Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Mangasında bu kadar benzemiyor. Ayrıca Gildarts karakterinin taslağı Shanks değil Gale Raregroove/Glory dir.

FT tamamen çalıntı karakter Kageyama dır. Gücü/Saçı vs her şeyi Shikamaru nun aynısı :D

Ama derler ya adı çıkmış 9 a inmez 8 e FT ninde olayı bu. Hani bende pek gidişatını falan sevmiyorum işleyişine sövüyorum falan ama insanlar her yerde FT ye vuruyor. Aynı nasıl her konuda zoro fanları diyenler varsa FT ninkide o.

Yahu nasıl bir açıklama bu :/ Narutoda elbette yüz hatları benzeyecek adam sıfırdan çiziyor.
Her evrenin kendine özgü yüz çizimi yazarın kalem gücü vardır.
Ve ninja konsepti ile . Ona rağmen en boy yüz hatları gayet başarılı.
One piece'de Beyazsakalın ayakları 2 metrelik adamın boyundan büyük iken büyük savaşta luffy beline doğru geliyordu. Veya Akaiunu ile bir ara aynı boydaydı.
Brook arada 4 metre oluyor bunların farkında değilsin galiba :/

Birinin yüzünü çizmek nasıl helallik bir iş onu çözemedim. Olanı çizmenin bir saygınlık gerektirdiğini
ilk defa görüyorum.
Bütün Japon donanmasının yüzlerinin fotolarını çizsin bizde helal olsun diyelim.
Bu mudur yani ?

Sadece naruto değil geri kalan her seride benzerlikler vardır.Zaten aynı kişi çiziyorsa olmak zorunda.Kötülemedim normal bir durum.Boy mevzularını bilmiyorum o kadar dikkat etmedim ama hata varsa alkışlanacak bir durum değil.

Yani gerçek kişileri mangasına ekleyebiliyorsa bunu diğer mangakalarda yapabilirdi.Demek ki çizebilmek kolay bir iş değil.Yada dediğim gibi diğer mangakalar kendi yaratıcılıklarına daha çok güveniyorlar.Sanat anlayışlarına uymuyor olabilir.
Adam herkesi çizmiyor ünlü ve etkilendiği isimleri mangasına almış.Efsane japon aktörleri saygı duruşu babında amiral olarak aktarmış işte.

Bence serinin eleştirilmesi gereken kısmı sürpriz olmaması.Herşey tekdüze.Ace'in ölümü hariç şaşırdığımız bir ilerleyiş yok.Arc sonunu kestirebiliyoruz.Şeytan meyveleri,yonkoular ile D. gizemi ve Dragon gibi unsurları ısrarla saklamasa merak ettiğimiz birşey kalmayacak.O yüzden özenle saklıyor saklayabildiği kadar.

Sadece naruto değil geri kalan her seride benzerlikler vardır.Zaten aynı kişi çiziyorsa olmak zorunda.Kötülemedim normal bir durum.Boy mevzularını bilmiyorum o kadar dikkat etmedim ama hata varsa alkışlanacak bir durum değil.

Yani gerçek kişileri mangasına ekleyebiliyorsa bunu diğer mangakalarda yapabilirdi.Demek ki çizebilmek kolay bir iş değil.Yada dediğim gibi diğer mangakalar kendi yaratıcılıklarına daha çok güveniyorlar.Sanat anlayışlarına uymuyor olabilir.
Adam herkesi çizmiyor ünlü ve etkilendiği isimleri mangasına almış.Efsane japon aktörleri saygı duruşu babında amiral olarak aktarmış işte.

Bence serinin eleştirilmesi gereken kısmı sürpriz olmaması.Herşey tekdüze.Ace'in ölümü hariç şaşırdığımız bir ilerleyiş yok.Arc sonunu kestirebiliyoruz.Şeytan meyveleri,yonkoular ile D. gizemi ve Dragon gibi unsurları ısrarla saklamasa merak ettiğimiz birşey kalmayacak.O yüzden özenle saklıyor saklayabildiği kadar.

Katılıyorum. Mesela Kin'emon ve Momonosuke'nin isimleri, Nakaruma Kinnosuke'den geliyor.

[/SPOILER]

Katılıyorum. Mesela Kin'emon ve Momonosuke'nin isimleri, Nakaruma Kinnosuke'den geliyor.
Aslında iyi yapıyor da fazla belli etmese daha iyi olur.Diğerleri de yapıyordur ama bu kadar bariz biçimde değil.Oda aslında bunu bilerek bu kadar belli ediyor.

Narutoya dönecek olursak kakashi yüzünü gösterecekmiş dedim kimse tınlamadı.Yıllardır bu anı bekleyenler olduğunu sanmıştım :/

Yanlis anlamazsin umarim ama sen orochimaruyu seviyorsun diye butun mangayi harika bir basyapit olarak gostermen... Garip kaciyor bana.

Mesela bende jiraiya 'yi seviyorum ama kishimoto butun dunyayi diriltti birtek jiraiya'yi diriltmedi yuh olsun
bu adam ne manga konusunu yazabiliyor nede adam gibi cizebiliyor derim ve hakkim'da var.
senin favorin olan orochi'yi gorduk 2-3 sahne ama en baba karakter olan jiraiya yoktu.

Adam hokagelerin 7 ceddini getirdi ama jiraiya'yi getirmedi savasa.
trolluk diye buna derim.
Trollük?Jiraiya'yı açıkladı zaten neden getiremediğini.Daha iyi okusan anlardın.Ayrıca serinin sonu kötü bitmesi karakterleri kötü yapmamalı.Mesela Itachi,Madara,Hashirama,Tobirama çok başarılı karakterlerdi.Madara'yı pek etkili kullanamamış olabilir ama karakteri kötü yapmamalı bu olay.Ayrıca kusura bakmayın ama One Piece korsanlık üzerine kurulmuş olmasına rağmen asıl ilgilenilen şeyler D.,antik krallık,Dragon,kayıp yüzyıl vb. şeyler.Aslında korsanlıktan çok farklı olan şeyler.Naruto ve Bleach'in dünyası yaratı olarak çok daha iyi ama kurgulamada sıkıntı yaşadılar Kubo ve Kishi.Oda ise yarattığı dünyayı çok güzel kurgulayarak ilerliyor.

Trollük?Jiraiya'yı açıkladı zaten neden getiremediğini.Daha iyi okusan anlardın.Ayrıca serinin sonu kötü bitmesi karakterleri kötü yapmamalı.Mesela Itachi,Madara,Hashirama,Tobirama çok başarılı karakterlerdi.Madara'yı pek etkili kullanamamış olabilir ama karakteri kötü yapmamalı bu olay.Ayrıca kusura bakmayın ama One Piece korsanlık üzerine kurulmuş olmasına rağmen asıl ilgilenilen şeyler D.,antik krallık,Dragon,kayıp yüzyıl vb. şeyler.Aslında korsanlıktan çok farklı olan şeyler.Naruto ve Bleach'in dünyası yaratı olarak çok daha iyi ama kurgulamada sıkıntı yaşadılar Kubo ve Kishi.Oda ise yarattığı dünyayı çok güzel kurgulayarak ilerliyor.
hadi ya?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık