Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] One Piece 1015 Wano Teori

Tutar mı?

• Kullanılan toplam oy
    65
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bence asıl soru şu olmalı kaidonun joyboydan nasıl haberi var kaidonun flasback inde açıklanacakmı asıl amacı ne gibi sorular doğurdu yeni manga sayısı

Bir ayrıntı daha var, onigashima wanonun üzerine doğru geliyor son karede. Muhtemelen momo gücünü kullanarak deniz krallarını kontrol edecek ve wanoyu koruyacak. bu esnada luffy de bir şekilde kurtulmuş olacaktır diye tahmin ediyorum.

Bir ayrıntı daha var, onigashima wanonun üzerine doğru geliyor son karede. Muhtemelen momo gücünü kullanarak deniz krallarını kontrol edecek ve wanoyu koruyacak. bu esnada luffy de bir şekilde kurtulmuş olacaktır diye tahmin ediyorum.
Deniz kralları havada süzülen adaya ne yapacak cero mu atacak ? O iş Zoro'da. Kafanızı yormayın.

Bunu burda da paylaşmak istedim. Yeni gördüm.

Geliyor gelmekte olan...
1- Deniz kralları yada ŞÖYLE BİŞEY DAHA SÖYLİM ZUNESHA(Zoo adası) nın diğer parçaları yani diğer bölümleri kardeşleri yada denklikleri ona benzer bişey.. MOMO chan ın ' KİN!! Bunu herkeze söylemen gerek' dediği şey ne sizce?? Ben ayrıca bir ihtimal daha bu çok büyük süpriz olur ZUNESHA nın kendisinin geldiğini düşünüyorum tüm minklerle birlikte.. !!!!
2- K. ODEN. Ben K.ODEN ' in bir kurşunla öldüğünü düşünmüyorum. Animeyi incelediğim de K.ODEN ve Kaido konuşurken hemen önce haki basıyor vucuna... K.ODEN de bir kumar oynadı ve bekledi 20 yıl..
3- Bizim hasır Şapka Filosunun belki tamamı belki bir kısmı bence tamamı gelecek..
4- En kralı da bu İSSO gelecek.... Tahminim Onigashma yım İSSO nun gök taşı saldırısı indirecek.. Keşke böyle bişey olsa bu çok abartı oldu ama keşke :D :D :D

Söyliceklerim bukadar.. saygılar..

Öncelikle teorimi anlayabilmeniz için manganın şuanlık son bölümü olan 1014. sayıyı okumanız gerekmektedir.
Çünkü 1014. sayı bize çok fazla ipucu veriyor. Noktaları birleştirdiğimde çok ilginç bir sonuçla karşılaştım.
Güncelde oymayanlar için spoiler uyarısı!

Bence Luffy, Kaido ile savaşında sahip olduğu Gear 4 gibi tekniğini kralın hakisiyle birleştirmeye çalıştı ama birşey ters gitti. Bir şeyi hesaba katmadı büyük ihtimalle. Bununla ile ilgili bir tahminim var bunu söylemeden önce bazı yerlere değinmem gerek;

Luffy suya düştüksen sonra ne olacak konusuna gelirsek, 4 tane seçenek var bence:

1) Bazıların dediği gibi Luffy suda durabilmeyi keşfedebilir. Evet bence de bunu yapması çok zor olmasa gerek diye düşünüyorum. Yani vucudunu fatihin hakisiyle kaplayıp suyla temasını keserek yüzebilir ve sudan rahat çıkabilmesi gerekir. Böyle birşey olması beni çok şaşırtmaz.

2) Law'ın tayfası tarafından kurtarılması.

3)Deniz kralları tarafından kurtarılması.

4)Süpriz bir destek gelmesi, Shanks gibi...

4. olursa, animenin işleyişine aykırı olur diye düşünüyorum. Yani Kaıdo'yu başkahraman olan Luffy devirmeli. Hem de tek başına. 1. yada 2. seçenekten biri olabilir ama bu sefer de az önce başaramadığı şeyi şimdi niye başarsın? Kaido hiç zorlanmadan yendi çünkü. Bir şey eksik ve o tamamlanmalı. İşte bunun 3. seçenek ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

Bunu açmadan önce ve desteklemek için bu bölümdeki Momo'nun verdiği ipuçlarına bakalım:

Momo benim ölmemem gerek diyor. Ya kendsinin antik silah olduğunu anlıyor yada kendisinin seçilmiş kişi Joy boy olduğunu anlıyor. Ki çoğu kişinin tahmin ettiği üzere kendisinin antik silah olduğunu ve nihai savaşta çok önemli bir görev alacağını anlıyor bence. Artık herkes kabul etmeli ki Joy Boy, Luffy. Momo'nun bunu dedikten hemen sonrasında kulaklarını kapatıp daha önce Zunisha 'nın sesini duyduğunda verdiği tepkinin aynısını vermesi ile birlikte deniz yaratıklarının sesini duyduğu kesinleşiyor bence bu kadar tesadüf üst üste gelemez. Yani Wano'ya deniz kralları geldi belli ki, Luffy'nin düşmesi ile bunun aynı anda yaşanması tesadüf olamaz. Bu da üstteki 3. seçeneğin gerçekleşme ihtimalini çok fazla arttırıyor.

Herkes biliyor ki sadece kralın hakisine sahip olanlar deniz yaratıkları ile konuşabiliyor. Yani bu deniz yaratıklarının kralın hakisine sahip olduğu anlamına gelebilir. Deniz kralları ve kralın hakisi arasında bir bağlantı olmasına çok da şaşırmamak gerekir bence. İkisinde de kral kelimesinin geçmesi tesadüf olmamalı. Büyük ihtimalle de Joy Boy denen kişi 800 yıl önce ilk defa kralın hakisine sahip olan daha doğrusu deniz kralları tarafından seçilmiş ve kendisine kralın hakisi verimiş ilk ve belki de tek kişi.

Luffy bu zamana kadar öğrendiği yeni teknikleri eskisiyle birleştirmeyi ve böylelikle kendini geliştirmeyi çok iyi yapan yaratıcı bir karakter. Gelelim en baştaki dediğime. Evet eğer Luffy bir yeni teknik bulacaksa bu kralın hakisiyle alakalı olmalı. Bence Luffy Gear 4 ile Kralın Hakisini birleştirmeye çalıştı. İşte burada bir sıkıntı çıktı. Burada ki teorim bence Luffy'nin, Kralın hakisi yetmedi buna. İşte burada Deniz Kralları devreye giriyor. Bence Deniz Kralları Luffy'i kurtarıp onunla konuşacak ve Luffy'e Kralın Hakisini verecekler. Böylelikle kralın hakisiyle dolmuş bir şekilde geri dönen Luffy ikinci denemesinde gear 4 ile kralın hakisini çok iyi bir şekilde birleştirip Kaido'yu yenecek.
Öncelikle tebrik ediyorum, güzel bir teori. :alkis:

'''''Momo benim ölmemem gerek diyor. Ya kendsinin antik silah olduğunu anlıyor yada kendisinin seçilmiş kişi Joy boy olduğunu anlıyor. Ki çoğu kişinin tahmin ettiği üzere kendisinin antik silah olduğunu ve nihai savaşta çok önemli bir görev alacağını anlıyor bence. Artık herkes kabul etmeli ki Joy Boy, Luffy. Momo'nun bunu dedikten hemen sonrasında kulaklarını kapatıp daha önce Zunisha 'nın sesini duyduğunda verdiği tepkinin aynısını vermesi ile birlikte deniz yaratıklarının sesini duyduğu kesinleşiyor bence bu kadar tesadüf üst üste gelemez. Yani Wano'ya deniz kralları geldi belli ki, Luffy'nin düşmesi ile bunun aynı anda yaşanması tesadüf olamaz. Bu da üstteki 3. seçeneğin gerçekleşme ihtimalini çok fazla arttırıyor.

Herkes biliyor ki sadece kralın hakisine sahip olanlar deniz yaratıkları ile konuşabiliyor. Yani bu deniz yaratıklarının kralın hakisine sahip olduğu anlamına gelebilir. Deniz kralları ve kralın hakisi arasında bir bağlantı olmasına çok da şaşırmamak gerekir bence. İkisinde de kral kelimesinin geçmesi tesadüf olmamalı. Büyük ihtimalle de Joy Boy denen kişi 800 yıl önce ilk defa kralın hakisine sahip olan daha doğrusu deniz kralları tarafından seçilmiş ve kendisine kralın hakisi verimiş ilk ve belki de tek kişi.

Luffy bu zamana kadar öğrendiği yeni teknikleri eskisiyle birleştirmeyi ve böylelikle kendini geliştirmeyi çok iyi yapan yaratıcı bir karakter. Gelelim en baştaki dediğime. Evet eğer Luffy bir yeni teknik bulacaksa bu kralın hakisiyle alakalı olmalı. Bence Luffy Gear 4 ile Kralın Hakisini birleştirmeye çalıştı. İşte burada bir sıkıntı çıktı. Burada ki teorim bence Luffy'nin, Kralın hakisi yetmedi buna. İşte burada Deniz Kralları devreye giriyor. Bence Deniz Kralları Luffy'i kurtarıp onunla konuşacak ve Luffy'e Kralın Hakisini verecekler. Böylelikle kralın hakisiyle dolmuş bir şekilde geri dönen Luffy ikinci denemesinde gear 4 ile kralın hakisini çok iyi bir şekilde birleştirip Kaido'yu yenecek. '''

Bu kısıma birşeyler eklemek isterim naçizane...

Deniz krallarının geldiğini bende düşünüyorum. O zaman büyük ihtimalle Balık Adam Adası savaşçıları bur da hatta prenses bile. Çünkü deniz krallarının seçilmişi prenses hanım antik silahımız o. Momo CHAN ın da bildiğimiz gibi bu tür yetenekleri var ve farklı bir silah olan zunesha nın da içinde bulunduğu bir silah olan , bunun seçilmişi de MOMO CHAN. Ayrıca Alabasta örneği de var orda da bir silah var, ama seçilmiş belli değil... Acaba o seçilmiş luffy değilse kim?? ve luffy nin seçilmişliği tüm bunların toplamı mı ?? Yani Mihawkın dediği gibi ' Dünyada ki en büyük silah, herkezi etrafında toplaması bir araya getirmesi '' bence bu seçenek. Luffy nin muhakkak onları çağırdığını düşünüyorum, çünkü luffy pert olsada ruhu asla kaybolmuyor.. Bunun da ayrıca sebebinin GomuGomu No meyvesi olduğunu da düşünüyorum.. Bu ayrı bir konu ama bence hazır burdan gitmişken , yakalamışken deginmek istedim. Yani deniz kralları çok mantıklı. Bu öncülük edebilir güzel bir seneryo yaratır...
Ayrıca haki teorin de deniz krallarının kralın hakisini vermektense onun bir şekilde gelişmesine katkıda bulunacaklar..Ya iyileştirecekler , iyileştirirken nasıl işlediğini anlatacaklar..v.s. tabi bunlar kısa sürede ama bizim zamanımızda luffy ve kralların zamanında bu biraz sürecek.. her shonen , doğa üstü güç içeren animelerde olduğu gibi.. Tabi seneryo bu şekilde yürürse bunların hiçbiride olmayabilir çok farkı bişey çıkabilir. :D :D

Beyler aklıma birden bir şey geldi şimdi bu ada wanonun üstünde yere süzülerek inmicek heralde direk pat diye düşücek şimdi luffy bence tam ada düşücekken uyanış gerçekleştirip adayı lastiğe çevirip hem adayı jem wanoyı kurtaravak bence hatta ben %80 böyle olacak diyorum

Belki wano tıpkı zunisha gibi bir canlıdır tıpkı avatardaki aange enerji veren tosba kaplumbağa gibi, momo da onu duymuş olabilir.

Luffy düşerken dönerek düşüyor, belki bir olayı çıkar diye bırakayım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık