimi ele alırsak teach şu an zirve gücünde değildir, ulaştığında o olur

Garp'a laf edenin dilini keseriz!!! :artiz:

Yani, amiraller varsa Mihawk da olmalıydı elbette.
Garp tırıs ya :D Ankette olmayı amirallerden daha çok hak ediyor tabi ama en güçlü olmadığı da kesin diğer yandan.

@Jason

Op evreni ruh gücü üzerine kurulmuş. Temel yapı bu. Meyve, cart curt.. Bunlar ruh gücünün üstüne inşa edilen şeyler ve ruh gücü olmadan, savaşma azmi, kararlılık gibi etmenler olmadan bir yere kadar giderler. İlginç bulduğum şey mangakanın Ryuma için değindiği savaşçı ruhuna sbs ya da röportajlarında da Luffy ve Zoro için değinmesi. Mangakanın söyleyip unuttuğu, üstünde durmadığı uyduruk şeyler değil yani bunlar. O yüzden Ryuma'nın en üstün savaşçı ruhuna sahip olması bir çok şeyi anlatır bence.

Arkadan gelmek nedir ya onu anlamadim. Eğer koskoca amiral arkadan WB nin geldiğini farketmiyorsa Akainuyu gömmek için daha fazla sebep var demektir.
Demek istedigim 1 e 1 de oyle bir acigi yakalayamaz Wb.Ustelik yasli ve hasta wb hala yonkou ise ben shanks ve geri kalan yonkoularin wb den guclu olduklarini sanmiyorum.Kaido ortaligi biraz karistiriyor onu da gorecegiz zaten ilerde.

@karolla

Eski nesil yeniyi gececek diye bir kaide yok.illa Zoro ryumaa yi luffy Roger i gecmek sorunda degil.Zaten serinin ilerleyisine bakarsak bence gecmesi zor gozukuyor.
Roger 100 iken luffy anca 90 zoro ise Ray ayari olarak 80 olur en fazla.

Ryuuma güçlü olabilecek karakter. İradesine ruhuna bakar. Ama direk en güçlü yere koymak için fazla veri yok bence. Çünkü ne Ryuuma zamanında Roger WB Garp tarzı adamların yaşadığını düşünüyorum ne de tek attığı 2. Kılıç ustası diye övülen adamın çok güçlü olduğuna. Ryuuma aramışta Ryuuma bu zamanda olsa aradığı o ruhta baya adam bulurdu benim görüşüm.

Savaşçı ruhu olayıda direk güce etki eden bir şey değil. Evet potansiyelini gösterme açısından önemli. Ama bugün Luffy'nin seri başında gösterdiği savaşçı ruhunu çok güçlü olupta gösteremeyecek karakterler var. Zoro'nun savaşçı ruhu olarak gösterdiği olayı bugün kaç tane kılıç ustası yapabilirdi? Mihawk bile etkileniyor gösterdiği ruhtan. Ve adam ismini soruyor.

Şu an ağır basan Roger, WB,Garp, Kaido gibi isimlerdir bence. Yani Mangada ki anlatımdan dolayı.

Tabi benim gibi bazı kişilerin Hükümet ve Kutsalların cephesinden beklediği gizli taşlarda var.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık