Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Olası Luffy vs. Sakazuki

Curiel'e Bir şey yapamadı demiyorum dediklerimi çarpıtma. Curiel'in uzuvu gitmemiş diyorum hani Sakazuki, Curiel'in uzuvunu alamaz demiyorum demekki magmanın her teması söylenildiği gibi uzuv almıyor.

Mesela forumdan birisi diyelim dediki Kaido balyozunu denk getirirse herkese tek atar. Örnek olarakta Luffy ve Oden'in tek yemesini gösterse. Bu adama Law'ın, Kinemon'un tek yemediği, sahneleri atarsak bu önermesi direkt yanlış olur. Bir değeri de kalmaz.

Sakazuki'nin her teması uzuv alır derse biri önerme olarak Ace ve Beyazsakalı sunarsa, ben de ona Marco, Jimbei, Curiel, Ivankov'u örnek olarak getirirsem yaptığı önerme direkt yanlış olur.

Hani öyle bir lanse etmişsin ki yorumumu sanki Sakazuki şu, şu şahısların uzuvlarını alabilecek güce sahip değil demişim gibi. Yo aslında öyle değil karşı taraf Sakazuki'den yiyeceğin herhangi bir saldırıda ya uzuvunun gideceğini ya da ölümcül bir yara alacağını öne sürmüşler mangada aksi sahnelerde mevcut.

Sakazuki'nin itibarını düşürmeye çalışsam Linlin'ın Jimbei tarafından bloklandığını yazmam veya Kaido'nun Kin'emon'u bir türlü öldüremediğini.. ama kimse çıkıp şu şekilde konuşmuyor, Linlin'in kılıcını salladığı kişi ya ölür ya da komalık olur gibisinden..

Bir arkadaşa Marco, Sakazuki'nin magmasını çiziksiz blokladı Garp bir tane vurdu sargılık etti adamı bence Garp'ın yumruğu daha ölümcül diyorum. Bana gelip diyorki Sakazuki, Marco'yu istese öldürürdü. E önümüze koyulan sahne bu ? Dayanağın ne ? Ben de o yorumuna minavalen madem o kadar kolaydı Ivankov'u da öldürseydi dedim o yorumuma çok takılmana gerek yok.

Demek istediğim temelde şu Sakazuki her seviyedeki karakterden uzuv alabilir, ölümcül yaralar bırakabilir. Ama her saldırısı uzuv götürecek, ya da ölümcül yara bırakacak diye bir kaide yok. Karşı tarafın bana dayattığı veya söylediği yorum tam olarak buyken akisini mangadaki sahnelerden delillendirerek söyleyince neden "sığ" yorum yapmış oluyorum anlayamadım. Jimbei bu adamın yumruğunu kolu yansa da bloklamış mı ? Evet. Uzuvu gitmiş mi ? Hayır, Ölümcül bir yara almış mı ? Yine Hayır.
Sakazuki her seviyedeki karakterden uzuv alabilir ve ölümcül yaralar bırakabilir ise, neyi savunuyorsun tam olarak? Biz de zaten "her vurduğu mevta oluyor" demiyoruz, ama denk getirdiği zaman yok ediyor. Dikkat ettiysen orada "denk getirdiği" zaman gibi bir tabir var. Benim konunun ana başlığında bahsettiğim şey, Magma Meyvesi'nin ölümcül yaralar açabileceği, bunu da örneklendirdim. Jinbe'nin göğsünde kocaman delik açmış Sakazuki, hala gelip "Jinbe'nin kolu kopmadı" diyorsun. Lütfen bu tartışmayı uzatma daha fazla çünkü bir yere varmayacak.

Bu fight olursa sanırım Luffy hızı ve Hakisi ile ön plana çıkacaktır. Akainu ise Luffy'ye göre biraz hantal kalıcaktır. Akainu 1-2 vuruş tutturursam işini bitiririm kafasıyla katakulli yapıp kafa karıştırabilir hedef şaşırtabilir. Çünkü akainun 1 yumruğu Luffy'nin 2-3 yumruğuna eşit olabilir. Ama her şey den öte Savaşırken kendi gücün dışında "itlik" yapmak benim gözümde iradesizlik olduğu için hiç bir şekilde luffy nin iradesini kırıp kol bacak alamaz.

Sakazuki her seviyedeki karakterden uzuv alabilir ve ölümcül yaralar bırakabilir ise, neyi savunuyorsun tam olarak? Biz de zaten "her vurduğu mevta oluyor" demiyoruz, ama denk getirdiği zaman yok ediyor. Dikkat ettiysen orada "denk getirdiği" zaman gibi bir tabir var. Benim konunun ana başlığında bahsettiğim şey, Magma Meyvesi'nin ölümcül yaralar açabileceği, bunu da örneklendirdim. Jinbe'nin göğsünde kocaman delik açmış Sakazuki, hala gelip "Jinbe'nin kolu kopmadı" diyorsun. Lütfen bu tartışmayı uzatma daha fazla çünkü bir yere varmayacak.
Valla ben bu konuda başta Sakazukiden daha tehlikeli, ölümcül olan tek yumruğa sahip olan kişinin, Garp olduğunu söyledim böyle düşünmeme sebep olan durumları da açıkladım. Sonrasında @Erkan12 bir paragraf yazı yazmış ona cevap olarak Kuzan ve Sakazuki'nin savaşı sonrası Kuzan'ın filmde görülen yaraları atılmış ve bunun üzerinden bu adamlar denk ona rağmen Kuzan'ın haline bak gibisinden konuşulmuş. Ben de konuya Bu önerme yanlız Magma ve Buz birbirine ağır zararlar veriyor biri birine temas ettiğinde iki tarafta zarar veriyor, Buz gücündeki Kuzan'da Sakazuki'ye aynı çeşit yaralar bırakmış Buz, şimdi Magma kadar ölümcül mü ? gibisinden konuştum. Hiçbir yorumu mu silmedim zaten silsem de görürsün. Konuya giriş sebebim buydu. Hiçbir yorumumda Sakazuki'nin yumrukları ölümcül değil veya magma uzuv alamıyor demedim sadece yansıtıldığı söylendiği kadar abartı bir durum yok dedim.

"Ben her vurduğunda mevta oluyor demedim" desen ben zaten sana demedim abi o yazılarımı diyeceğim ama, biz diye diğerlerini de katıyorsun.

Garp'ın ve Sakazuki'nin Marco'ya vurduğu sahneler arasındaki farktan Garp övdüm adamın önermesine bak. Şimdi sana sorsam sığ yorum ben yapıyorumdur.
o yumruğu garp değil de sakazuki atıyor olsaydı, shanks taziyeyi vistayla gerçekleştiriyor olurdu. marco garp'ın harekete geçeceğini düşünmemişti.

garp, beyazsakala yumruk atsaydı eminim kafasından bir parça koparamazdı.

jinbe aktif bir şekilde dövüş stilinde su kullanmasına rağmen, sakazuki'nin magmasını avuçladıktan sonra elleri bir süre daha yanmaya devam etti.
Tehdit olarak görse, istese Marcoyu öldürürdü gibisinden yorum atıyor arkadaş ben de ona yönelik veriyorum Sakazuki sahnelerindeki örnekleri yanı senin konundaki Sakazuki temas ettiğini zor duruma düşürüyor önermene değil. Sonra araya girip müdahil oluyorsun.
marco, sakazukinin her saldırısında meyvesiyle karşılık veriyor. kaldı ki sakazukinin amacı da marco değil, luffy'i öldürmek. marco'yu tehdit olarak görse marcoyu öldürmek için efor harcar ve öldürürdü.
Beyazsakaldaki gibi yarı ölümsüzlük sağlayan meyve'yle Garp ve Sakazuki sahneleri arasında bir değişiklik olsa Marco'nun kafasının kopacağını düşünüyor adam sen 'biz' diye kendi grubuna alıyorsun.
kafasının bir kısmı koptuktan sonra sanmıyorum marconun yaşamaya devam edebileceğini. ünvan sahibi beyazsakal tüm gücüyle ve öfkesiyle saldırıp sakazukiden uzuv dahi alamamışken garp'ın öldürebilmesini mümkün görmüyorum.
Ben konundaki önermene karşı çıkmamışken ikili tartışmaya sen dahil oldun.

Son düzenleme:
Valla ben bu konuda başta Sakazukiden daha tehlikeli, ölümcül olan tek yumruğa sahip olan kişinin, Garp olduğunu söyledim böyle düşünmeme sebep olan durumları da açıkladım. Sonrasında @Erkan12 bir paragraf yazı yazmış ona cevap olarak Kuzan ve Sakazuki'nin savaşı sonrası Kuzan'ın filmde görülen yaraları atılmış ve bunun üzerinden bu adamlar denk ona rağmen Kuzan'ın haline bak gibisinden konuşulmuş. Ben de konuya Bu önerme yanlız Magma ve Buz birbirine ağır zararlar veriyor biri birine temas ettiğinde iki tarafta zarar veriyor, Buz gücündeki Kuzan'da Sakazuki'ye aynı çeşit yaralar bırakmış Buz, şimdi Magma kadar ölümcül mü ? gibisinden konuştum. Hiçbir yorumu mu silmedim zaten silsem de görürsün. Konuya giriş sebebim buydu. Hiçbir yorumumda Sakazuki'nin yumrukları ölümcül değil veya magma uzuv alamıyor demedim sadece yansıtıldığı söylendiği kadar abartı bir durum yok dedim.

Ben her vurduğunda mevta oluyor demedim desen ben zaten sana demedim abi o yazılarımı diyeceğim ama biz diye diğerlerini de katıyorsun.

Garp'ın ve Sakazuki'nin Marco'ya vurduğu sahneler arasındaki farktan Garp övdüm adamın önermesine bak. Şimdi sana sorsam sığ yorum ben yapıyorumdur.

Tehdit olarak görse, istese Marcoyu öldürürdü gibisinden yorum atıyor arkadaş ben de ona yönelik veriyorum Sakazuki sahnelerindeki örnekleri yanı senin konundaki Sakazuki temas ettiğini zor duruma düşürüyor önermene değil. Sonra araya girip müdahil oluyorsun.

Beyazsakaldaki gibi yarı ölümsüzlük sağlayan meyve'yle Garp ve Sakazuki sahneleri arasında bir değişiklik olsa Marco'nun kafasının kopacağını düşünüyor adam sen 'biz' diye kendi grubuna alıyorsun.

Ben konundaki önermene karşı çıkmamışken ikili tartışmaya sen dahil oldun.
Bahsi geçen tartışmadaki argümanlar beni ilgilendirmiyor, ikinizin arasındaki bir şey.

Kuzan dövüşü ile ilgili hiçbir yorum yapmadım, çünkü bir şey görmedik. Garp'ın yumruğunun daha tehlikeli olduğu konusunda sana katıldım. Ayrıca Marco'un sadece kafasında değil, boynunda ve gövdesinde de sargılar var. Yani sadece Garp'ın yumruğu ile ilgili bir durum yok. Yine aynı şekilde Marco'nun dayanıklılığının bir sınırı var. Wano'da gördüğümüz üzere gücünü çok kullanınca pili bitiyor. Teke tek bir dövüşte Sakazuki, Marco'yu yok eder. Belki biraz uzun sürer, ama bunu yapar. Yorumlarının sığ olmasının sebebi de, göz önünde olan bir şeyi sırf olmamış diye kabul etmiyor olman. Yani adam Jinbe'nin göğsünde tünel gibi kocaman delik açmış, sen bir önceki sahnede Jinbe'nin kolunun kopmamasını örnek veriyorsun. Ki Jinbe'nin kolu su bastığı halde yanıyor, o olmasa kopacak. Neyse, dediğim gibi bir yere varmaz bu tartışma. Kendimizi yormayalım.

Marco ile ilgili sayfa aşağıda.

Bahsi geçen tartışmadaki argümanlar beni ilgilendirmiyor, ikinizin arasındaki bir şey.

Kuzan dövüşü ile ilgili hiçbir yorum yapmadım, çünkü bir şey görmedik. Garp'ın yumruğunun daha tehlikeli olduğu konusunda sana katıldım. Ayrıca Marco'un sadece kafasında değil, boynunda ve gövdesinde de sargılar var. Yani sadece Garp'ın yumruğu ile ilgili bir durum yok. Yine aynı şekilde Marco'nun dayanıklılığının bir sınırı var. Wano'da gördüğümüz üzere gücünü çok kullanınca pili bitiyor. Teke tek bir dövüşte Sakazuki, Marco'yu yok eder. Belki biraz uzun sürer, ama bunu yapar. Yorumlarının sığ olmasının sebebi de, göz önünde olan bir şeyi sırf olmamış diye kabul etmiyor olman. Yani adam Jinbe'nin göğsünde tünel gibi kocaman delik açmış, sen bir önceki sahnede Jinbe'nin kolunun kopmamasını örnek veriyorsun. Ki Jinbe'nin kolu su bastığı halde yanıyor, o olmasa kopacak. Neyse, dediğim gibi bir yere varmaz bu tartışma. Kendimizi yormayalım.

Niye varmasın bitti bile. Ben o jimbei yorumunu o arkadaş için yapmıştım kendisine kalsa Sakazuki, herkese tek atıyor, herkesi tek yurmukta yok ediyor. Mangadaki sahneleri bunun için örnek gösterdim. Sen biz diyorsun ama Sakazuki'nin yumruğundan uzuv vermeden veya ölümcül yara almadan kimse atlatamaz tarzında yorum yapan baya yazar okuyorum ben bu forumda. Adam, Garp sahnesinden daha iyisini yapardı Sakazuki veya Garp, Saka yerinde olsa Beyazsakalı öldüremezdi tarzında yorumlar yapıyor. Ben de sakazuki'nin de her sahnede o kadar yokedici olmadığını göstermek için Jimbei sahnesini örnek gösterdim.

Bana göre Sakazuki zaten serideki en tehlikeli ikinc yumruğa sahip kişi. Garp'ın bir kere direkt yumruğula ilişkili ünvanı var.

Marco'yu zaten Sakazuki savunmasını yorduktan sonra bitirir. Hiçbir sağ kolu, Amiral alabilecek seviyede ya da klasmanda görmüyorum.

Tartışmadaki yanıtlar seni ilgilendirmez doğru ama sen 'biz' tarzında yanıtlayınca ben farklı anladım. Neyse dediğim gibi sonuca niye varmasın zaten senden çok farklı düşündüğüm bir durum yok.

Ben Jinbe'nin yaptığı en güçlü savunmanın o olmadığını düşünüyorum, Jinbe daha güçlü bir savunma yapabilirdi. Mesela Big Mom'a karşı ''Shark Skin'' veya diğer ismi ''Kairagi'' isimli savunmayı yaptı, iki elle yapılan Haki odaklı bir savunma, Akainu'ya karşı ise Jinbe sadece tek eliyle aceleyle bloklamaya çalışıyor çünkü saldırı Ace'e doğru geliyor yani Big Mom gibi kendisine doğru gelen bir saldırı olsaydı Jinbe ''Shark Skin'' savunması kullanarak daha az hasar alarak bile Akainu'nun saldırısını durdurabilirdi. Tek elle de yapmazdı.

Jinbe'nin delinme olayı ise Akainu'nun Luffy'ye saldırması ve Jinbe'nin savunmasız Luffy'yi korumak için sırtını dönmesi sebebiyle oldu, Akainu özellikle Luffy'ye hedef aldım ama Jinbe araya girdiğin için ıskaladım diyor. Ondan önce Aokiji'nin Jinbe'nin gideceği yeri dondurarak Jinbe'yi Akainu'nun olduğu yere doğru kıstırması ve Akainu'ya yardım etmesi de var burada Aokiji'yi de göz ardı etmemek lazım. Jinbe'nin olayı aynı Ace'in Akainu'ya karşı sırtını dönerek siper etmesi, normalde kendine gelen bir saldırıda sıyrılma veya bloklama ve saldırıyı başka bir saldırı kullanarak zayıflatma şansı var, saldırı Luffy'ye olunca acele ile kendilerini siper etmek zorunda kalıyorlar, aynı Shanks' ın Kıyıların Lordu isimli canavara kol vermesi ama Mihawk ile şeytan meyvesiz Karasakal'a karşı dövüşürken Shanks'ın daha az hasar alması gibi, hatta Mihawk'a karşı yenilmemesi gibi.

Sırtını dönmenin rakibe hazırlıksız yakalanmaktan farkı yok, sonuçta Karasakal da 4.tümen Thatch'i bu şekilde öldürmüştür, normalde meyvesiz Karasakal, 4.tümeni yener ama kolayca öldüremezdi bence, orada da bu tarz arkadan vurma olayı olmuş ve meyvesiz Karasakal bu şekilde kolayca Thatch'i öldürmüş olabilir.

Yine sırtı dönük Oden'in Kaido'nun darbesi ile kolayca yenilmesi ve sonra da öldürülmesi örnek olabilir, sırtı dönük olmasaydı Oden ile Kaido'nun dövüşü çok farklı olurdu.

Bu sebepten Oda'nın hikayesinde kendini siper ediyorsan veya sırtın dönük ise savunman çok zayıflıyor yoksa kimse Kıyıların Lordunun saldırı gücü çok yüksek tek hamle ile Shanks'tan uzuv alıyor demez. Animede seride geçersiz olsada benzer bir örnek Smoker' ın Doflamingo'dan tek yemesi, Smoker adamlarını korumak için kendini siper ediyor, gerçi mangada bu yoktu ama bence mantıklı, her ne kadar Doflamingo normalde kolayca Smoker'ı yense de tek atacak kadar olmazdı bence de, en azından Smoker Doflamingo'nun birkaç hamlesine karşı koyabilir, biraz zorluk çıkarabilirdi.

Bu sebepten Akainu'nun Ivankov, Inazuma ve Curiel dövüşleri daha açıklayıcı çünkü onlar Luffy'yi korumak için kendilerini siper edip Akainu'ya kolay hedef olmuyorlar yani magma yemişler ama uzuv kaybı veya ölme yok, yenildikten sonra yerde yatarken Akainu gidip yine bunlara bir daha vursa o zaman uzuv alır, veya öldürür ancak yerde yatan adamın işini bitirmek için de magmaya gerek kalmaz, boynunu kırabilir veya kılıçla öldürebilirsin, Roger'ı sıradan basit askerlerin idam etmesi gibi.

Abi Saka'ydı, Magellan'dı bu tarz adamlar için temassız haki çıkardı işte adam daha neyin tartışması kavgası bu ? Gözlem hakisi var, ileri seviye silahlanma var. Bu silahlanmayı kalkan gibi vücuduna bile yayarsın bari bari no mi gibi bile çalışır yani. Çok büyütülecek bir durum değil.

Silinmiş Üye

Boş yapma, işine bak. Her seviyede karakter uzuv alabilir demekle, İstese Marcoyu öldürürdü demek bir mi ? Kendi istediğin şekilde olan sahneleri reddedip kafana estiği gibi yorumluyorsun sonra çıkıp benimle böyle iğneleyeci konuşma.
bayağı bir problemliymişsin ya sen, neyse sağlık olsun :d

Silinmiş Üye

Ama her saldırısı uzuv götürecek, ya da ölümcül yara bırakacak diye bir kaide yok. Karşı tarafın bana dayattığı veya söylediği yorum tam olarak buyken
@Smoker sana serzeniş ediyor da, benim böyle bir cümlem yok bu arada :d absürt olduğunu düşündüğü hayali bir cümle yaratıp onun üzerinden beni yormaya çalışmış. benim muhabbeti salıp, her cevap vermeyişimde etiket attı, dayatmaya çalışan taraf kim bilemedim :d

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık