Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece de Haki Kullanımına Dair Geçmiş Belirtiler ve Sahneler

foruma ilk üye oldugum zamanlar geldi aklıma bu konuyu görünce :) luffy arlongun kribachisini kırıp,onoyla olayı bitirdiginde,crocodileın la spadasını nötrlestirdiginde, hatta elinde tona yakın altın, havada imkansız bir bicimde, olaganüstü bir hızla eneli yumrukladıgındada haki kullanmıstır dedigimde,memleketimin zeki insanları alaycı bir uslup takınmıslardı.:D

yinede sanırım herkez luccinin tekkaisini kıran gatllingin farklı oldugunu az bucuk anlamıstı.olay aslında psikolojik etkenle alakalı.luffynin içinde uyuyan bir güc vardı ve bu güc şiddetli öfke ve nakamalarını koruma isteginin örtüsmesiyle vede nedense hep son saldırı olarak karsımıza cıktı bence.aslında animeye bakınca,yukarda saydıgım saldırılar esnasında, luffynin cıldırmıs bir biçimde bagırdıgını vede içinden bir hiddet tastıgını farkederiz.yani normal limitinin üstüne cıktıgını.

o zamanki örnegim crocodileın sorusuydu,yine aynı soruyla percinleyim olayı...

crocodile: bu cocuk bu kadar gücü nereden buluyor ? :D rayleigh acıkladı işte.

Mevzunun başına yetişemediğin için böyle söylüyorsun kardeşim:D
İlk andan ne olduğunu bilsen:D
Aşırı fanlıktan oluşan bir sendrom bu :) adı henüz konulmadı bu hastalığın ama olsun...
Tabiricahisse "karakter yellense haki var" noktasına geldi durum :)
ama bak aynı durum "AYNI" durum diğer karakterler için olursa "haki yok"
Bu durumda ne düşünürdün ki:D
yok bende farketmiştim zaten,haki kelimesi kullanan herkese genel bir tepki vardı sitede.ama kanıt gösterenlerle,canı öyle istedigi için haki kullandırtanlar arasındaki farkı ayırd etmek lazım:) neyse ben luffyde 2 yıl önceden haklı cıktım.luffy kendini kurtardı sıra artık sanji ve zoroda :D

Smoker da olabilir ve tabiki Roronoa D. Zoro da var hemide kral haki Kid veya Law da çıkabilir bana kararlı gözüktüler.

Buradan yetkililere seslenelim:p
Büyükşehir Belediyesi'ne mektup yazacağım.
Zoro'da haki olması için gerekli çalışmalar başlatılsın diye, yoksa; kıldan, tüyden, gördükleri her kareden haki arayacaklar:D
Buna bir çözüm bulun diye:mincika:
ama luffy,zoroyla farkı acıyor ne yapsın fanlar :D iki secenek var ya zoroda haki cıkartacaklar,yada hakiyi kötüleyip kücümsücekler :D ve yatıp kalkıp dua edelimde zoroyu cakma vampir egitti.yani mihawkta kesin haki olsaydı mıçmıştık.ondan sonra zoronun her tekniginde haki kullandırtırdık :)

@Dragon Croc'un Luffy için söylediği kelime çok ilginç ve önemli bencede :)
Farklı bir versiyonu Zoro'da var diye düşünüyorum.(haki değil)
Ms.1 ile olan vs yada Kaku ile olan vs, hatta Thriller Park Arc, o kadar açı çekip bilincinin açık kalması.
Dikkat edersen Ms.1 son-ana kadar çok öndeydi ama ardından aralarında uçurum varmış gibi tek harekette düştü, Kaku Robinden bahsedene kadar karşılaşmayı üstün götürüyor hatta hoşlanmaya başlamışken bir anda 10 saniyelik oldu !
Thriller arc keza öyle Bilinci açık kaldı vücüdü yitip gitmiş olsa bile.

Alabastada Luffy crocoyu takip ederken uyuya kalıyo uyandığında yer altına giden merdivene bakarak timsah kokusu aldığını söylüyodu. Hatırlarsanız balıkadam adasında cariboyuda vahşi hayvan kokusu alıyorum diyerek fark etmişti yani alabastadada gözlem hakisi kullanmıştı .yine alabastada zoro taşların nere düşeceğini ve kılıcının nerde olduğunu biliyodu buda onun gözlem hakisi kullanışıydı

Hehe. Şu konunun güzelliğine bak bea! Missss gibi tarih kokuyor.

Haki'nin Luffy'ye has olduğunu düşünenler mi dersin, Luffy-Zoro arası açılıyor diye Zoro'da haki var diyenlere atılan enteresan yorumlar mı dersin, Mihawk ve haki kelimelerini yan yana kullananları ayıplamalar mı dersin, Zoro'da kral haki çıkacak diye banlananlar mı dersinnnn.. Vay yavrum vayyy! Rezalete bak :D

Birileri patır patır dökülmüş zamanla :ehe: Yine birilerinin kendi bildiğim doğrudur, gelin bu doğruda birleşelim, buna muhalefet olanları da banlayıp dışlayıp ti'ye alalım tarzındaki tutumunun zamanla ne kadar doğru(!) bir tutum olduğu bu konu başlığı ile gün yüzüne çıkmış. Bravoooooooo :alkis:

Hala aynı kafada olanlar var, biliyorum. Bakalım zaman daha bize neleeeeeeeeeeer gösterecek neleeeer :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık