Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ölüm Cezası

Ölüm Cezası Doğru Mudur?

• Kullanılan toplam oy
    220
Eğer hak edenlere verilecekse bu cezalar sonuna kadar desteklerim. Kimse bunu hak etmez polyannacılığı yapmanın manası yok. İnsanlıktan çıkana insanlık dışı bir ceza verilmelidir ki adalet terazisi dengelensin. Eğer bir insan(?) Yavaş Dilimleme yöntemini kabullenerek suç işliyorsa o canlıyı hapishanelerde beslemenin pek bir mantığı olduğunu düşünmüyorum.

Fakat idam, çeşitli kesimlerin eline bir silah olarak verilecekse sonuna kadar karşıyım. Bu yüzden duruma göre değişir..

Kendi şahsi görüşümden bağımsız olarak bir başka pencereden bakma açısından kısa versiyonunu göremedim, ama 1:20.15'inci saniyesine gidilip kurban durumundaki bir ailenin toplumun büyük çoğunluğu tarafından idam edilemsinde sakınca görülmeyen bir suçlu için görüşlerini öğrenebilirsiniz:

Ara ara filmlerde/dizilerde bizim eleman tam pek çok insanı öldürmüş ve hala öldürmeyi düşünen kötü adamı öldürmek üzereyken, biri çıkıp diyor ki "yapma, yoksa sen de onun gibi olursun". O andaki şöyle oluyorum:

Burada yorum yapanların bazılarını da zihniyet olarak benzetiyorum :/
Bu muhabbete bende aşırı ayar oluyorum. Mesela Daredevil’ın dizisinin Punisher olan sezonunda, Punisher ile Daredevil arasında buna benzer bir muhabbet geçiyor... Daredevil ne olursa olsun kimse ölmemeli kafasında takılıyor... Ama Punisher buna muazzam ayar veriyordu çatıda. Bende bu konularda net Punisher gibiyimdir hakedene hakettiğini dibine kadar vereceksin... :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık