Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Noblesse

Frame gayet eleştirilebilir. İngilizce öğrenin falanı geçiniz. Bu işi yapan arkadaşlar sadece kendisi için yapmıyor. Zor günlerden geçebilirler okuyucu olarak bekleriz ve iyi temennilerde bulunuruz, bunda bir sıkıntı yok. Noblesse gibi dominant seriyi yıllarca yaptılar, belli süre ara verdiler diye başka grupların el atması doğru olmaz. En fazla onlarla ortak biriyle ya da izin alarak başka gruplar seriyi yapmaya başlaması doğru olur.

Editörleri falan yok ama OP, Souma, Toriko ve Hunter'den birer bölüm yaptılar. Diğer gruplar bu serileri aksatmadan yaptığı halde gittiler salça oldular, böyle popüler olmaya ihtiyacı olmayan bir grup üstelik.

Benimde konuyu uzatmak gibi bir amacım yok.

Herkes son paragrafına konuyu uzatmak istemediğini yazmış, güzel. :/ Bence de uzamasın, yeri değil burası.

Mangaframe Noblesse'in Türkiye yayın haklarını satın mı almış? Çevirmek isteyen bir gruba "çevirmeyin" mi demiş? Peki çevirdiği neredeyse 400 bölüm için sizden teşekkür harici birşey mi talep etmiş?

İnternet ve internetten dil dersleri denen birşey var ve Frame'e söveceğiniz ve çeviri bekleyeceğiniz sürede çalışsaydınız şimdiye manga okuyacak kadar İngilizceniz olmuştu.

Frame'deki asamlar çalışan adamlar. Bu adamlarında senin benim gibi günde 1, 2 saat boş vakti oluyor ve bu süreyi de yıllarca sizler için çeviri ve edit yapmaya harcadılar. İster artık boş vakitlerini kendilerine ayırmak istiyorlar deyin, isterse yorıldular deyin ama bölüm vermiyorlar diye kalkıp burada laf söylemeye hakkınız yok.

Son olarak Frame'de editör sıkıntısı var, sen gidip "ben editlemek istiyorum" dediğin anda ertesi gün güncele kadar çevirisini sana verir Steve emin ol.
ya arkadaşım ne kadar iyilik timsali olursan ol yada çeviri gruplarını nasıl görürsen gör sistemde ki çarpıklık bu kilitleme olayı toplumsal etik dediğimiz argüman gibi gruplar arasında bloklaşmış yazılı olmayan saygı göstergesi.Buna uymayan gruplar emek hırsızı diye yargılandığından dolayı kimse bu çizgiyi aşmıyor en azından dikkat ediyor. one piece bleach naruto gibi shounen mangalar ilk bölüm çevirileri animenin o zamanki mangaya tekabül eden sayısından sonra ki sayılarından çok sonra başladığı için bu durumda değil.Yani bunları anladıysan yada anlatabildiysem ne mutlu bana ve ingilizce öğrenin falan bilmem ne demişsin insanların ingilizce bilmesi yada bilmemesi neden seni bu kadar ırgalar anlamadım yaran mı varki gocundun onuda anlamadım ve bir daha diyorum neden bir çeviri sitesinin anketindende kepenkleri indirin şıkkı en fazla işaretlenen şık bunu düşündün mü neyse uzattım daha bir şey yazmak istersen özele gel admin kızdı .... haydi hayırlısı sana da bu arada iyi bayramlar

ya arkadaşım ne kadar iyilik timsali olursan ol yada çeviri gruplarını nasıl görürsen gör sistemde ki çarpıklık bu kilitleme olayı toplumsal etik dediğimiz argüman gibi gruplar arasında bloklaşmış yazılı olmayan saygı göstergesi.Buna uymayan gruplar emek hırsızı diye yargılandığından dolayı kimse bu çizgiyi aşmıyor en azından dikkat ediyor. one piece bleach naruto gibi shounen mangalar ilk bölüm çevirileri animenin o zamanki mangaya tekabül eden sayısından sonra ki sayılarından çok sonra başladığı için bu durumda değil.Yani bunları anladıysan yada anlatabildiysem ne mutlu bana ve ingilizce öğrenin falan bilmem ne demişsin insanların ingilizce bilmesi yada bilmemesi neden seni bu kadar ırgalar anlamadım yaran mı varki gocundun onuda anlamadım ve bir daha diyorum neden bir çeviri sitesinin anketindende kepenkleri indirin şıkkı en fazla işaretlenen şık bunu düşündün mü neyse uzattım daha bir şey yazmak istersen özele gel admin kızdı .... haydi hayırlısı sana da bu arada iyi bayramlar
Frame'in kurucu ekibindeki editörlerden birisi benim. Zaman içinde gruptan ben dahil pek çok editör ayrıldı. Şuan, birtek kurtn var editör olarak ve onunda özel hayatı vardır elbet. Tek başına bütün serilere yetişmesi mümkün değil. Adamların sıkıntısını bilmeden etmeden eleştirmek hoş değil.

Neyse konu uzamasın çok saçma yerlere gidiyor çünkü, toplumsal etik felan.

Çizimler gittikçe daha değişik bir hal alıyor ve bence kötüleşiyor :a:
Onun dışında klasik olarak bütün binalar çöktü, M-21 kaçırıldı bla bla bla.. Muzaka çıksın, ortalık şenlensin diyorum. :oleyo:
Seriyi 2938948 kere okudum ve şunu fark ettim. Rael ile Franky nin kapışmasında Franky nasıl oldu bilmiyorum ama sen de ruh silahı var demişti. Sonra Franky'nin yardımıyla Ragar (ya da Rayga, neyse) ruh silahını ikiye bölmüş. Şimdi, Franky (sanki sevgilim, sanki askerlik arkadaşım, bilmem kaç kere okuyunca samimi oluyoruz ister istemez) salağa mı yattı yoksa bug mı var? :rolleyes:

Çizimler gittikçe daha değişik bir hal alıyor ve bence kötüleşiyor :a:
Onun dışında klasik olarak bütün binalar çöktü, M-21 kaçırıldı bla bla bla.. Muzaka çıksın, ortalık şenlensin diyorum. :oleyo:
Seriyi 2938948 kere okudum ve şunu fark ettim. Rael ile Franky nin kapışmasında Franky nasıl oldu bilmiyorum ama sen de ruh silahı var demişti. Sonra Franky'nin yardımıyla Ragar (ya da Rayga, neyse) ruh silahını ikiye bölmüş. Şimdi, Franky (sanki sevgilim, sanki askerlik arkadaşım, bilmem kaç kere okuyunca samimi oluyoruz ister istemez) salağa mı yattı yoksa bug mı var? :rolleyes:
Frankenstain ile değil eski Lord ile Ragar birlikte ikiye bölüyorlar

368. bölümü tekrar okuyun. Gayet Frankenstein ile beraber ruh silahını ikiye bölmenin yolunu bulduk diyor.

Lord'un kılıcı ayrı bir olay.
Hocam orada Frankstein'den ikiye ayırmanın yolunu öğrendim diyor, yani Frankstein'in ruh silahını ikiye ayırdığını söylemiyor. Dolayısıyla Rael'in yarım bir ruh silahı olduğunu bilmiyor.

Hocam orada Frankstein'den ikiye ayırmanın yolunu öğrendim diyor, yani Frankstein'in ruh silahını ikiye ayırdığını söylemiyor. Dolayısıyla Rael'in yarım bir ruh silahı olduğunu bilmiyor.
Hocam resmi çeviride "He has shown me how to split a soul weapon." diyor. Bildiğiniz göstermiş adama.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık