Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Oden?

Oden necidir?

• Kullanılan toplam oy
    189
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Toki insanlar için geçmişe gitmenin bir yolu yoktur fakat geleceğe gidilebilir diyor. Meyvesi sadece geleceğe yolculuk etmeyi sağlıyorsa Odenin tekrar geri gelmesinin ben zaman yeteneğiyle olduğunu düşünmüyorum. Çünkü o kazanın içinden böyle hiç hasar almamış gibi dönmesi saçmalık. Hasar almıştır ama bir güç ile iyileşmişse o da bir saçmalık. Ucuz bir numara olur. Meyve geçmişe gitmesini sağlayabilseydi meyveden dolayı olabilir diye düşünebilirdim.

Yüksek ihtimal birisinin gücüyle alakalı bir durum olacak. Nasıl bağlayacak bilmiyorum ama Oden'in böyle bir hamleye gitmesi bana saçma geliyor. Gerek yok yani.
Geçmişe dönüş yoksa bende patladım.

Vegapunk bu işle seriye dahil olur.

Ayrıca Oden vs Zoro görür müyüz acaba? Kısa bir çarpışma yeter bana. Sonra düşman olmadıklarını anlasınlar.

Bence çizim yada taklitten başka bir şey değil. En efsanevi şekilde öldü zaten. Artık kaidoyu devirmek de yeni neslin işi. Kınlara moral vermek için bizim taraftan birinin yaptığı bir şey diyorum ben buna özellikle toki aklıma geliyor.

Odenin klonu olsa 9 kını nereden bilecek sonuçta klon sadece şekil olarak benzerlik gösteriyor ama hatırası ve yaşadıkları tanıdığı kişileri bilmesi imkansız olması gerekir.

Catarina Devon aşırı zorlama olur. Teach wanonun yerini bile bilmiyordur. Oden teachden önce wb tayfasına katıldığı için wanonun yerini bilmesi imkansız gibi bir şey. Hadi odenin ağzından nerde olduğu ile ilgili bir şeyler almaya çalışsın da küçücük çocuk wanonun yerini niye bilmek istesin. Catarina Devon odeni fiziken taklit etse de nasıl davrandığını vb. hiç bir şey bilmiyor acayip zorlama bir şey olur onun çıkması. Bence en düşük olasılık bile değil devonun çıkması. Klon çıkar yine de bu çıkmaz.

Onimaru'nun o kadar derin bir karakter olduğunu düşünmüyorum, bizim kınlara oden gibi gözükmekle neyi amaçlıyor ki? Bu tilkinin tek görevi o kılıçları korumaktı fazla bir şey aramaya gerek yok bence.

Vegapunkun klonu olayı da çok zorlama. Odenin kazanın içinde öldüğünü gördük ve o kazanın içinden sağlam bir beden çıkmasını geçtim bundan klonlama yapılma fikri bile saçma gibi duruyor. Eğer böyle bir şeyi yapacak kadar ileri teknolojileri varsa, roger, ryuumma gibi efsane isimlerinde ölülerinden klon yapsınlar, bu adamların cesedi bile odeninkinden daha sağlamdır üstelik.

Bu odenin gerçek oden olduğunu kabul edersek, bilmediğimiz şeytan meyve olma olasılığı da yok bence. Yani kınları niye kandırsınlar durduk yere :/ adamlar perte çıkmış zaten.

Kazanda ölmemiş gerçek oden olma olasılığı en düşük olasılığa sahip olanı bence :D Çünkü bir kere yaşlanmış değil ve o direk kafaya aldığı silah darbesinden nasıl sağ çıkacak veya o kazanın içinden nasıl sağ çıkacak ? Ama biz op okuyucuları olarak biliyoruz ki ace gibi donut şekline gelmiyorsan ya da yaşlı değilsen ölmen çok çok zor. Silah bu seride en son öldürecek şey olabilir belki ama özellikle gösterilen durumlarda onu ölmüş olarak göstermek daha mantıklı.

Kanjuronun çizim meyvesi çıkması da olasılık dahilinde ama yine hikayenin içine edilir. Bir kere kanjuronun kikudan aldığı o ağır darbeyle meyvesini iyi kullanabileceğini düşünmüyorum. Diyelim ki çizdi amaç? Kınlar zaten zavallı bir şekilde yerde yatıyorken neden onları oden çizimiyle trollesin :D yada imana gelip onları motive etmek için mi oden resmi çizdi ?

Bence bu senaryoların hepsinin altı bomboş. Bu odenin geri gelmesi olayı sadece toki ile açıklanacak büyük ihtimal. Ama bu e.oda ters köşe yapmayı sever, düşünemediğimiz en saçma senaryoyu gerçekleştirirse de şaşırmam.

Bence gelen Oden'in ruhu. Ya zaman meyvesi ya da başka bir şekilde belli bir amaç için 20 yıl sonra ortaya çıkacak şekilde ayarlandı. Amacını gerçekleştirince de yok olacak.

Kazanda ölen kanjuronun yaptığı çizim çıkar.Oden kinemonlar gibi geleceğe gönderilmiştir diye açıklanabilir aslında.Eğer tabi bu gelen gerçek Oden olursa geçerli bu senaryo.

1. Devon:
Gücünü hatırlamıyordum bile. Tilkilerden gına geldi, tamam kurnazlık ve tilki kadim masallar ancak yeter da. Neyse, Devon olabilir ancak kılıçların ayrıntısını vermesi çok garip olmuş. Enma ve diğerinin başkasına bırakıldığını bilme ihtimali bana zayıf geldi. Ancak orijinal kılıçlar olsaydı Devon olma ihtimalini yükseltirdi ancak neden hâlâ olaylara ortasından daldıklarına anlam veremezdim. Bu yüzden Devon'u geçiyorum.

2. Onimaru:
Onimaru meselesi de 2 yoldan sorunlu. Birincisi bir müttefik neden böyle bir şey yapsın? Moral filan verme amacıyla yapılırsa da Kinemon ağlıyor şu ân, ne morali? 2. sorun ise dumanların bir planda olup diğerinde olmaması. Bir önceki sayfada, siluet olarak görünürken duman filan yok. Çizmeyi unutmuş filansa orası ayrı.

3. Kanjuro:
Kanjuro'dur demek için de dememek için de sebeplerimiz var. Şaşırdık mı, hayır. Kanjuro'nun daha önce bir çiziminin öldürüldüğünü ve mürekkebe döndüğünü gördük. Kale önünde ise Kanjuro kılıç yarasından sonra normal olarak düşmüş, gerçeği ölmüş ya da bilincini kaybetmiş gibi. Ha, Kanjuro'nun bir sahne sanatçısı olma durumu işleri bozar, Toki'nin meyvesinden ziyade onun meyvesi hakkında söylediklerini tartışmak zorunda kalırız. Kanjuro kalkmış ve Oden çizmiş olabilir ya da hiç düşmememiş olabilir. Daha iyi bir Kanjuro taklidi çizmiş olabilir. Ancak aynı taklidin Kiku'nun kılıç darbesine iyi bir biçimde karşılık vermesi işi zorlaştırıyor. Orijinal Kanjuro olma ihtimali orada artıyor. Yok Kanjuro daha güçlüyse, o zaman işler değişir.

Ama en azından Kanjuro böyle bir dallamalığın neden yapıldığı noktasında iyi bir açıklama olur. Ne Devon gibi uzak, ne Onimaru gibi yakın ama beyinsiz bir neden konumunda. Kılıç ayrıntısını da biliyor.

4. Vegapunk klonu:
Eğer anladıysam Kuma-Pasifista ilişkisinden bahsediliyor. Ancak burada Oden bir klon olamayacak kadar insansı duruyor. Ivankov Kuma kopyasında bir gariplik olduğunu anlamıştı. Ancak Vegapunk muhabbetlerinin sonrasına gelmesi ilginç tabi.

5. Seride doğrudan bir kopya meyvesi var mı acaba? Çok problemli bir meyve olacağından seride görünmemiş olabilir, bu yüzden sınırlandırılarak seriye sokulabilir. Oden'in kopyası, belli bir süreliğinde, ancak aynı güce sahip olmak şartıyla, kaynatılmış olabilir. Sadece attım böyle bir şey.

6. Eğer gerçek Oden'se zaman yolculuğu yapmış olma ihtimal daha önemli. Momonosuke nasıl büyümediyse peder de yaşlanmamış olur. Görüntüsü eskiyi andırıyor.

Şimdi uydurmasyonlara geçersek:

1. Oden gerçek çünkü : "Benim Oden flashback'inde gerçekten kafama takılan bir takım şeyler vardı. Bunlardan birisi Oden'in ne WB ne de Roger'dan en azından Rayleigh'den yardım istemesiydi. Bu sadece insanların ölmemesi için miydi? Yani sonuçta ne oldu? Ölmedi mi? Eğer başka bir şey varsa bu anlamlı olabilir. Bu da diğer şık için açıklama olabilir." denebilir.

2. Oden gerçek çünkü: "Bu Kinemon ve tayfası gerçekmiş gibi tepki verdi, bir Allah'ın kulu da bir şeyleri sezsin. Zoro 30 km'den içki kokusu alıyor, bunlar da bir şeylerin kokusunu alsın. İlk Kanjuro kopyaydı anlamadılar, umarım ikincisini gerçekten öldürmüşlerdir." denebilir.

3. Oden gerçek çünkü: One Piece artık döngüsel ilerliyor, doğrusal değil. Beklenen kişiler filan. O hâlde şu denebilir: "Kaido Hyo ve Oden ile aynı ânda dövüşmek istemedi. Bundan dolayı önce Hyo sonra Oden gitti. Şimdi ise Hyogoro ölümden döndü, Oden de bir şekilde dönerse, döngüsellik oturacak."

Neyse birçok şey daha denir de, osuruktan teyyare bir şey çıkacak diye korkuyorum. Haftalık bir zevkim var, ondan da soğumayayım.

Kanjuro bu adamları defalarca öldürüyordu, Kınlar ağır yaralı ayakta duramıyorlar. biri onları tedavi ediyor. ederken 1004 son sayfa kinemon önünde ki kişi Oden değil ve Devon da değil.
Hiyori veya Toki dedik siluet olarak onlara benzer, üzgün ve sinirli. Toki'nin meyvesi belki uyanış geçirdi . Oden olduğu belli adamlar ayık yaraları sarılmış kendilerine gelip bize kim yardım etti diyorlar biride cevap veriyor hayal olmalı diye. Toki ve Oden 20 yıl sonra bugüne ışınlandılar. Toki'nin son konuşması da yerine oturuyor. ya da Hiyori ve Oden. öteki ihtimaller zorlama duruyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık