Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken Dizi ve Filmler

Canınız sıkılıyorsa yapacak birşey bulamıyorsanız kesinlikle tavsiye ettiğim filmler birçoğu başyapıttır.

Filmler rasgele sıralandı belirli bir sıralama yapılmadı.Yorumlar Spoiler içerebilir! Bazı filmler taraflı olmuş galiba.

Film Olarak;

1.Yüzüklerin Efendisi([The Lord Of The Rings]İzlemiyen varsa hayatta 1-0 yeniktir.)

Sinemalar Yorumları;

Jacksparrovv (Dublör)

Tüm zamanların en iyi filmi. Neden mi ? Ben yorumuma Dünyanın şuan 1 numaralı filmi olarak gösterilen Esaretin Bedeliyle kıyaslayarak açıklayacagım. Birincisi Senaryo bakımında Esaretin Bedeli gibi hapishane'de çekilen bir sürü film var. filmi diger hapishane filmlerinden tek özellik ise Bankacının Andy'nin zekasını kullanarak hareket etmesi. Gelin görön ki LOTR eşine şuana kadar rastlanılmayan Bir film. Bence Bu yüzden Peter Jackson Hobbıt'i çekti. ( Millet bu tarz filmler yapamıyor. Ben yaptıgım işe devam edim diye. ) İkincisi ise sountrackler : Soundracklare ele aılacak olursak LOTR şuan benim kadarıyla 60'ı aşkın sountrack'i var. Esaretin Bedelinde bırakın LOTR'daki sountrack sayısını daha 1 tane bile duyamadım. Şimdi soundtrack ne alaka diyeceksiniz. ama Bir filmi film yapan ve seyirciyi filme çeken bir özellik ise Soundtrack'tir. Üçüncüsü ise Oyuncu(luk)lar : Esaretin Bedelinde ise oyunculuklar iyiydi. ama Abartılacak kadar da iyi degildi. LOTR'da ise oyunculukları son derece başarılı olan harika bir film. Dördüncü ise belki burda fazla LOTR'u tutmakla suçlanıcagım ama Efektlerde Esaretin Bedelinden iyiydi. Belki yapım yılından kaynaklanan bir nedenle ama LOTR daha görsel efektler bakımdanda. Yorumumu okudugunuz İçin Teşekkür ederim arkadaşlar. Benim bu yorumumu yazmamdaki amaç LOTR'u çok sevmem ve Esaretin Bedeli gibi filme Dünyanın en iyi film olarak söylenmesi nedenyle. bu yorumu yazdım.
CaNaYoK (Amatör)

Abartıyosam Allah canımı alsın o kadar çok izledm ki filmi aç sesi kapat ben dublaj yaparım repliklere kadar herşeyini ezbere bilirimm.. ve en az 200 defa izlememe rağmen (her bölümü) halaa ayda bir kere izlemessem özlüyorum :) KAYITSIZ ŞARTSIZ ŞÜPHESİZ DÜNYANIN EN İYİ FİLMİ ! Esaretin bedeli bunun çok gerisinde bence..
Ceon (Artist)

Geniş bir hayran kitlesine sahip.Ben de fanatik olmasam da onlardan biriyim.Çünkü böyle bir dünya karşısında hayran kalmamak mümkün değil.Kurgusal olarak yepyeni bir dünya oluşturulmuş .. ki bu sıradan hayal gücüne sahip insanların becerebileceği bir şey değil.Fantastik, Macera, Aksiyon vb. birçok kategoride kendini ispatlamış olan arşivlik film.Gerçek bir film severin izlememesinin aptallık olacağı, mistik dünyasıyla insanı büyüleyen efsane.
2.Matrix(Kesin izlenmesi gerek yüzüklerin efendisinden sonra)

Sinemalar Yorumları;

umut_akkaya3 (Amatör)

Bilim kurguda çığır açmıştır. Oyuncularıyla, senaryosuyla, efektleriyle...herşeyiyle muhteşem bir filmdir. Bilim kurguda başyapıt olduğu bile söylenebilir (ki bence öyle zaten) Çevremdeki bazı kişiler bu filme saçmalık diyor. Bende onlara belli etmesemde çaktırmadan bıyık altından gülüyorum :) Kesinlikle herkesin izlemesi gereken bir bilim kurgu başyapıtı. Benim ilk filmde en çok sevdiğim şeyler arasında olaylara felsefik açıdan bakılması yer alıyor. Puanım 10/10.
TurkSinemaSever (Profesyonel)

Bu filmi izledikten sonra hayata bakışım değişti.Ya gerçekten bizler uyuyorsak ve bu yaşadıklarımız bir rüyaysa?Gördüklerimizin gerçek olduğunu nasıl anlayabiliriz?Dünya denen bir gezegende yaşıyoruz ve bu dünya sonu belli olmayan bir evrende duruyor.Dünya dışında ise hayat yok yani şuan bizim bildiğimiz bir hayat yok.Sanki bu gezegene hapsedilmiş haldeyiz.Sonu belli olmayan bu sonsuzlukta biz gerçekten yaşıyor muyuz yoksa yaşadıklarımız bir hayal mi?Bu tür sorular sormama neden olmuştur bu filim.Hala izlemeyen varsa şiddetle tavsiye ederim emin olsun pişman olmayacaktır.
VFV (Star)

Sinema tarihinin en iyi filmidir. Felsefi temeller üzerine oturtulmuş orjinal bir senaryoya sahip ciddi göndermeleri olan Ayrıca teknik anlamda da sinemada çığır açmış, Çıtayı yükseltmiş halen hiç bir filmin yanına bile yaklaşamadığı, aradan yaklaşık 15 yıl geçmesine rağmen şifreleri halen tamamen çözülememiş bir başyapıt.

10/ 10
3.Yıldız Savaşları([Star Wars] Tam bir başyapıt)
4.The Hobbit(Yüzüklerin efendisi gibi orta dünyayı anlatıyor ilk serisi çıktı 2.serisi aralıkta kesin izle Yüzüklerin efendisinden sonra)
5.Transformers
6.Karayip Korsanları([Pirates of The Caribbean]İzlemeniz tavsiye)
7.Yeşil Dev([HULK]Marvel kahramanlarından en sevdiğim budur yeni serilerini izleyin)
8.Demir Adam([Iron Man]Marvel kahramanlarından hulkdan sonra sevdiğim adam)
9.3 Aptal([3 İdiots]Kesinlikle izle hint filimi diye kötü bakmayın hayattan büyük bir ders alırsınız) 10.Yenilmezler([Avengers]Marvel kahramanları Serisi)
11.Örümcek Adam([Spider Man]Yine bir marvel kahramanı)
12.Harry Potter(Pek sevmem ama sonuçta hayatınıza bir şeyler katıyor)
13.Yarasa Adam([Batman]Yine bir marvel kahramanı)
14.Yeşil Yol([Green Miles]Kesin izleyin 3 Idiots gibi hayatına bir şeyler katacak)
15.Karanlıklar Ülkesi([Underworld]En iyi kurt adam versus vampir filmi, LOTR dan sonra en sevdiğim üç film arasında diğeri Matrix)
16.Esaretin Bedeli([The Shawshank Redemption] 3 Idiots ve yeşil yol gibi hayatına bir şeyler katar)
17.Dövüş Kulübü([Figth Clup]İzleyin değişik tür bir film.)
18.Akıl Oyunları(İzledim galiba gerçek hayattaki bir matematikçi adamı anlatıyor diğerlerini izleyin bunu da izlersiniz)
19.V'nin intikamı([V For Vendetta]Kesin izle birçok izleyicinin ilk 10 filminde yer alır)
20.Ölümcül Deney([Resident Evil] Nasıl unuttum en iyi zombi filmi izlemeden ölmeyin)
21.Forrest Gump(İzleyin kesinlikle)
22.God Father
23.Leon(Sevginin Gücü(izledim))
24.Inception
25.İlk yenilmez kaptan amerika(Boş zamanınız varsa vakit geçirebilirsiniz)
26.The Prestige(Prestij)
27.Gladiator(Gladyatör)
28.The Dark Knight(Batman:Kara Şövalye)
29.Titanic(Titanik)
30.Braveheart(Cesur Yürek)
31.Umudunu Kaybetme(Süper film ağlamıştm :(()

Dizi Olarak;

1.Game of thrones(Taht oyunları)
2.Supernatural(Doğaüstü kesinlikle izleyin birşey kaybetmessiniz aksine kazanırsınız)
3.Breaking bad(İzlemedim ama süper diyorlar(fantastik değil))
4.Spartacus(Spartacusu anlatıyor,gerçek hayattaki gibi biteceğini bilsem izlemezdim)
5.Prison break([Büyük Kaçış]1.sezon yeter sonra bozuyor)
6.The walking dead([Yürüyen Ölüler] En iyi zombi dizisi)
7.Teen wolf(Genç Kurt)
8.Dexter(İçinizde sizde piskopat bir seri katilseniz izleyin)
9.How i meet your mother(İzlenmesi gereken komedi dizisi ben izlemedim)
10.House M.D
11.Lost(İlk başta çok beğeneceksiniz ancak sonu biraz karıştı ben yinede son sezonunu izlemedim çünkü herkes işler karıştı bir şey anlamadık diyorlardı)
12.Heroes(Her şey çok güzeldi bu da sonra sezonlarda bozan dizilerden)
13.Fringe

Kalınla işaretlediğim filmleri izlemeden ölen çok şey kaybeder.

Yıldız Savaşları hariç hepsini izledim.

Dizilerden ise Prison Break için dediklerine katılmıyorum her sezonu harikaydı. Lost ve Heroes'u da oraya eklemek gerek.

Bazıları boş zamanda izlenecek diziler ancak kalınla işaretlediklerimi kesinlikle izleyin hak vericeksiniz boş yere baş yapıt demiyorlar.

Her ne kadar kalınla işaretlediklerinden bazılarını beğenerek izlediysem de onlarsız da çok ala yaşardım. Özellikle Ölümcül Deney ve Karanlıklar Ülkesi filmlerini izlemeyen ne kaybeder merak ettim. :/

Heroes mu :D Yapma 2. sezondan sonrası çöp o dizinin harika potansiyeli olup yerin dibine girebilen bir dizi kendisi :D
Haklısın 2. sezondan sonra çöp kesinlikle ama ilk sezonu kesinlikle izlenmeli. Sylar gibi orjinal bir kötü karaktere az rastlanır. Birde Hiro gibi sempatik bir japon var sırf bu ikisi için bile izlenir.

@meeteor Biraz taraflı yazmışım galiba bazılarını ancak en iyi kurt adam,vampir filmidir Karanlıklar ülkesi izlediğimde çok beğenmiştim şuan 4 seri.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık