Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Dizi] One Piece (2023-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 151 67.1%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 74 32.9%

• Kullanılan toplam oy
    225
Dublaj kötü değil.Ama biz manga ve anime severler Japonca dublajdan devam.Animedeki seslendirme sanatçılarının dublajda yer alacak olması başka seçenek bırakmadı bizim için :)
Türkçe Dublajlar genel olarak diğer dillere göre çok iyi. Ancak karakterlerin tepkilerine göre tonlamaları yapamamışlar en sondaki sahne mesela Luffy'nin aptallığının bir örneği iken dublaj da öyle anlaşılmıyor.Luffy - Sanji -Koby karakterlerin sesleri de çok yakın.

Daha önemlisi ise İngilizce Orijinalinin gayet iyi olması. Eğer Jabonca dublajında karakterlere ayak uydurmayıp sahnelerde aşırı tonlamalar olursa da kötü durabilir. Yani onların da biraz uyarlama yapması gerek. Biraz da bu yüzden Japonca dublajı merak ediyorum. Tecrübeleriyle kotarırlar diye düşünüyorum ama aksi durumda İngilizceden devam : ))

Türkçe Dublajlar genel olarak diğer dillere göre çok iyi. Ancak karakterlerin tepkilerine göre tonlamaları yapamamışlar en sondaki sahne mesela Luffy'nin aptallığının bir örneği iken dublaj da öyle anlaşılmıyor.Luffy - Sanji -Koby karakterlerin sesleri de çok yakın.

Daha önemlisi ise İngilizce Orijinalinin gayet iyi olması. Eğer Jabonca dublajında karakterlere ayak uydurmayıp sahnelerde aşırı tonlamalar olursa da kötü durabilir. Yani onların da biraz uyarlama yapması gerek. Biraz da bu yüzden Japonca dublajı merak ediyorum. Tecrübeleriyle kotarırlar diye düşünüyorum ama aksi durumda İngilizceden devam : ))
Japonca dublajda ses sanatçıları usta iyi kotarırlar.Animedeki gibi bir coşku olmaz ama o ruhu bize yaşatırlar.Dizide oyuncular ingilzce konuştuğu için ve vurgulamada japonca çok kendine has bir dil olduğu için çoğu zaman ağız hareketleri ve tekiplerle ses uyuşmayabilir ama japonca dublaj anime severleri kesinlikle daha az rahatsız eder gomu gomu no ya alışmışız Luffy'nin lastik tabanca diye bağırması kulakları tırmalar :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 30)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık