Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Obito vs İtachi

Kim alır?

• Kullanılan toplam oy
    62
Çok şükür ki Itachi hakkımdaki her şeyi bilmiyor yoksa ölmüştüm çoktan diyor bizatihi Obito. :(
Zaten kakashi de zorluyor obitonun sırrını keşif ettikten sonra ama asıl sorun o yeteneğini çözmek obitonun kakashiler çözmek için çok uğraştı. İtachi zeki eyvallahta obitonun sırrını bulana kadar çoktan çakra falan kalmaz zaten zayıf çakrası.

Çok şükür ki Itachi hakkımdaki her şeyi bilmiyor yoksa ölmüştüm çoktan diyor bizatihi Obito. :(
Ninja dünyasında bilgi güçtür. Biraz bilgi ile Konan bile kol aldı Tobi'den. Itachi gibi bir adama tabii ki tüm sırlarını verirsen ölebilirsin. Bu açıklama vs'yi Itachi'ye vermiyor yani.

Yine Itachi'yi alamam falan demiyor, hakkımda bilgi sahibi olsaydı indirirdi diyor. Bilgi = güç.

Ve bahsi geçen Rinneganlı Tobi.

Zaten kakashi de zorluyor obitonun sırrını keşif ettikten sonra ama asıl sorun o yeteneğini çözmek obitonun kakashiler çözmek için çok uğraştı. İtachi zeki eyvallahta obitonun sırrını bulana kadar çoktan çakra falan kalmaz zaten zayıf çakrası.
Kakashi vs'si tamamen Obito'nun Madara'nın mührünü sildirmek istemesiyle alakalı. Kakashi'ye temizletiyor yani mührü.

Ninja dünyasında bilgi güçtür. Biraz bilgi ile Konan bile kol aldı Tobi'den. Itachi gibi bir adama tabii ki tüm sırlarını verirsen ölebilirsin. Bu açıklama vs'yi Itachi'ye vermiyor yani.

Yine Itachi'yi alamam falan demiyor, hakkımda bilgi sahibi olsaydı indirirdi diyor. Bilgi = güç.

Ve bahsi geçen Rinneganlı Tobi.
Aynen öyle rinnegansız obitoyu sırrını çözen bir çok kişi alabilirdi zaten akatsuki üyeleri seviyesinde olan falan ama o sırrı zaten asıl onu güçlü tutan özellikti. Sırf o yeteneği sayesinde çoğu karakterden öne çıktı seri boyunca sonrada zaten rinnegan falan aldıktan sonra gerisi geldi sırrı çözülse bile.

Gördük hepsini.

1- mokuton sayesinde obitonun derisi sert. Çıplak kolla zabuza kılıcını bloklayabiliyor. Büyümüş hali koluna rasengan yediğinde sadece yanık izi kaldı o da hemen iyileşti. İtachi rasengandan sağ çıkar mı belli değil.
Kuvvet konusunda ise çocukken bile tsunade ve sakura gibi kocaman kayaları parçalayabiliyor.

Taijutsu becerisi istersen adam aynı anda gai, kakashi, naruto ve bee'yle ninjutsu kullanmadan savaştı. Kamui kullansın ya da kullanmasın bu karakterleri takip edebilecek göz ve reflekse sahipse zaten taijutsuda iyi olur.
Sasuke MS açtığında raikage'nin max hızını takip edemedi. Obitoyla savaşan naruto raikage'den hızlıydı.

2- kullandığı Katon nerdeyse juubi boyunda.
http://www.mangareader.net/naruto/628/4

Juubi de o kadar büyük bi yaratık ki sadece gözü bile kyuubiden büyük. Sen hesapla adamın ninjutsu boyutunu. İtachi anca bi insanın 2-3 katı boyunda ateş çıkarıyor.

Eğer çeşitlilik istersen çocukken bile çeşit çeşit mokuton kullandı, kamui sayesinde bijuu hapsedebilen özel silahlar gösterdi, kamui ve katonu birleştirdi, uzumaki zincirleri ve başkasında görmediğimiz uchiha jutsuları gösterdi. Jutsu çeşitliliği itachiden baya fazla. Mangadaki en çok jutsu çeşitliliğine sahip karakterlerden biri.

Obito "jack of all trades" tarzında bi karakter. Nerdeyse her konuda çoğu kişiden üstün. Kamui çok op bi güç olduğundan diğer jutsulara ihtiyaç duymadı pek.
Saydıkların ya göze ya Hashirama'ya bağlanıyor. Obito ile savaşan grup savaş bitene kadar salak gibiydi zaten. Sharinganla görse anında sıyrılma özelliği var adamda, sıyrılır da. O ninjutsuyu da seri sonu güç şirazesi kaydı diye unutmuşum bile haklısın, ama çocukluktan beri grubun Naruto'su gibi takılıp sonradan bu hale gelince; gözümdeki espirisini yitirmiş. Keşke kendi doğruları da olsaydı.

@Quartion
Hak verdim, mide ile yapabilir ama İtachi'nin her darbede kargaya dönüşme olayı havada kaldı. Adam her geldiğinde bir şey gösterdi ki "her jutsunun bir açığı vardır" kafına öyle ortaya atacak bir karakter değil. Obito ise ona biçilen çizgiyi oynadı, seri dinamikleri ile gücü büyüdü.

Kakashi vs'si tamamen Obito'nun Madara'nın mührünü sildirmek istemesiyle alakalı. Kakashi'ye temizletiyor yani mührü.
Yok ben ondan bahsetmiyorum zaten alırdı rinneganlı adam ama kakashi gene de zorladı diyorum yani ilk keşif ettiklerinde obitoya yumruk attı falan boyutun içine sokup kakashi ellerini obito da şaşırmıştı biranda.

Çift rinnegan Obito için kötü bence. Luffy'den Gomu gomu'yu alıp Gura gura koyarsın da ne kadar kullanabilir gibi.

Çift rinnegan Obito için kötü bence. Luffy'den Gomu gomu'yu alıp Gura gura koyarsın da ne kadar kullanabilir gibi.
Zaten tek bir tanesi takmıştı kullanamaz diye kaldırmaz diye gücü. bir tane takmıştı şey itachi her jutsunun zayıf noktası var konusunda zaten haklı hatta bunu Madara kanıtladı edo tensei jutsusunu kendi aleyhine bozarak.

@Kadan

Şimdi o kargaya dönüşme olayı havada kaldı ozaman kawarimi no jutsu'da havada kaldı. Önüne gelen kawarimi yapsın yerini değiştirsin olur mu öyle ? Olmaz. oda İtachinin kargasıyla aynı mantık. Dövüşte sürekli karga olamaz yani. Gerçi o genjutsuda olabilir anlık. Bilemiyorum ama Kawarimi neyse kargada o bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık