Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

@köftePiyaz

Manga -> 1.cil, full canon kaynak

Databooklar -> 2.cil,tamamlayıcı, göreceli canon kaynak

Canon Anime Bölümleri -> 3.cül, yarı canon kaynak

Filler Anime Bölümleri ->Alakasız , non-canon kaynak (bir kaç istisna hariç) .

Niteklm, o Konan olayı hikayede yaşanan bir şey değil. Geçersiz.

Bayadır Viz çevirilerine bakmıyordum yine gözüme takıldı, şu yerelleştirmeler aşırı kötü, ''master asuma'' aşırı cıvık duruyor, ayrıca Shikamaru, ''Asuma'' diyordu.
Orada saygısından son bir kez "sensei" diyor çünkü. Maalesef Viz de Sensei için "Master" kelimesini kullanıyor (bence uymuyor ama) .

Animede de "Sayanora, Sensei" diyor.

Shikamaru gerçekten de zeki mi? Yani, izlerken "Ben bu yaptığını düşünemezdim. Zaten doğru düzgün de bir şey anlamadım. Dur, tekrardan şu kısmı geri sarıp anlamaya çalışayım." diyor musunuz?

Shikamaru gerçekten de zeki mi? Yani, izlerken "Ben bu yaptığını düşünemezdim. Zaten doğru düzgün de bir şey anlamadım. Dur, tekrardan şu kısmı geri sarıp anlamaya çalışayım." diyor musunuz?
Adamın yaptığı her icraat okuyucu da tamamen mevzuyu kavrasın diye hem kendi ağzından hem de diğer karakterlerin ağzından teker teker açıklanmasa ve okuyucu olarak geniş bir perspektiften bütün olan bitene hakim olmasan neyi nasıl yaptığını açıklayabilir miydin mesela? Ya da ne kadarlık bir sürede çözerdin mevzuyu?

Shikamaru'nun zekasının iyi yansıtıldığını düşünmüyorum bence de zorlama ancak illa zeki karakter senin yukarıda yazdığın reaksiyonları yaratmak zorunda değil. Çünkü açıklanıyor sana bazı şeyler.

Çoğu eserde özellikle shounenlerde zeki karakterin zekiliği net şekilde gösterilir, dış bir anlatıcı veya kısa flashback parçaları vs ile. Mesela Shikamaru vs Temaride Asuma dövüşü açıklar, Temari'nin iç tepkisi de farklı bir parçayı açıklar hop, planı anlarsın. Tekrar sarmaya gerek olmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık