Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Uzatarak izlemesi hepimizi zaman zaman çıldırtsa da genele bakarsak olayların yavaş ya da hızlı ilerlemesinin hikayenin güzel olup olmamasıyla arasındaki bağlantısını çözebilmiş değilim. Çünkü adı üstüne tartışma konusu hikayenin iyi olup olmaması. Uzatılması ya da uzatılmamasının bununla bir ilgisi yok.

Evet doğru bu OP'un kötü yanlarından birisi. Ama üstteki cevabıma benzer şekilde bunun da tartıştığımız konuyla ilgisi yok. Mesele bir ana hikayenin olup olmaması. Aynı şeyleri tekrarlaması ise bu hikayenin işlenmesiyle alakalı bir durum sadece.

Tüm tayfa üyelerinin gerek geçmişleri gerek motivasyonları oldukça derin. Ayrıca her arc karşımıza çıkan karakterlerin de zengin bir geçmişleri ve oldukça orijinal bir altyapıları oluyor. Mesela Pudding'in çift kişiliği, iki kişiliği arasında gidip gelmeleri sonradan aslında sahte sandığı kişiliğinin gerçek kişiliği olduğunun ortaya çıkması bile ayrı güzelliği olan bir olaydı. Ama One Piece Naruto'nun aksine çok acıtasyon yapan bir seri değil. Yani karakterleri başlarına gelenleri aktarıyor ama iç düşünceleriyle uzun monologlara tabi tutup düşüncelerini aktarmıyor.

Mesela en son Nami sahnesini ele alalım, eğer Kishü çizseydi Nami'nin Luffy ile olan anıları aktarılır, uzun bir kaptanıma ihanet edemem monologu görür ve sonrasında o lafı ederdi. Ama bunun yerine direkt Luffy kk olacak kişi dedi geçti.
1- Hikaye= Konu+İşlenme Şekli. Sen sence konuyu hesaba katıyorsun.
2- Neyi derin Allah aşkına yav? Zoro'nun ne derinliği var örneğin? Pudding'in bile karakterlerini kesinlikle işleyemedi, oldu bittiye getirdi. Birçok karakterinin motivasyonun ve karakterinin hiçbir gerçekçi açıklaması yok. Ben illa dram veya monologlar olsun demiyorum.
Buna ek olarak One Piece'de karakter gelişimi de sıfır.

2- Neyi derin Allah aşkına yav? Zoro'nun ne derinliği var örneğin? Pudding'in bile karakterlerini kesinlikle işleyemedi, oldu bittiye getirdi. Birçok karakterinin motivasyonun ve karakterinin hiçbir gerçekçi açıklaması yok. Ben illa dram veya monologlar olsun demiyorum.
Buna ek olarak One Piece'de karakter gelişimi de sıfır.
@Gutts
One piece'in bütün sıkıntıları ortada, ama artık şunları bırakın;yok şöyle olsaydı,hikayesi düzgün olurdu laflarını, aman ben de bleachin hikaye boşlukların daha iyi doldurulmasını isteyeyim bleach en iyi manga oldu, naruto bozmasaydı bak en iyi manga oldu, op de gizemleri olmasa okutturacak seri değil off-panel fight okuyoz, 20 bölüm çatıya çıkmakla uğraştık,hikayenin kısa ya da uzun olması kaliteli yapmaz iyi yazılması ama wano da iyi olan ne vardı. Wano arcı 4 yıla sürüyorsa, oda adlı şahıs bizi bir gram umrsamıyor.Neyin mükemmel hikayesi bu.Her şeyden önce wanoda milliyetçilik kasılmasaydı bu kadar satar mıydı? Elbaf da shanks var diye satacaktır. Ondan sonra görecez mükemmel opnin devamını. Gizemler çıkacak diyorsunuz da bize 3 bölüm verip alın size gizemler mi diyecek , bu gizemlerin iyi kurgulanması lazımdı? op her zamanki gibi fazla tolere ediliyor.Bu serinin patlayışını merakla bekliyorum.

Son düzenleme:
One piece'in bütün sıkıntıları ortada, ama artık şunları bırakın;yok şöyle olsaydı,hikayesi düzgün olurdu laflarını, aman ben de bleachin hikaye boşlukların daha iyi doldurulmasını isteyeyim bleach en iyi manga oldu, naruto bozmasaydı bak en iyi manga oldu, op de gizemleri olmasa okutturacak seri değil off-panel fight okuyoz, 20 bölüm çatıya çıkmakla uğraştık,hikayenin kısa ya da uzun olması kaliteli yapmaz iyi yazılması ama wano da iyi olan ne vardı. Wano arcı 4 yıla sürüyorsa, oda adlı şahıs bizi bir gram umrsamıyor.Neyin mükemmel hikayesi bu.Her şeyden önce wanoda milliyetçilik kasılmasaydı bu kadar satar mıydı? Elbaf da shanks var diye satacaktır. Ondan sonra görecez mükemmel opnin devamını. Gizemler çıkacak diyorsunuz da bize 3 bölüm verip alın size gizemler mi diyecek , bu gizemlerin iyi kurgulanması lazımdı? op her zamanki gibi fazla tolere ediliyor.Bu serinin patlayışını merakla bekliyorum.
E tamam, ben de aşağı yukarı aynı fikirdeyim. Yanlış kişiyi mi etiketledin acaba? :d

OP'un hikayesi iyi ya da kötü tartışılır. Ama Naruto'da neredeyse hikaue yok ya. Sadece koşup orada burada dövüşen ninjalar var. Dkdkfkfkfkfk. Olaylar sadece dövüşlerde bitiyor. Chuunin Exam arc bir de Tsunade'yi aradıkları arc. Gerisinde bir arc içi kurgu yok ki.
Naruto bitti,gitti.Eskiden çok sağlam Naruto fanları vardı,onlar ile iyi kapışırdın xd.

Naruto bir zamanlar popülerdi bayağı,aynı korsanfan gibi kendine ait forumu bile vardı.Haftalık takip edildiği zaman,forumlarda yer yerinde oynardı,hele Tobi,Obito olayları vardı,aman aman....

Zevk meselesi bir şey diyemem. Ama konu ve işleme namına sadece ninjalarıj oradan oraya koşup dövüştükleri, kurgunun falan neredeyse hiç olmadığı bir eserle pek çok şeyin birbirine bağlandığı bir eserle de bir tutmam

- Neyi derin Allah aşkına yav? Zoro'nun ne derinliği var örneğin? Pudding'in bile karakterlerini kesinlikle işleyemedi, oldu bittiye getirdi. Birçok karakterinin motivasyonun ve karakterinin hiçbir gerçekçi açıklaması yok. Ben illa dram veya monologlar olsun demiyorum.
Skkdkdkddk Oda'nın 22 yaşındayken ilk yazdığı en yüzeysel tayfa üyesinden bile bile mi örnek verdin? Zoro biraz yüzeysel bir karakter doğru ama diğerlerinin hikayeleri gayet iyi. Usopp'un bile mesela yalan söylemeye hayal kurmakla başlaması falam fazlasıyla hoş ayrıntılar.

Puddingde oldu bittiye getirilen ne Allah aşkına? Anasının baskısı altında büyümüş bu yüzden tuhaf bir kişiliğe sahip olmuş birisi işte.

One piece'in bütün sıkıntıları ortada, ama artık şunları bırakın;yok şöyle olsaydı,hikayesi düzgün olurdu
Şöyle olsaydı hikayesi düzgün olurdu diye hiçbir yerde demedim. Konuşurken zaman zaman hatalarını kabul etmem galiba böyle olsa iyi olurdu deyip sa seler üzerinden değerlendiriyorum gibi anlaşıldı. Ama seriyi değerlendirirken gümahlarıyla sevaplarıyla şuanki hali üzerinden değerlendirmek gerekir.

Zevk meselesi bir şey diyemem. Ama konu ve işleme namına sadece ninjalarıj oradan oraya koşup dövüştükleri, kurgunun falan neredeyse hiç olmadığı bir eserle pek çok şeyin birbirine bağlandığı bir eserle de bir tutmam

Skkdkdkddk Oda'nın 22 yaşındayken ilk yazdığı en yüzeysel tayfa üyesinden bile bile mi örnek verdin? Zoro biraz yüzeysel bir karakter doğru ama diğerlerinin hikayeleri gayet iyi. Usopp'un bile mesela yalan söylemeye hayal kurmakla başlaması falam fazlasıyla hoş ayrıntılar.

Puddingde oldu bittiye getirilen ne Allah aşkına? Anasının baskısı altında büyümüş bu yüzden tuhaf bir kişiliğe sahip olmuş birisi işte.

Şöyle olsaydı hikayesi düzgün olurdu diye hiçbir yerde demedim. Konuşurken zaman zaman hatalarını kabul etmem galiba böyle olsa iyi olurdu deyip sa seler üzerinden değerlendiriyorum gibi anlaşıldı. Ama seriyi değerlendirirken gümahlarıyla sevaplarıyla şuanki hali üzerinden değerlendirmek gerekir.
1- Naruto'da olan tek şey oradan oraya dövüşen ninjalar mı?
2- Aklıma gelen ilk örneği verdim. Kaido'ya bak mesela, kaç bölümdür arc boss'u, ama hiçbir derinliği yok. One Piece'de hemen hemen tüm karakterlerin nerede ne yapacağını az çok tahmin edebilirsin. Naruto'da bu mümkün değil.
Karakter gelişimini açayım. Luffy'de en ufak bir gelişim olmadı. Ace'in ölmesi bir şeyleri değiştirir duyurdum, değişmedi. Usopp örneği vermişsin, korkularıyla ilgili hiçbir değişme olmadı. Hatta tayfada karakter gelişimi yaşayan bir Robin var sanırım. Çok ciddi bir insandı, yavaş yavaş daha güler yüzlü bir insana dönüştü.
Düşmanlara bakıyorum, yine çok fazla kimse aklıma gelmiyor. Olan da açıklanmadan veya basit bir açıklama yaparak oluyor. Pudding demiştik mesela, kendisinde derin hiçbir şey yok. Sanji'ye aşık olmasının da altı doldurulamadı bence.

1- Naruto'da olan tek şey oradan oraya dövüşen ninjalar mı?
Aşağı yukarı öyle. One Piece'de olduğu gibi arclar içinde değişik olaylar, ilginç plotlineler vs buna benzer şeyler yok. Mesela Punk Hazarddaki dev çocuklar sonra yapay şeytan meyveleri ve bunun üzerinden dönen şeyler gibi ilgi çekici unsurların hiçbirisi yok.

2- Aklıma gelen ilk örneği verdim. Kaido'ya bak mesela, kaç bölümdür arc boss'u, ama hiçbir derinliği yok. One Piece'de hemen hemen tüm karakterlerin nerede ne yapacağını az çok tahmin edebilirsin. Naruto'da bu mümkün değil.
Karakter gelişimini açayım. Luffy'de en ufak bir gelişim olmadı. Ace'in ölmesi bir şeyleri değiştirir duyurdum, değişmedi. Usopp örneği vermişsin, korkularıyla ilgili hiçbir değişme olmadı. Hatta tayfada karakter gelişimi yaşayan bir Robin var sanırım. Çok ciddi bir insandı, yavaş yavaş daha güler yüzlü bir insana dönüştü.
Düşmanlara bakıyorum, yine çok fazla kimse aklıma gelmiyor. Olan da açıklanmadan veya basit bir açıklama yaparak oluyor. Pudding demiştik mesela, kendisinde derin hiçbir şey yok. Sanji'ye aşık olmasının da altı doldurulamadı bence.
Kaido henüz işlenmiş bir karakter değil tam olarak. Geçmişini bilmiyoruz zira. Geçmişini bildiğimiz yegane yonkounun ise fanı oldun.

Yav Naruto'daki karakter gelişimi çok derin sanki. Tövbe eden kötü karakterler, 30 bölümde 1 Konahayı yok edecem diyen Sasuke....

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık