Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Olası Luffy vs. Sakazuki

Akainu'nun sıkıştığında ne yapacağını merak ediyorum mesela magmadan oluşan bir Tsunami yapabilir mi? Yada buna benzer şekilde her tarafından çok fazla magma fışkırtarak karşısındakini yutabilir mi? Böyle saldırılarla rakibini magmaya boğarsa Akainu, değil Luffy ister Yonko olsun sağ çıkacağından şüpheliyim Luffy'nin saldırmayı geçtim önce kendini adam akıllı Akainu'ya karşı koruyabilmeli. Bunun içinde hıza ve Silahlanma Hakisinin en üst seviyesini uygulayabilmeye ihtiyacı var. Bu arada Ben Beyazsakal'ın mızrağının Akainu'nun saldırılarına dayanabilmesinin sebebini hep 12 üstün kılıçtan biri olması sanıyordum.
Ana seride olmasa da, bir tane oyunda ellerini yere sokup magma üreterek volkanlar oluşturuyordu.

Evet bu benimde kafamı karıştırdı Ace spin-off'unda Ace'in ateşinin Jinbe'i birazda olsa yaktığını görmüştük ve Magu Magu no Mi, Mera Mera no Mi'den çok üstünmüş gibi gösterildi yani demek istediğim Ace Magmanın sıcağına hiç dayanamadı demek ki aralarındaki ısı farkı çok fazla Jinbe'in Akainu'nun saldırısından sağ çıkmaması gerekiyordu bence

Yo bence tutabilmesi biraz karşı durabilmesi gayet normal. Orada Ace, meyve farkından delindi. Onu delen hakili bir saldırı değildi magmanın kendisiydi.

Aklıma iki şey daha geldi:
-Uyanış ile magmaya karşı savunma yapılabilir.
-Akainu ölü Beyazsakal'ın iki darbesiyle geçici süre felç oluyordu. Sağlam bir yonko'ya (gelecekteki Luffy) uzun süre dayanamaz.

Çok ters meyve ama her teması ölüme veya büyük yaralanmalara yol açmıyor bence. Çünkü Jimbe'nin magmayı avuçlayıp korunduğu bir sahne hatırlıyorum. Ek olarak vurmayı da denemişti sonuç alamasa da elleri erimedi veya kopmadı. Sakazuki, Jimbe, Luffy'i taşırken arkadan vurduğu magma darbesi ikisinde de sanırım kalıcı yara bıraktı. Jimbei'den çok emin değilim. Ama sonuç olarak her zaman aynı büyük, ölümcül etkileri göstermeyebiliyor magma.

Ama şunu da belirtmek isterim Sakazuki, Kaido'nun klasmanında veya yakınında dahi olsa, bu dövüş Kaido, dövüşünden çok daha zorlu olacaktır buna hiç şüphe yok. Ateş meyvesi veya lastik meyvesi kullanan kişilerin Sakazuki'yi indirmesi çok zor.

Dövüşün nasıl olacağına gelirsek, Luffy artık belli bir klasmana çıktığı için, düşüp, düşüp tekrar geri gelmeyecektir. Yani şunu diyorum Luffy, Katakuri'yi indirdikten sonra başka bir sağ kolla karşılaşsa artık gelinen o noktada. Katakuri savaşındaki bazı durumlara düşmezdi. Kaido savaşında belli seviyeye ulaşan Luffy artık, çok dikkatli dövüşüp hakisini kullanarak açık vermemey bakacak. Muhtemelen haki kullansa da Kata savaşındaki gibi 'elim yandı' deyip elini üfleyeceği sahneler de göreceğizdir. Luffynin artık saldırmak için vücuda temas etmesi gerekmiyor bu da büyük bir avantaj. Yani Katakurinin magmasına veya vücudunun içine fiziksel bedeniyle temas etmeden vurabilir. Zaferi getiren nokta da bu olur bence.
Jinbe su kullanıyor, sebebi o. Yoksa darbe yedikten sonra delindi ve Luffy gibi zor durumda kaldı.

Yo bence tutabilmesi biraz karşı durabilmesi gayet normal. Orada Ace, meyve farkından delindi. Onu delen hakili bir saldırı değildi magmanın kendisiydi.
Ben delinmesini kastetmedim öncesinde Akainu ve Ace'in birbirlerine element yumruğu atmalarını kastettim hatta Izo, Ace yandı mı? İnanamıyorum" gibi bir şey demişti.

Jinbe su kullanıyor, sebebi o. Yoksa darbe yedikten sonra delindi ve Luffy gibi zor durumda kaldı.
Yo öyle de avuçlayıp durdurmuşluğu da var. Yani hazırlıklı olduğunda karşı durabildi. Bak daha Beyazsakal korsanlarına girmeyen Ace'le berabere kaldı ona rağmen Sakazuki karşısında çok daha sağlam kaldı. Yani Ace, meyve hiyerarşisinden dolayı böyle ezildi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık