Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Okuduğunuz veya Okumaya Devam Ettiğiniz Webtoonlar

Beğendiğiniz veya potansiyel gördüğünüz seriler hangileri?

• Kullanılan toplam oy
    114
Öncelikle herkese merhaba diyerek başlamak istiyorum. Pek bu tarz konu işleriyle alakam olmasa da böyle bir konunun iyi olacağını düşünerek konuyu açma gereği duydum. Çok fazla uzatmadan konuya geçiyorum.

Tower of God

Arzuladığın şey ne?
Para?
Zafer?
Güç?
İntikam?
Belkide bunlardan daha önemli bir şey?
Ne arzuluyorsan hepsi burada “Tanrının Kulesinde”.

Genellikle böyle kısa kesmiş yabancı kaynaklarda ama fazla bir şeyde anlaşılmıyor bundan. Basitçe Tanrının Kulesi’ndeki mantığı anlatacak olursak kule kademe kademe testlerden oluşuyor bu testleri geçtikçe bir üste çıkıyorsun tepeye ulaşınca da istediğin şey gerçek oluyor diye özetleyebiliriz.

Ayrıntılı olarak kule hakkında bilgi verecek olursak: Kule bir kaç bölümden oluşuyor ve bu dünyayla alakası olmuyan fantastik bir evren. Gökyüzü, güneş ve yıldızlar bu dünyada mevcut değil. Kule iki kısımdan oluşmaktadır; Dış Kule ve İç Kule. Dış kule farklı ırkların yaşadığı sakin bir yerdir ve sadece kulenin sakinlerinden seçilen kişiler kuleyi tırmanabilir ama nadirde olsa kule sakini olmayanlar veya seçilmemesine rağmen iç kuleye girenler olabilmektedir. Bu kişiler kuralsız olarak adlandırılırlar seçilenler ise kurallı veya bunu seçilen ve seçilmeyen olarakta yorumlamak yanlış olmaz. Bizim ana karakterimizde kuralsızlardan biridir. Bu zamana kadar kuralsızlar güçleriyle ve kötülükleriyle kuleye korku salmış ve çok kötü bir izlenim bırakmışlardır. Ama ana karakterimiz olan Bamm her haliyle sıradan bir insandır. Bamm’ın istediği tek şey tanıdığı tek insanla yeniden birlikte olabilmektir. Ama kulenin testleri normal bir insanın hayatta kalabileceği düzeyde değildir.

Kaynak: http://webtoontr.blogspot.com.tr/2013/06/tower-of-god.html

Noblesse

İnsanoğlunun korunmaya ve yardımlarına muhtaç oldukları bir zamandan, 820 yıl sonrasına, yani günümüze dek bir tabutta uyuduktan sonra uyanan Cadis Etrama Di Raizel, gözlerini hiç de bilmediği bir dünyada açacaktır.

Bu uzun süre boyunca efendisini her yerde arayan Frankenstein yani Güney Kore Lisesi'nin Müdürü, artık efendisini kaçıranları ve onu bunca zaman alıkoyanları araştırmaya başlayacaktır.

Cadis Etrama Di Raizel, hizmetçisinin kurmuş olduğu bu liseyi beğenmiş ve buranın, yabancısı olduğu dünyayı yani bir zamanlar mağaralarda yaşayan ve soyluların yardımına muhtaç olan ırkın yeni dünyasını keşfedebileceği en ideal yer olduğunda karar kılmıştır.

Bu tanıtım yazısı MangaFrame ekibince hazırlanmıştır, başka yerde MangaFrame ekibinden alıntılandığı belirtilmeden kullanılıyorsa çalınmış demektir.

Artık günleri bu insanlar arasında geçecek, kendisine Rai lakabı takılacak ve Ramen'in nasıl yenildiğini öğreneceği bu hayata alışacaktır.

Rai bir soyludur ve haliyle çok büyük güçleri vardır... Zaten 820 yıl boyunca ortadan yok olmuşçasına kaybolmasına da belki de bu sebep olmuştur...

Kaynak: http://www.mangaframe.com/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=208

Girls of Wilds

Evcil Hayvan Günlüğü ve 1921(Nineteen Twenty One)’in çizeri Zhena(Kim Hye Jin) ve yazar HUN’dan, bir kaç vahşi kız ile savaş gibi bir yaşamın hikayesi.Not: 00-105 arası bölümler Kotonaru tarafından yapılmıştır. Verdikleri emeklerden ötürü teşekkür ederiz.

Kaynak: http://tortuga-ceviri.com/index.php/tamamlananlar/girls-of-the-wilds/

The Gamer

Sıradan bir lise öğrencisi olan Han Jee-Han'ın dünyası, aniden ortaya çıkan bir güçle birlikte gerçek bir oyuna dönüşür. Han Jee-Han, artık insanların güç seviyelerini görebiliyor, normal görünen nesnelerin bilgilerine bakabiliyor, yetenekler elde edebiliyor ve seviye atlayabiliyordur. Han Jee-Han'ın bu gücün nereden çıktığını ve nasıl kullanacağını keşfetmesine tanık olun.

Kaynak: http://epikmanga.com/manga/the-gamer

Feng Shen Ji

Büyük Shang hanedanlığı yıllardır hüküm sürmektedir ancak Tanrılar yeni imparatordan memnun değillerdir. Tanrıların emirlerine uymak yerine, onların gücüne son vermeye ve insanları hür bırakmaya çalışmaktadır. Tanrılar Shang hanedanını yok etmek için, Zhou imparatorunu kullanırlar ve onun üzerine sürerler. Shang hanedanının son veliahtının mücadelesini konu alan bu seri 16. yüzyıl Çin epic hikayesi olan Fengshen Bang’dan esinlenilmiştir ve tanrılar, ilahlar ve ruhların olduğu renkli, detaylı ve oldukça başarılı olan bir seridir.

Kaynak: http://tortuga-ceviri.com/index.php/tamamlananlar/feng-shen-ji/

Dice

”Hayatınızın köklü bazını değiştiren bir kübünüzün olması ister miydiniz?” diye sorsalar birçok kişinin evet demesi mümkün olurdu heralde. Fiziksel görünüş ve güç, sosyal konum, zeka seviyesi gibi konular ile kimler hassas değil ki? İşte bu noktada Dice adını verdiğimiz küçük bir zarın hayatın akışını değiştirecek büyük oyunu, bu noktada serüvenine bizi davet ediyor.

Kaynak: http://ofpof.com/kitap/kore-fanlari-iyi-bilir-okumaniz-gereken-10-etkileyici-webtoon

Dear Boy

Acının, nefretin, bir intikamın hikayesi.... Sınıf arkadaşı serseriler tarafından zorbalığa uğruyor, ve Yong Ju birgün kendini hedef olarak bulur. Yong Ju intikam almak için gittiğinde her şey oldukça kötü gider. Abisi Yong Jin intikam almak için acımasız bir metoda eğilir.

Kaynak: http://webtoontr.com/_/dear-boy

Bastard

Evimde, bir seri katil var!
Yukarıdaki cümle çoğu şeyi açık ediyor esasen. Okunması güzel olan serilerden olduğunu düşünüyorum. Gayet güzel yüz ifadeleri denk gelebiliyor okudukça.

Kaynak: http://webtoontr.com/_/bastard

The God of High School

Yeryüzünden bir ada neredeyse silinecekken, gizemli bir organizasyon dünyadaki tüm yetenekli savaşçılara bir turnuva daveti gönderir. Eğer bu turnuvada galibiyet elde ederseniz istediğiniz HERHANGİ bir dileğiniz gerçek olacaktır. Sadece en güçlülerle dövüşecek olan en güçlüleri kabul edip isimlerinin The God of High School olduğunu iddaa etmektedirler.

Kaynak: http://webtoontr.com/_/the-god-of-highschool

Benim için oldukça eğlenceli bir çalışma oldu. Aklınıza takılan veya şu da olsaydı dediğiniz serileri belirtirseniz müteşekkir olurum.

ToG ve Noblesse'yi takip ediyorum. (Gerçi Noblesse'yi bayadır okumuyorum)
Noblesse tam bir taktik maktik yok Bam Bam Bam serisidir. Bunaldığında kafa dağıtmalık.
ToG ise ince ince örülmüş bir evreni var şimdilik. İnşallah sonunu bağlayabilir :D
Diğerlerinden de Feng Shen Ji ve Bastard'a gözüm takıldı. FSJ zaten herkesin dilinde diğerini de listelerde hep zirvede görüyorum ufaktan bir merakım oldu :D

The Legendary Moonlight Sculptor
Bu manhwa da eklenebilirdi ankete neyse The Gamer'ın bazen saçmalaması ve tutarlılığın olmaması beni soğuttu.Feng Shen Ji de tek çırpıda biteremediğim serilerde biri.Güncel takip etseydim, bitirebilirdim belki.

ToG ve Noblesse'yi takip ediyorum. (Gerçi Noblesse'yi bayadır okumuyorum)
Noblesse tam bir taktik maktik yok Bam Bam Bam serisidir. Bunaldığında kafa dağıtmalık.
ToG ise ince ince örülmüş bir evreni var şimdilik. İnşallah sonunu bağlayabilir :D
Diğerlerinden de Feng Shen Ji ve Bastard'a gözüm takıldı. FSJ zaten herkesin dilinde diğerini de listelerde hep zirvede görüyorum ufaktan bir merakım oldu :D
Bastard baya hoş bir seri benim için :D Tavsiye ediyorum ben açıkçası.
The Legendary Moonlight Sculptor
Bu manhwa da eklenebilirdi ankete neyse The Gamer'ın bazen saçmalaması ve tutarlılığın olmaması beni soğuttu.Feng Shen Ji de tek çırpıda biteremediğim serilerde biri.Güncel takip etseydim, bitirebilirdim belki.
Legendary'ı bende düşündüm koysam mı koymasam mı diye. Light novel olduğu için tereddüt edip koymamıştım. Zevk ile okuduğum bir seri :D Bir kaç kişi daha aynı fikirdeyse koyabilirim açıkçası.

Tog ve Noblesse 'i bu forumda görüp başladım .2 seride çok güzel gerçekten. The Gamer'dan bi atak bekliyorum ama çok yavan gidiyor seri zevk vermiyor artık. Birde Tales of Demon and God var bu seride güzel gidiyor sadece bölümleri çok kısa.

Feng Shen Ji webtoon değil, öncelikle bunu bildireyim.
Trace serileri iyidir, webtoongarden çeviriyordu.
Legendary moonlight sculptor'un kahramanı alışılmışın dışında, ilk çıktığında webtoonu 10-15 bölüm okuyup novelden devam ettim. Vakit bulursam ilerde çevirisine yardımcı olmak isterim.

Ekleme: Bir zamanlar Hive okumuştum, devam ediyor olması lazım, bu da güzel bir seri.

Bende tam bugün Trinity Wonder konusu açacaktım, güzel denk geldi :D Onu okudum iyi bir webtoon'dur.

Feng Shen Ji webtoon değil, öncelikle bunu bildireyim.
Trace serileri iyidir, webtoongarden çeviriyordu.
Legendary moonlight sculptor'un kahramanı alışılmışın dışında, ilk çıktığında webtoonu 10-15 bölüm okuyup novelden devam ettim. Vakit bulursam ilerde çevirisine yardımcı olmak isterim.

Ekleme: Bir zamanlar Hive okumuştum, devam ediyor olması lazım, bu da güzel bir seri.
FSJ konusunda haklısın elbet fakat Webtoon kategorisine Manhwa adı altında katıp oylamaya girmesini istedim. Webtoon olmadığı için güzel bir seriyi çöp etmek istemedim açıkçası.

Legendary'nin kahramanı dediğin gibi oldukça ilginç bir karakter. O çıkarcılığını oldukça seviyorum :D
Hive'ı ise 40-45 bölüm kadar okudum. Sonrasında ise yarıda kaldı doğrusu. Vakit bulduğumda okumayı planlıyorum.

Bende tam bugün Trinity Wonder konusu açacaktım, güzel denk geldi :D Onu okudum iyi bir webtoon'dur.
Ufak bir araştırma yapayım olmadı :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık