Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece de Haki Kullanımına Dair Geçmiş Belirtiler ve Sahneler

Arkadaşlar,
Bu konunun amacı One Piece mangasında haki gerçeği açıklanmadan daha ö haki kullanımına dair belirtiler gösteren sahnelerin incelenmesi ve tartışılmasıdır. Kütüphanede paylaşılmış olan Haki konusunun daha fazla amacından sapmaması ve konunun uzamaması için fikirlerinizi ve paylaşımlarınınızı bu konu altında yapar ve savunursanız daha uygun olacağını düşünmekteyim.
[İKAZ]Aşırıya kaçmamak kaydı ile[/İKAZ]
Ben de olaya bir sahne paylaşarak başlıyayım.
Alabasta arkı Crocodille vs Luffy Final sahnesi.
Görüldüğü üzere burada luffy Crocodilleden gelen saldırıyı nötrlemektedir. Ve bu sahne de kare kare gösterilmektedir. Normal şartlarda bu saldırı bir kesme saldırısıdır ve Luffy kesme saldırılarına karşı dayanıksızdır.
Buyrun konu sizin.

8. filminde bu sahneyi kesiliyor ama yetersiz olarak görmüştük ama yağmur yağması belki bir kanıt olarak sunulabilir
öfkeyle açığa çıkan hakide hep hava bozmuştur. Dayanaksız bir teori ama gördüğümüz o

Hakinin nasıl bir şey oldugunu ve sahnelerde nasıl yansıtıldıgını gördük.
Oyüzden artık her kızgınlık anı saldırılarını hakiye bağlamak ve yorum yapmak istemiyorum.
Haki ise ilerde açıklanır ,zaten haki sahnesi oldugunda belirtiliyor bir yolla.
Fazla heyecana gerek yok tadında bırakmak lazım :T

Hakinin nasıl bir şey oldugunu ve sahnelerde nasıl yansıtıldıgını gördük.
Oyüzden artık her kızgınlık anı saldırılarını hakiye bağlamak ve yorum yapmak istemiyorum.
Haki ise ilerde açıklanır ,zaten haki sahnesi oldugunda belirtiliyor bir yolla.
e belirtiliyorsa niye ZHV bu kadar tartışma konusu olsun ki

Luffy'de zaten haki olacağı-öğrendiği için önceden göstermiş olması çok doğal bunu tartışmaya gerek var mı bilmiyorum aslında.
Aris gösterdiğin kısım artı olarak Arlong'un kiribachisini parmağı ile kırması, Bellamy'yi meyvesiz teklemesi, marineford'da Mihawk kollarını kesecekken görmesi gibi vs vs....

Luffy'de zaten haki olacağı-öğrendiği için önceden göstermiş olması çok doğal bunu tartışmaya gerek var mı bilmiyorum aslında.
Aris gösterdiğin kısım artı olarak Arlong'un kiribachisini parmağı ile kırması, Bellamy'yi meyvesiz teklemesi, marineford'da Mihawk kollarını kesecekken görmesi gibi vs vs....
Konunun amacı belli Marco. Luffy olayı zaten açıklığa kavuştu. Luffyden yola çıkarak ve o sahneleri baz alarak başka örnekler verilebilir mi? Onu araştırıyoruz.

Ben de Zoro'nun haki kullandığımı düşündüğüm sahneyi paylaşacağım;
T-Bone ile olan ufak kapışmasında animede "Beni okudu" dediğini hatırlıyorum burada ise "Hepsinden sıyrıldı" demiş

Konunun amacı belli Marco. Luffy olayı zaten açıklığa kavuştu. Luffyden yola çıkarak ve o sahneleri baz alarak başka örnekler verilebilir mi? Onu araştırıyoruz.
Konunun amacı belirsiz demedim.
Luffy'den yola çıkarak bakmak ne kadar doğru ? Adamda bir haki yeteneği olduğu çok açık, bunun gibi net olaylar başkaları için nerde görebiliriz ?
Zoro ve Sanji'de mi ? Zoro'da haki var yok tartışması içinse bu konu geçmiş olsun diyorum :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık