Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Dizi] One Piece (2023-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 151 66.5%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 76 33.5%

• Kullanılan toplam oy
    227
Morgan'ı önce Luffy bir güzel dövüyor sonra Zoro tek atıyordu.
Şu panel yeter. Kıyaslarsan kalite farkı tartışmaya açık değil.
Dizide bok muamelesi yapıyorlar Luffy'e. Yemin ederim Luffy Zoro ilişkisini yansıtamamışlar. Luffy ve Zoro ta burada birbirlerinin güvenlerini kazanıyorlar Zoro kaptan olarak benimsiyor. Oda'nın buna izin verebilmesi cidden canımı sıktı.

Aslında o kadar zor değil. Usopp'ta bir tık başarılı olmuş.

Zoro - Rika sahnesi çok basit diyaloglarla daha etkileyici hale getirilebilirdi.

İlk bölümde tek yapmaları gereken Luffy ağlarken "Ama Shanks kolun.." dedikten sonra kamera açısını değiştirmekti vs. Daha deniz canavarı saldırırken hart diye bir ses geliyor ve kopuk kolu Luffy'den önce görüyoruz vs.

Shu Shu sahnesini koyup duygusal yönü arttırabilirlerdi mesela.

Animede filler sahneler hariç bu arclar 15 saat ile uyarlanmış. Animeden - Diziye yarıya yarıya bir kısalma da öyle çok absürt değil aslında.

Oyuncuların çoğu tecrübesiz olasa da çoğu iyi oynamış bence. Sadece karakterler birebir aynı yazılmamış. Bu gözle izlemek lazım.

Diğer yönlerden zaten beklediğimin üstünde ama işin bu tarafına bakınca en yapılabilir olan kısımdı ama pek üstüne düşmemişler.

Dizi devam ederse Chopper&Hiluluk hikayesi en güzel hikayelerden biri umarım batırmazlar.
Bunlara katılıyorum, ancak yapılması kolay değil. Mesela Shu shu sahnesi için Luffy'nin nasıl empatik biri olduğunu göstermen lazım, bir hayvanla bile. Bunu da ilk bölümde yapacaklar ki ikinci bölümde bu gerçekleşsin. Zor kısmı burada başlıyor. Yeterince zaman olmadığı gibi, Luffy'yi oynayan aktör böyle sahneleri kotaramaz. Şu anki hali bile kötü, baya donuk bir oyunculuk sergiliyor. Ayrıca duygusallığın verilmesi dediğin mevzu dizinin tüm havasına sirayet etmesi gereken bir şey. Hali hazırda dizide olan bir çok sahneyi değiştirmek gerek. Aynı şekilde Zoro'nun bir daha kaybetmeyeceğine yemin ettiği sahne oyunculuk açısından yavandı. Ben bunların bire bir aktarılabilmesini zaten beklemedim, o sebeple eleştirmedim daha önce.

Dizide bok muamelesi yapıyorlar Luffy'e. Yemin ederim Luffy Zoro ilişkisini yansıtamamışlar. Luffy ve Zoro ta burada birbirlerinin güvenlerini kazanıyorlar Zoro kaptan olarak benimsiyor. Oda'nın buna izin verebilmesi cidden canımı sıktı.
Şu olay ikilinin ilişkisinde önemliydi.
İleriki bölümlerde de baya fark var. Don krieg savaşı hiç yok mesela. Kafalarına göre yapmışlar. Bazı şeyler hiç olmadığı için gerekli duyguyu yansıtamamış.

Siz güç yüzüklerini yada Witcher'ı izlemediniz mi ?

En azından burada aşağı yukarı ana materyala bağlılar.
Sen bir ilk bölümleri baştan izle Anime'den. Aradaki farkı net anlarsın. Olmamış abi. Bir tane ilgi çekici karakter göremedim.

Nami hariç bir tane karaktere olmuş diyemem. Bir Nami'nin karakteri ayarında. Bir de Helmeppo. Diğerleri 0.

Bunlara katılıyorum, ancak yapılması kolay değil. Mesela Shu shu sahnesi için Luffy'nin nasıl empatik biri olduğunu göstermen lazım, bir hayvanla bile. Bunu da ilk bölümde yapacaklar ki ikinci bölümde bu gerçekleşsin. Zor kısmı burada başlıyor. Yeterince zaman olmadığı gibi, Luffy'yi oynayan aktör böyle sahneleri kotaramaz. Şu anki hali bile kötü, baya donuk bir oyunculuk sergiliyor. Ayrıca duygusallığın verilmesi dediğin mevzu dizinin tüm havasına sirayet etmesi gereken bir şey. Hali hazırda dizide olan bir çok sahneyi değiştirmek gerek. Aynı şekilde Zoro'nun bir daha kaybetmeyeceğine yemin ettiği sahne oyunculuk açısından yavandı. Ben bunların bire bir aktarılabilmesini zaten beklemedim, o sebeple eleştirmedim daha önce.
Açıkçası ben Luffy'i oynayan oyuncunun da oyunculuğunu beğendim. Yazılan metne göre bildiğimiz Luffy'den farklı olduğu aşikar.

Ama kendisine yazılan rolü iyi oynadığını düşünüyorum. Sinirlendiği anlardaki tavır değişikliğini de beklediğimden iyi yansıtmış. Ondan daha iyi iş çıkaranlar var ama bence o da kendisine yazılan rolü iyi oynamış. Sadece tıpkı Roger ve diğerlerinde olduğu gibi Luffy de daha farklı bir Luffy. 10 numara oyunculuk değil ama vasatın üstünde iş çıkarmış o da.

En önemli karakterde niye bir böyle bir kişilik budamasına gittiler bilmiyorum. Rolü daha oynanabilir veya karakteri biraz daha inandırıcı kılmak için olabilir.

Hocam sende gömmek için yer arıyorsun. Hadi Garp ve Luffy'e tamamım da Zoro'ya bu lafları nasıl dersin ? Çok iyi yansıtmışlar.
İzlediğim 5 bölümde en iyi yansıtılan 2 şey var. Biri Buggy diğeri den den mushi. İyi diyebileceğim ise Helmeppo, Coby, Sanji ve Usopp.

Diğerlerini eleştirmeye kalksan çok şey çıkartabilirsin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 3, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık