Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Ödüller Gücü Yansıtır mı?

• Konbuyu başlatan Roronoa Zoro
  • Başlangıç tarihi

Ödüller Gücü Yansıtır mı?

• Yansıtır

Kullanılan: 0 0.0%
  • Yansıtmaz

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Olay Pekoms değil ki, Ace şişirme balon bi karakter. Meyve gücünü, karakterini seviyor olabilirsin ama bu Ace'nin güçsüz olduğu gerçeğini değiştirmez. Realist olmak lazım bi yerde.
Olay Pekoms başkan Pekoms alır diyorsun bizde onu cevap veriyoruz. Ace kime göre güçsüz Pekoms'a göreyse bence değil.

Roronoa Zoro

yüzde 55 güc , yüzde 35 reklam, yüzde 10 diger :ehe:

mesela, en basitinden luffy ;

ödülü belli... 30 milyon verdiler, çünkü sırayla alvida,buggy,krieg ve arlongu yendi. düşünün arlongun ödülü 20 milyon. siz ne vermesini bekliyordunuz mangakanın ? adamı tanıyan, baglantılarını bilen kimse yok. 20 milyonlugu yendi, 30 olsun dediler.

gitti crocodileı yendi. croconun ödülü 81 milyon. ama donmus... e.oda yaptıkları bilinse, 162 milyon olurdu diyor. arabastadan sonra luffye kac veriyor: 100 milyon. yani luffy, croconun donmus ödülünü asıyor. olabilecegi ödülü degil. cünkü zaten bir daha dövüsse, kazanacagıda garanti mi ? tartısılır.

ondan sonra, uzun süre bekledi bizimkiler. gitti lucciyi yendi 300 milyon dediler. e.oda bence 100 milyon g2 için, 100 milyonda g3 için verdi.

son ödülüde güclenmesi ve houshokusunu göstermesi dısında, birazda babasının ve dedesinin ismiyle oldu.

her halükarda görünen o ki, güc en az yüzde 55 etki ediyor. boklu caribou bile bayagı bir ödüle sahip, gücsüzmü ? gücsüz görünüyor. ama degil işte... haki bilmeyen adamların oranını hesaplarsak ödülünü hakediyor. benim düşüncem bu yönde.

son olarak doffynin donmus ödülü belli, ama rahatlıkla 600 edicek adam... luffyde savastan sonra en az 500 olucak... neden ? lawla ittifak oldugu içinmi ? hayır... anaa, bu cocuk doffyi yencek gücte diyecekler, ödülünü artıralımki daha güclü adamlar peşine düşsün olay bundan ibaret, süs için ödül alan yok varsada istisnalar kaideyi bozmaz ;)
Hocam Crocodile için 162 dememiş, demişki EN AZ 162 ( En az 2 katına çıkar yani ) , orjinali o , türkçeye yanlış yazılmış

Keza o sbs hemen arabasta arc sonrası bir sbs, o zamanlar ödüller gene kafasında oturmamış durumda, ödüller yeni yeni oturuyor kafasında bence

It was noted that if the World Government had known Crocodile was head of Baroque Works, his bounty would be at least Beli 162,000,000

http://onepiece.wikia.com/wiki/Crocodile

Ödül dengesini Oda oturtamadı değil. Hikaye içinde denizcilerin ödül verme kıstasına bir şeyler oldu. En basitinden Enies Lobby sonrası tayfa ödülleri açıklandığında Smoker'ın gösterildiği bu sahne ödül konusunda standartta değişen bir şeylerin olduğunu gösteriyor.
Hocam bunu atlamışım bak, bende diyorum ödülleri ne bol kese dağıtıyor E.Oda , bu ' Marine Standartlarının ' değişimi çok önemli bir bilgi, bu da önemli bir ayrıntı

Valla açıkçası ben Manganın başındaki 30 milyon değerinin şimdi güncel standart ta 330 m olduğunu düşünüyorum, çünkü başlangıçta 296 m Kuma ve 340 m Doflamingo yu gösterdiğinde en yüksek ödüller o zamana göre bunlardı, şimdisinde bu ödüller bile ortalama ödüller geliyor

@Montana

Yine aynı şeyleri demişsin de dünkü mesajıma cevap gelmedi. Senden şu soruların cevabını bekliyorum hala:

1) Luffy'nin ödülü torpilli derken Kid ile ilgili ne biliyorsun da hak etmiştir diyorsun?

2) "Luffy başkaları tarafından defalarca kurtarıldı" derken "Kid tek başına hayatta kalmış" lafını neye dayanarak söylüyorsun?

Hocam Crocodile için 162 dememiş, demişki EN AZ 162 ( En az 2 katına çıkar yani ) , orjinali o , türkçeye yanlış yazılmış

Keza o sbs hemen arabasta arc sonrası bir sbs, o zamanlar ödüller gene kafasında oturmamış durumda, ödüller yeni yeni oturuyor kafasında bence

It was noted that if the World Government had known Crocodile was head of Baroque Works, his bounty would be at least Beli 162,000,000

http://onepiece.wikia.com/wiki/Crocodile

Hocam bunu atlamışım bak, bende diyorum ödülleri ne bol kese dağıtıyor E.Oda , bu ' Marine Standartlarının ' değişimi çok önemli bir bilgi, bu da önemli bir ayrıntı

Valla açıkçası ben Manganın başındaki 30 milyon değerinin şimdi güncel standart ta 330 m olduğunu düşünüyorum, çünkü başlangıçta 296 m Kuma ve 340 m Doflamingo yu gösterdiğinde en yüksek ödüller o zamana göre bunlardı, şimdisinde bu ödüller bile ortalama ödüller geliyor
Ya o zaman Chinjao nasıl 500m üstü ki? Adam Yonko seviyesi gibi bir şey olmasi lazim eski ödül mantığıyla.

Roronoa Zoro

Ya o zaman Chinjao nasıl 500m üstü ki? Adam Yonko seviyesi gibi bir şey olmasi lazim eski ödül mantığıyla.
Chinjao güçten baya düşmüş ama, adamın kafası ada yarıyormuş gençliğinde, gençliğinde 500 milyonluk adam olması normal ( Mf de 1 tane adam koka kullanmazken, Chinjao gençliğinde kullanıyor o da apayrı birşeyde neyse )

Zaten Smoker'ın yazdığı bilgide o korsanın 50 milyon etmeyeceğinden bahsediyor, denizci standartlarında bir değişim söz konusu, kesenin ağzını şuan açtığı ortada

Belamy 57 Milyon ödüllü iken Luffyden tek yiyor 60 Milyonlu Zoro eşit dövüşüyor.
Caribou'nun kardeşi 190 Milyon ödüllü Coribauyu,Denizcilerin koramiral bile olmayan bir adamı çok zorlanmadan yeniyor.
150 Milyonluk Barto,Koramiral Maynard'ı tekliyor.

Ödül= Güç ise bana bunları açıklayın ? (Daha bir ton şey yazılır ama gerek yok)

Ödül'e bakarak güç kıstası yapmak yanıltıcıdır ancak bir fikir verir.

@Montana

Yine aynı şeyleri demişsin de dünkü mesajıma cevap gelmedi. Senden şu soruların cevabını bekliyorum hala:
1) Kid Yonko ile harp halinde ve hala ölmemiş. Bu bi' Dof gücünde olduğunu gösterir.

2) Birileri tarafından kurtarılsa sağlam olurdu, adam faça dolu. Bu bile kendi başına hayatta kaldığının göstergesi.

1) Kid Yonko ile harp halinde ve hala ölmemiş. Bu bi' Dof gücünde olduğunu gösterir.

2) Birileri tarafından kurtarılsa sağlam olurdu, adam faça dolu. Bu bile kendi başına hayatta kaldığının göstergesi.
1) Direkt olarak yonko ile mi yoksa tayfasından bir bölüm ya da müttefiklerinden biriyle mi kapıştı bilmiyoruz. O yüzden Kid'in Dof gücünde olduğunu söyleyebilmek için yeterli kanıt olduğunu düşünmüyorum.

2) Faça dolu olması kendi başına hayatta kaldığını göstermez. Luffy'yi de Jinbe kurtardı ama yine de göğsünde kocaman bir yara izi var. Senin mantığınla bakarsak o sahneyi bilmeyen ama Akainu ile kapıştığını bilen biri "Kid'de faça olması onun tek başına hayatta kaldığını gösteriyorsa; Luffy'de de faça var, o yüzden de Luffy Akainu'dan kendisi kurtulmuştur" diyebilir. Haksız mıyım?

1) Direkt olarak yonko ile mi yoksa tayfasından bir bölüm ya da müttefiklerinden biriyle mi kapıştı bilmiyoruz. O yüzden Kid'in Dof gücünde olduğunu söyleyebilmek için yeterli kanıt olduğunu düşünmüyorum.

2) Faça dolu olması kendi başına hayatta kaldığını göstermez. Luffy'yi de Jinbe kurtardı ama yine de göğsünde kocaman bir yara izi var. Senin mantığınla bakarsak o sahneyi bilmeyen biri "Kid'de faça olması onun tek başına hayatta kaldığını gösteriyorsa Luffy'de faça var o yüzden de kendi kurtulmuştur" diyebilir. Haksız mıyım?
Yonko ile harp halinde dostum, doğal olarak tayfasıyla da ve müttefikleriyle de. O yarayı yonko'dan da almış olabilir. Kid'in arkasında yonko'yu durduracak kim olabilir sence? Zira tüm güçlü iyiler Luffy'nin tarafında. Kötüler de kurtarmaz adı üstünde kötü.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık