Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Olası Luffy vs. Sakazuki

Film olmasa Kuzan'ın bu halini bilecek miydik hayır ? Çünkü Sakazukiyi çıplak görmedik. Aynı yaradan Sakazuki'nin de boynunda var eee ? Buz çok mu yıkıcı.. Birbirlerini yok eden iki kutup gibi Magma ve Buz. Bu mangada çok net yansıtıldı. Kuzan ve Sakazuki'nin savaşı bu tür yaralarla kapatmaları normal o yüzden.
Yok, deniyor ki bir şeyler olması gerektiği için oldu. Öyle olduğu için şunun şurası koptu, burası eridi, o öyle oldu. Dış etmenler, fiziksel ortam filan. Akainu da bi-tabi yara almış olabilir. Ancak erimeyen takım elbise yaptıysa Punk, e iyi :d
Mesele kimin yaralanıp yaralanmadığı değil de. Eşit şartlarda, birbirine çok yakın güçlere sahip, haki olsun, meyve olsun, fizik olsun ne bileyim. Bir vs atılmış. Bu vsnin sonucunda, elimizdeki veri Akainu vurduğunda hoş şeyler olmadığı. Ben, sadece bunun es geçilmemesi gerektiğini düşündüm.

Sakazuki, Ace'le yumruk tokuşturdu. Ace sırf magma, ateşi yakıyor diye geri savruldu. Ama ne eli eridi, ne başka bir şey oldu. Aynı problemi taşımayan Jimbei gitti, Sakazuki'nin magmasını blokladı. Kendisi öyle çok üst klasman birisi de değil. Çaylak Ace'le berabere kalmış birisi Jimbei. Babalığı denildiği gibi düz denizci erleri, Squard falan yardı sonra Sakazuki babalığın yüzünün yarısını aldı diye her temas ettiği adam, bir yerini kaybediyormuş gibi lanse edildi. Marco'ya da bir şey yapamdı Magma yumruğuyla.. Jimbei ve Ace, Luffyi korumak için duvar oldular Ace'i meyve üstünlüğünden yaktı ve deldi geçti Jinbei'ye arkadan saldırsada indirimedi vücudu Ace gibi ortadan da açılmadı.

Bunlar ben demeden öncede yazılıp, çizilmiş. Amiral Lobisi, bunlara usülünce mantıklı yanıtlar atmıştır diye bakıyorum yok. Sadece bir kişi Kuzan'ın aldığı yaraları atmış, uzun, uzun güzelce izah eden Erkan kadar beğeni almış neredeyse. Hemde o yaralardan Sakazukide de var. Ney şimdi Buz, Magma kadar yıkıcı mı ? Yoksa bu iki element birbirine karşı mı bu kadar yıkıcı ?

Sakazuki sırf Marinefordda pazarlanıp tüm önemli işleri mangaka ona yaptırdığı için, diğer amiraller onun kadar güçlü görülmüyor. Forumun yarısı kendisiyle 10 gün denk savaşan Kuzan'ı, Sakazuki'nin bir klasman altına koyuyor halbuki bu iki isim çok net olarak denkler (bacağını kaybettikten sonra gücü düşmüştür yorumunu yapanlardan bahsetmiyorum) hu tamamen sahne ışıklarının Sakazuki kadar Kuzan'a tutulmamasından kaynaklıdır. Ne Sakazuki gibi ne de Borsalino gibi bir arcta şov yapmadı. O yüzden Sakazuki üzerinden farklı algılar yaratılmaya devam edilecek.

Evet çok güçlü bir karakter ama Magma abartıldığı kadar da ölümcül, yıkıcı değil. Lastik olmasa Luffy bu karşılaşmayı çözümlendirmek için kafamı yormazdım bile Wano arcından ulaştığı güç seviyesinden sonra..

Yok, deniyor ki bir şeyler olması gerektiği için oldu. Öyle olduğu için şunun şurası koptu, burası eridi, o öyle oldu. Akainu da bi-tabi yara almış olabilir. Ancak erimeyen takım elbise yaptıysa Punk, e iyi :d
Mesele kimin yaralanıp yaralanmadığı değil de. Eşit şartlarda, birbirine çok yakın güçlere sahip, haki olsun, meyve olsun, fizik olsun ne bileyim. Bir vs atılmış. Bu vsnin sonucunda, elimizdeki veri Akainu vurduğunda hoş şeyler olmadığı. Ben, sadece bunun es geçilmemesi gerektiğini düşündüm.
Bak Filme çıplak görmesek Kuzan'ın yarasını aşağıdaki kadar bilecektin. Kuzan ve Sakazuki ikisini de çıplak görmeyince bak yaralar arasında bir fark yok değil mi ? Ney şimdi Buz, magma kadar yıkıcı mı? Magma ve Buz birbirini mi yok ediyor yoksa ?

Punk Hazardı yarı yarıya Magma ve Buza çevirerek bu denkliğini zaten belli etti.

Ben Sakazuki, magma yıkıcı değil demiyorum. Abartıldığı kadar bir durum yok diyorum.

Sakazuki, Ace'le yumruk tokuşturdu. Ace sırf magma, ateşi yakıyor diye geri savruldu. Ama ne eli eridi, ne başka bir şey oldu. Aynı problemi taşımayan Jimbei gitti, Sakazuki'nin magmasını blokladı. Kendisi öyle çok üst klasman birisi de değil. Çaylak Ace'le berabere kalmış birisi Jimbei. Babalığı denildiği gibi düz denizci erleri, Squard falan yardı sonra Sakazuki babalığın yüzünün yarısını aldı diye her temas ettiği adam, bir yerini kaybediyormuş gibi lanse edildi. Marco'ya da bir şey yapamdı Magma yumruğuyla.. Jimbei ve Ace, Luffyi korumak için duvar oldular Ace'i meyve üstünlüğünden yaktı ve deldi geçti Jinbei'ye arkadan saldırsada indirimedi vücudu Ace gibi ortadan da açılmadı.

Bunlar ben demeden öncede yazılıp, çizilmiş. Amiral Lobisi, bunlara usülünce mantıklı yanıtlar atmıştır diye bakıyorum yok. Sadece bir kişi Kuzan'ın aldığı yaraları atmış, uzun, uzun güzelce izah eden Erkan kadar beğeni almış neredeyse. Hemde o yaralardan Sakazukide de var. Ney şimdi Buz, Magma kadar yıkıcı mı ? Yoksa bu iki element birbirine karşı mı bu kadar yıkıcı ?

Sakazuki sırf Marinefordda pazarlanıp tüm önemli işleri mangaka ona yaptırdığı için, diğer amiraller onun kadar güçlü görülmüyor. Forumun yarısı kendisiyle 10 gün denk savaşan Kuzan'ı, Sakazuki'nin bir klasman altına koyuyor halbuki bu iki isim çok net olarak denkler (bacağını kaybettikten sonra gücü düşmüştür yorumunu yapanlardan bahsetmiyorum) hu tamamen sahne ışıklarının Sakazuki kadar Kuzan'a tutulmamasından kaynaklıdır. Ne Sakazuki gibi ne de Borsalino gibi bir arcta şov yapmadı. O yüzden Sakazuki üzerinden farklı algılar yaratılmaya devam edilecek.

Evet çok güçlü bir karakter ama Magma abartıldığı kadar da ölümcül, yıkıcı değil. Lastik olmasa Luffy bu karşılaşmayı çözümlendirmek için kafamı yormazdım bile Wano arcından ulaştığı güç seviyesinden sonra..
Sen halen konuya çok dar bir pencereden bakıyorsun. Birkaç isim saymış ve onlara pek bir şey olmadığını söylemişsin de, saydığın isimler Sakazuki'ye kaç dakika dayanabilecek? Iki vuruş yapılmış ve buradan pay biçiyorsun, bence bu çok yanlış bir yaklaşım.

İlginç soru. Luffy'nin magmaya mümkün mertebe değmemesi gerekiyor en nihayetinde. Magellan dövüşünde mumla korumuştu kendini, bunda da belki bizim Bartolomeo çıkıp biraz destek atabilir. Komik olurdu izlemesi.

Sen halen konuya çok dar bir pencereden bakıyorsun. Birkaç isim saymış ve onlara pek bir şey olmadığını söylemişsin de, saydığın isimler Sakazuki'ye kaç dakika dayanabilecek? Iki vuruş yapılmış ve buradan pay biçiyorsun, bence bu çok yanlış bir yaklaşım.
İyi de ben Sakazuki güçsüz demiyorum ki ? Kuzanla birlikte İmparatorlara yakın veya denk bir klasmanda tutuyorum ama Beyazsakal'ın yüzünün yarısını aldığı için forumda bir algı oluşturdu kime deyse, vücudu kopuyor, uzuv kaybediyor. Magma ters bir güç ama abartıldığı kadar da ölümcül değil. Bir kaç isim saydım ama kendisini zaten kısa bir arcta gördük. Ivankov gibi tipler dahi ölmedi Curiel'in vücudunda eksik bir kısım göremedim ben ? Örnekler arttırılabilir. Marco'ya adam çizik atamamış, Garp bir yumrukta sargı sardırmış adamın başına. Ama istese Sakazuki, Marcoyu öldürürdü gibisinden yorumlar yapılıyor fakat aynı adam Ivankov'u da öldürseymiş ya ? Ace'in magma ateşi yaktığı için delindiğini buradaki herkes çok iyi biliyor ben kendim uydurmuyorum bu şeyleri her biri mangada var.

Kuzan'ın yaralarını paylaşmışlar, aynı yara tarzından yaralar Sakazuki'de de var ee bu bağlamda Buz'da çok yıkıcı ölümcül bir meyve mi demeliyiz ? Hayır Magme ve Buz Birbirine zarar veriyor. Hangi taraf temas ederse etsi iki tarafta zarar görüyor. Benim hoşuma gitmeyen sadece Kuzan, Sakazuki denk çizilse de bir tarafı çok yüceltirken, öbürü daha alt klasmanmış gibi gösteriliyor. Magma tabiki ölümcül bir meyve ama korunmayı bilirsen her temasında çok büyük cezaları olmuyor.

Bende @Erkan12 gibi Magellanın zehrini daha tehlikeli buluyorum.. hem de serideki diğer tüm güçlerden. Bir kere adamın zehrinin panzehiri olmasa öldürmesini geçtim. Venom Demon formu zehrini bulaştırdığı adamı saniyeler içerisinde öldürüyordu. Magellanı yensen bile yakın temasla savaşması gereken herkes Magellanla birlikte ölür gider.

@Smoker sen beni yanlış anladın burada Sakazuki'nin itibarını düşürme çalışması yapmıyorum. Jimbei çıplak elle, Linlin'ın kılıcını da bloklayabiliyor. Veya Kin'emon, Kaido'ya karşı dayanabiliyor. Linlin'in Ulti'ye kombine saldırı atıp, indiremediği durumlar var mangada. Benim Sakazuki'de söylediğim Curiel örneğine benzer mesela. Bu sunduğum örnekler Sakazuki güçsüz demek için değil. Magma, her temas attığı adama uzuv kaybettirir gibi yanlış algıların önüne geçmeye çalışıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık