Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Oden?

Oden necidir?

• Kullanılan toplam oy
    189
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kanjuro olsaydı kılıçları gerçek kılıçları olurdu, kıyafeti de donu gözükecek şekilde olurdu. Yani Oden'in kılıçlarını ve giyim tarzını bilmeyen birisi olmalı, tabii
Kanjuro en iyi ihtimallerden biri. Bunları pusuya çekiyor olabilir.
gerçekten amaç pusuya çekmekse Kanjuro bu detayları unutmuş olabilir. Kınlarda bu sayede Oden olmadığını fark eder ve tuzaktan kurtulur.

Zaman meyvesiyse paradoks olmaması için Toki meyvesini Oden ''öldükten'' sonra kullanmalı. Yani kazanın içinde vurulmuş halde yarı ölü yatarken. Toki bunu iyileştirip öyle yolladı diyebiliriz ama bir sorun var, idamdan önce Oden'in vücudu zaten yara bere doluydu, üstüne kafasından vurulması var. Burada ise sapasağlam duruyor.

Bir diğer önemli soruysa Kınları kim iyileştirdi? Yaralarını kim sardı? Oden öyle şeyler yapacak adam değil. Ayrıca odaya kapıyı açarak girdiğini görüyoruz. Yaralarını sarıp, dışarıda uyanmalarını bekleyip, uyandıklarını duyunca kapıyı mı açtı?

Bence en mantıklı isim Devon. Blackbeard ve Oden zaten tanışıyor, Devon kıllık değiştirmek için sadece kişiyi görmeye ihtiyaç duyuyorsa Oden'in posteri Blackbeard'ın elinde vardır. Tabii amaç ne onu bilmek imkansız, oradan 10 farklı teori daha çıkar işin içinden çıkılmaz. Mesela Kınları nereden tanıyorlar? Nerede olduklarını nasıl bildiler?

Peki şu açıdan bakalım:

Diyelim ki o kişi gerçek Oden değil, peki neden kınlara zarar vermek veya onları tuzağa çekmek istenilsin ki?

Sonuçta kınlar ağır yaralanmış, neden direk öldürmek yerine kınlar tuzağa çekilsin ki?Şahsen ben kınların bir düşmanı olsam onları tuzağa çekmem en kötü anlarında(yani şuan ki yaralı halleriyle) onları öldürürdüm.Öldürmek varken kınları tuzağa çekmek çok mantıklı değil açıkcası.

Bu yüzden ben Devon veya Kınlara zarar vermek isteyen herhangi birinin olacağını düşünmüyorum açıkcası.

Peki Oden gerçek Oden midir?

Bence buda hayır.Kazandan nasıl çıktı,ne oldu?

En iyi ihtimal bana kalırsa Kanjuro'nun en baştan beri hain olmayıp, Kınlara yardım etmek uğruna ölmeyi tercih etmesi.Yani Kanjuro'nun kınların yaralarını iyileştirerek "Sizin daha göreviniz bitmedi, Kaido'yu devirmek için elinizden geleni yapın" dercesine Kınların ölmemesi için onlara yeni bir yaşama nedeni vermesi bana göre daha olası.

Tabiki Toki olayı da olabilir.

Bakıp,göreceğiz.

Bilmediğimiz bir meyve gücü olduğunu düşünüyorum. Orochi'nin işi olabilir. Bu kadar kolay aradan çıkmayacağı da ortak bir düşünce zaten. Oda acayip bir meyve daha üretir çözer durumu.

Toki-chan Şeytan meyvesini uyandırıp geçmişe gidip Oden'i kurtarma muhabbetine farklı bir evrene getirmediyse eğer en yüksek ihtimal Caterina Devon gibi geliyor.

"Bu mektubu okuyorsan ben ölmüşüm demektir." klişesinin bir başka versiyonunu zaman meyvesiyle yaptılar bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık