Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Yardım] Ölmeden Önce Yapılacaklar Listesi

Bu hayatın bir sonu var ama bu son bu dünya için, yeni bir hayatın başlangıcı için kabir hayatı başlıyor. Peki ahiret hayatı için ne yapıyoruz? Maksimum 100 yıllık bir ömür için deli gibi gayret ediyoruz. Bir ev, bir araba, iyi bir iş ama ebedi yaşam için hiç gayretimiz yok.

Ölmeden önce yapılacaklar listesine bol bol ibadet, dua, iyilik ve ilim kitapları okumak gerek.

Yapılmayacaklar listesi de varsa. Günahlar, haramlar, şirk koşmak sayılabilir.

En iyi 100 kitabı okumak, en iyi 100 filmi izlemek, en iyi 100 müziği dinlemek, seyahat edilecek yerleri görmek falan filan hiç uğraşmayın.

Güzel bir evlilik yapın, iyi bir eş bulun, hayrsız evlat yetiştirmeyin. Mutlu huzurlu bir hayat yaşayın.

Ahirete yatırım yapardım diyen arkadaşlar cidden Tanrı'ya kendinizi böyle yutturabileceğinizi düşünüyorsanız Tanrı'ya hakaret etmiş olursunuz :)

@OROCHI Çok şey yapılabilir ama sevdiğiniz insan var mı acaba yanınızda? Çünkü yoksa istediğiniz kadar paranızda olsa eksik kalırsınız eğer ki cidden dopdolu bir sene yaşamak istiyorsanız.
Öyle değil işte, Allah samimi tövbene bakar ve son nefesten önce gerçekten bu hayatta yaptığın kötü işlerden pişmanlığın varsa Allah sana Cenneti nasip eder. Allah'tan ümidi kesmek büyük günahtır. Sen samimi bir tövbe et, kulluk vazifeni yerine getir gerisi Allah'ın katında.

1 yıllık ömrüm kalsa ailemle konuşur kendi payıma düşen mirası almak istediğimi söylerdim. Çok şükür anam babam sağ. Ama bir yıllık ömrüm kalmışsa mümkünse miras payımı yaşarken isterim.
Sonra elime geçen parayla dünyayı gezmeye koyulurum.

1 yıllık ömrüm kalsa ailemle konuşur kendi payıma düşen mirası almak istediğimi söylerdim. Çok şükür anam babam sağ. Ama bir yıllık ömrüm kalmışsa mümkünse miras payımı yaşarken isterim.
Sonra elime geçen parayla dünyayı gezmeye koyulurum.
Roshi beni her geçen gün şaşırtıyorsun :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık