Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece de Haki Kullanımına Dair Geçmiş Belirtiler ve Sahneler

@Aris bende Sanji'nin iradesine kilit vurduğuna inaniyorum yani aç kaldı ama açlıktan korkan biri oldu.
Zoro'nun kesilmesinin ardından söylediği sözler Seriye ters geliyor.
Anime yada Mangada aynı geçiyor, Basitce hayalimden vazgeçip yaşamayı seçerim diyor !
Bunu az bişey olarak görebilirsin ama bence bu kırılma noktası sanji için yoksa çalışmasına bakacak olursak bile Zoro'dan çok az idman yapıyor ama hayvansı gücü var, Çoğu kişi ile aynı görüşü taşımıyor olabilirim tabi.
Sanjide haki yok demiyorum Sanji kendi Hayalinden vazgeçmiştir öyle yada böyle bu yüzden ACE gibi olabilir özünde var olsada kullanamayabilir yada kullanır !
Zaten Sanjinin Hayalini Tekrar Alevlendiren/Canlandıran kişiler Luffy ve Zorodur.

Bir resim paylaşayım.

Sanjiye dikkat

Daha sonrada Zeffin Luffy için söylediği sözler iyice alevlendirmiştir.

Roronoa Zoro

@Wtf Sanji'nin sözleri =Çok basit, Eğer yaşam ve hayalin arasında kalırsan yaşamayı seçersin !
Bak bunu sanji söyloypr olaya Zef falan dahil değil !
Ama yok bence bu sözler hayalinden vazgeçmesi anlamında değildir diyorsan sen bilirsin.
Daha burda terketti hayalini..

İş hakiden gurura ve benzerlerine kaymasın arkadaşlar. Malum seride geçmişte haki belirtisi olarak sayılabilecek sahneleri ve durumları inceliyoruz.
Haki kişinin iradesine bağlı birşey illaki ve yüksek iradeli kişilerde çıkabilir. İradeleri yüksek kişileri belirtmek için örnekler verdik fakat konuyu saptırıp fanlığa çevirmeden devam edelim isterseniz.
Saygılarımla.

Sanji nin hayalinden vazgeçmesi durumu pek faydalı bir bilgi değil bu tartışmada.
Zoro daha 150 bölüm önce Luffy nin hayali için vazgeçti hayalinden.

Sanji nin hayalinden vazgeçmesi durumu pek faydalı bir bilgi değil bu tartışmada.
Zoro daha 150 bölüm önce Luffy nin hayali için vazgeçti hayalinden.
Ki en başta Luffye ''Eğer Hayalime Karşı çıkacak birşey yaparsan seni öldürrüm'' demişti orda kendini feda ederken o aklıma geldi fena etkilenmiştim.

Ki en başta Luffye ''Eğer Hayalime Karşı çıkacak birşey yaparsan seni öldürrüm'' demişti orda kendini feda ederken o aklıma geldi fena etkilenmiştim.
Yani.İkisi de bir şekilde hayallerinden belli noktalarda vazgeçtiler ve bu vazgeçişler onurlu vazgeçişlerdi.Zoro nun hareketinden en anti herif bile etkilenmiştir ,orası ayrı mevzu:)

Neyse Mehmet abi ortalığı dağıtmadan bu olay kapansın bence:)

Fan damgası yiyoruz bi de yaa :D Baska birinde böyle şüpheli sahneler gördük de söylemedik mi :D
Süpersin. Seni 1. sıraya alıyorum. Mehmet most ünvanını kaybettin..
Bende aynı şeyi yapıyorum ve içim kan ağlayarak karolla'yı yüzyılın gelecek vaadeden zoro fanı konumundan alarak locrian'ı o konuma getiriyorum.

Ya zaten bence ilerde haki kullanacak karakterler serinin basından beri kendini belli ediyor. Baska bi forumda teori olarak yazmıstım:

"Haki temelde her insanın içinde olan bir güç, ama her insan onu ortaya çıkaramıyor. Dikkat ederseniz, yalnızca yüksek iradeli kişilerde görüyoruz hakiyi. İradeli insan demek kendine "hakim", "şüphe duymayan" kişi demektir, şüphe duyan kişi ise korkar. Zaten hakinin tanımlarından biri de şüphe duymadan hareket etmektir. Serinin başlarını hatırlarsanız, luffy de zoro da şu sözleri söylemişlerdir: "Ben korsanlar kralı / dünyanın en iyi kılıç ustası, olmaya karar verdiğimde canımdan çoktan vazgeçtim. Amaçlarım uğrunda ölsem de farketmez."

daha serinin başında Mihawkla olanları hatırlayın:

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=-wHT9rSxDDI

arabastada m1 ile olanları hatırlayın(8. dkdan sonrasını izleyin):

http://www.youtube.com/watch?v=7o9TXj7WJfQ&feature=related

thriller barkta kaptanını ve tayfasını kurtarmak için yaptıklarını hatırlayın:

http://www.youtube.com/watch?v=x7qygxFU8KA

bu videoları koymaktaki amacım zoronun iradesinin gücünü bir kez daha gözler önüne sermek. Ama 2. videoda zoronun taşların nereye düşmeyeceğini ve katanasının hangi taşın altıgında oldugunu bilmesi "Kenbunshoku Haki " yi vurguluyor oalbilir. Nefes olayı da "Busōshoku Haki" yle baglantılı olabilir.

Yani arabasta da Zoro bu 2 haki tipini uyandırmış olabilir, ama sadece ölüme çok yaklaştığında kullanabiliyordur. Merak edilen nokta şu: 2 yıllık eğitim sonunda Zoro bu haki tipleriyle ilgili bir calısma yaptı mı, yaptıysa kontrol altına almayı başardı mı? İşte burda da kilit adam Mihawk. Eğer mihawkta haki varsa zoro da bu 2 haki tipini kontrol altına almış demektir."

Eğer 5. sayının tamamını okursan zoro'nun şüpheye düştüğünü ve hatta yukarıda verdiğim sayfada korktuğunu görebilirsin. Senin söylediklerine göre zoro da kral haki yoktur ve çıkmayacaktır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık