Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece 1066 Spoiler Analizi / @Vegapunk'ın Atölyesi

Bence değişkenlik var. Fakat şöyle söyleyeyim...

Teach mesela gelişmeye devam ediyor tarzında konuşmuşsun. Bu doğru, seride gelişmenin bir yaşı yok eğer fiziksel olarak artık belli bir yaşı geçmesiyle bu da 60'lar sonrası diyebiliriz seri için bir noktada. Hele de ilerliyorsan... Fakat zaten Teach şuan da güçlü, yani gücünün sınırını kullandığını daha hiç görmedik ve ben onu 1'e koyarım daha da gelişecektir mesela çünkü son rakip ve Luffy'nin tersi kişiliğe sahip olması sebebiyle farklı bir noktada değerlendirilir.

Diğer tarafta Moria-Crocodile olayına değinmişsin. Bu iki karakter de "Kendini salmış" ya da "Psikolojik olarak yaralıydı" olayıyla geri dönüş sağlayan karakterler. Fakat arada şöyle bir fark var...

Moria bu durumu atlatamadı, hala belli başlı sorunlara boğuşuyor ve buna rağmen Teach'in bile ona karşı farklı bir bakış açısı vardı. Öyle ki ona bile 2 tane komutan gidiyordu durdurmak için ve 1 tanesi sağ kol...

Bu noktada Crocodile ise kendisi için "Yaralarımı iyileştirdim" diyor MF sonrası. Bu noktada geçmişte "Luffy gibi Denizlerde hızlıca yükseldi" denen birinin potansiyel olarak farklı bir konumda olması gerekiyor mantıken ki ödül konusunda şöyle de bir fark var. Mesela Croc'un önce ki bildiğimiz ödülü 81 M. Bu noktada zaten alacağı ödülü zaten almış ki kimsenin beklemediği bir ödüldü bu, çünkü baktığımızda Jinbe MF de 250 civarı Shichi ödülüyle gelip sonrasında BM katılma olayları olsa bile ödülü 438'e çıkıyor. Gelinen noktada ise 1 M civarı bir ödül alıyordu...

Keza Hancock da Croc gibi erken Shichi olan artı olarak Teach'den anlayabileceğimiz özel bir meyveye sahip, ek olarak da "Kuja kabilesi" diyebileceğimiz güçlü bir gruba liderlik ediyor. Bu noktada da aldığı ödül 1.6 M ve kendisi için Teach bile "Beni taşa dönüştürebilirsin" diyor. Yani bu karakterlerin hepsi potansiyel olarak tehlikeli unsuru ki ödül olayının artık pek bir olayı da yok. Yani Teach'in ödülü 2.2 ve Yonkou olmuştu, şimdi ise 4 M. Bu karakter 2 kat güçlendi mi şuan? Yoksa olay yaratmaya devam etti diye mi bu artışı aldı?

Bu noktada bu karakterleri değerlendirmek fikre kalıyor. İleride bu sıralamaya da bir güncelleme yapacaksın bence yine. :D

Bakıldığında Yonkou-Denizciler-Yonkoular bir denge deniyordu. Son olaylar ile birlikte artık belli şeylerin farklı değerlendirilmesi gerektiğinin kanıtı aslında.
Teach konusuna girmeyeceğim. Konu Mihawk'ın seviyesine dönmesin. :flaugh:
Moria'dan o şekilde bahsettim ama zaten iyileştiğini görmediğimiz için en dibe koydum. Croco farklı yani, haklısın. Ben Crocodile'ı en fazla bu kadar yukarı çıkarabildim. Fazlasına gönlüm el vermedi. Dof'la da eşit görüyorum zaten. Yani onu da saymaya gerek yok. Gerisi de tamamen beklenti zaten.
Shichiler'in bu kadar yükselmesi hoşuma gidiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık