Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Nefret Köşesi

Yaov arkadaş şu çatı bölümüne geldiğimizden beri mangadan soğudum. Bu ne biçim dövüş bu nasıl yonkouluk anlamadım gitti. Kaido savaşmaya gelmemiş oden'i hissetmeye gelmiş sadece. Bunlar bu pis yere çıktığından beri ah Oden uh Oden canım Oden falan gidiyor. Adam herbir an Oden'i hissetmek istediğinden rakibi de öldürmüyor. Oden şurama dokundurtmuştu siz de dimi dokundurtcak mısınız, Zoro oden gibi çilek aromalı tırtıklı kılıcıyla ile gelmiş o da mı dokundurtcak heyecanından adam savaşı uzatıyor da uzatıyor. Odasına bir kere uğrayan step father'ını tekrar gelir mi diye bekleyen teenager kız gibi aynı heyecanı bekliyor adam. Dünyanın en güçlü yaratığı en bağımlı yaratığı çıktı resmen. Yazıklar olsun böyle savaşa da yonkou da seriye de ya.

Oda'ya ne demeli sırf karakteri seriye gömecem diye Kaido'ya gömdürdüğü yerleri yazıyor. Ulan anladık adam güçlü samuraydı, dış dünyayı da gördü hatta oradan geldi büyük amaca hizmetmek için onuruyla da öldü. Buraya kadar okey güzel de yeter ulan yeter ya. Ulan Oden'in adının geçmesinden diğer karakterlerin adını unuttum. Zoro 3 kılıç kullanıyor diye övüyoruz tek kılıçının adı geçiyor sürekli. Kardeşim bıraksın o zaman diğerlerini tek Enma ile saldırsın biz de aaaa tek kılıçla halleti lan diyelim. Bundan sonra arkadaş bana Zoro kılıçı karartacak demeyin, Zoro'nun hayatı kararmış siz gidin onu düşünün. Santoryuymuş, ashuraymış saçma sapan tekniklere takılmayın ne de olsa Enma hallediyor işi. Zoro'nun onuru varsa diğer 2 kılıçı dp için kullanıp tek gözüyle ağlasın.
bu çok iyimiş ya forumda okuduğum en güzel yazılardan

Bazı karakterlere Yalamaki, Yav-Shanks gibi söylemlerin bu başlık altında nefret aktarımı olarak bahsedilmesi mi doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum. Yani bu sitede zaten küfür yok, adam akıllı argo yok. Bir karakteri tiye almak, takılmak ya da espri mahiyetli muhabbetini yapmayı kaldıramayacak bir kitle veya grup varsa bu onların sorunu olmalı. Fanı olunan karaktere söylenen bu tarz lafları kişiselleştirip hakaret veya tahrik unsuru olarak görmek tuhaf zaten. Forumun Zoro fanları üzerine oynadığı ve ağır bombardımanlar altında kaldığımız, Zoro fanları için "kılıç koklayıcılar" tabirinin dillere pelesenk olduğu dönemlerde (ki bu muhabbet sadece Zoro ve Luffy gibi ezeli rekabet içinde olan fan kitleleri arasında olunca gerçekten tahrik edici olabiliyor ve huzur kaçırıyordu) bile böyle bir uygulama olmamışken şimdi bu gırgır muhabbetin Garp, Shanks, Ryo gibi sadece bir kitleyi tahrik amaçlı (Zoro-Luffy kitlesi) üzerinden yapılması neden sorun oluyor anlamıyorum. Hani zırt pırt Yalamaki, Garp the Gavat, Yav-Shanks yazdığımdan ve bunu artık yazamayacak olmamdan kaynaklı değil genel manada beni rahatsız eden ve doğru bulmadığım bir uygulama olduğunu belirtmek için yazdım bunu. Bence gerek yoktu. Yönetimin bunu yapmak yerine bu muhabbetten kaynaklı insanların bunu kişisel algılamamaları gerektiğini ifade etmeleri zaten elimizde kalan tek tük eğlenceli üslubun yaşaması açısından daha iyi olurdu. Aksi halde forum giderek eğlenceli ve güzel vakit geçirmek için uğranılan bir yerden Diyanet işleri sayfasına, öğretim üyelerinin tez çalışma odalarına falan dönecek az kaldı.

Yalamaki'ye sırf adına uyumlu geliyor diye toksik bir hissiyatla lakap takmaya çalıştığım için yalamaki demedim bu isim karakterin özünü yansıttığı için yazdım. Orochi köpeğine oroçhi demek gibi bir şey. Bazı insanlar yalamayı sever bundan duygusal bir tatmin hisseder yancılık yalakalık mottolarıdır bu insanların. Yalamaki de öyle biri. Koskoca amiral sırf fino gibi üstünden aferin alabilmek için hiçbir amiralin yapmayacağı aptallık ve vurdumduymazlıkla hareket ediyorsa ona yalamaki derler. Kim neyden rahatsız olsa aksiyon almaktan vazgeçmek lazım. Birinin toksik karakterli olduğunu düşünüyorsan yazdıklarını umursamaz kale almaz tartışmazsın. Şahsına edilmiş bir hareket veya aşağılama yoksa takılmayacaksın. Lütfü yazan adamla ciddi bir tartışmaya girmem yav-shanks yazan Garp gavat yazan falan görünce münasip bir yerime takmam mesela. Yalamaki çok rahatsız ediyorsa yazanı iplememek de bir seçenektir gençler. Gerçi bu tarz tepkileri ederi olan karakterler için vermenizi tercih ederim.

Bazı karakterlere Yalamaki, Yav-Shanks gibi söylemlerin bu başlık altında nefret aktarımı olarak bahsedilmesi mi doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum. Yani bu sitede zaten küfür yok, adam akıllı argo yok. Bir karakteri tiye almak, takılmak ya da espri mahiyetli muhabbetini yapmayı kaldıramayacak bir kitle veya grup varsa bu onların sorunu olmalı. Fanı olunan karaktere söylenen bu tarz lafları kişiselleştirip hakaret veya tahrik unsuru olarak görmek tuhaf zaten. Forumun Zoro fanları üzerine oynadığı ve ağır bombardımanlar altında kaldığımız, Zoro fanları için "kılıç koklayıcılar" tabirinin dillere pelesenk olduğu dönemlerde (ki bu muhabbet sadece Zoro ve Luffy gibi ezeli rekabet içinde olan fan kitleleri arasında olunca gerçekten tahrik edici olabiliyor ve huzur kaçırıyordu) bile böyle bir uygulama olmamışken şimdi bu gırgır muhabbetin Garp, Shanks, Ryo gibi sadece bir kitleyi tahrik amaçlı (Zoro-Luffy kitlesi) üzerinden yapılması neden sorun oluyor anlamıyorum. Hani zırt pırt Yalamaki, Garp the Gavat, Yav-Shanks yazdığımdan ve bunu artık yazamayacak olmamdan kaynaklı değil genel manada beni rahatsız eden ve doğru bulmadığım bir uygulama olduğunu belirtmek için yazdım bunu. Bence gerek yoktu. Yönetimin bunu yapmak yerine bu muhabbetten kaynaklı insanların bunu kişisel algılamamaları gerektiğini ifade etmeleri zaten elimizde kalan tek tük eğlenceli üslubun yaşaması açısından daha iyi olurdu. Aksi halde forum giderek eğlenceli ve güzel vakit geçirmek için uğranılan bir yerden Diyanet işleri sayfasına, öğretim üyelerinin tez çalışma odalarına falan dönecek az kaldı.
Katılıyorum. Sırf Oda düzelir mi gibi bir konuya ''Ben koyun olduğum için sürekli düzeleceğine inanıyorum'' tarzı bir şey yazdığım için tahrik söyleminden mesajım silindi. Bu kadarcık şeyden bile kırılacak insanlar varsa neden kurgusal bir evreni tartıştığımız bir forumda saatlerini harcadıkları için kendilerine kırılmıyorlar anlamış değilim.

Katılıyorum. Sırf Oda düzelir mi gibi bir konuya ''Ben koyun olduğum için sürekli düzeleceğine inanıyorum'' tarzı bir şey yazdığım için tahrik söyleminden mesajım silindi. Bu kadarcık şeyden bile kırılacak insanlar varsa neden kurgusal bir evreni tartıştığımız bir forumda saatlerini harcadıkları için kendilerine kırılmıyorlar anlamış değilim.

Bu belirli bir manga karakterine söylenmiş bir laf değil. Shankse laf söylersin shanks fanları bozulursa bozulsun ona yapacak bir şey yok bence de, bir manga karakteri sonuçta. Fakat iş shanksi sevenlere kafam girsin olayına girerse bu sefer olmaz. Yani birini direkt eleştirmek, taşlamak, eziklemek ayrı bir şey onu sevenlere veya sevmeyenlere sallamak ayrı bir şey.

Öyle deme ahlakımız bozuluyor :hhh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık